Veido paraudimas yra fiziologinis procesas, kuris įprastas užsiimant fiziniu aktyvumu, sako klinikos „Sugihara“ gydytoja dermatovenerologė Gintarė Ulianskaitė. Sportuojant raumenims reikia daugiau deguonies ir maistinių medžiagų, taip pat šalinamas anglies dvideginis, o visa tai daro suaktyvėjusi kraujotaka ir išsiplėtusios kraujagyslės.

Išsiplečia ir smulkiosios paviršinės odos kraujagyslės – kapiliarai, kurie padeda organizmui reguliuoti temperatūrą ir per išsiplėtusius kapiliarus išspinduliuoja į aplinką šilumą. Taip kūnas atvėsta, o vizualiai matomas paraudęs veidas.

„Kaip smarkiai parausta veidas, priklauso ir nuo individualių kiekvieno žmogaus savybių, tam įtakos turi ir genetika – neretai tie, kurie labiau rausta fizinio aktyvumo metu, taip pat dažniau rausta ir dėl emocijų ar dirbant intensyvų darbą“, – aiškino G. Ulianskaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją