Taip mano akušerijos ir ginekologijos specialistas profesorius gydytojas Gedis Grudzinskas. Jis mano, kad apmokamos menstruacijų atostogos motyvuotų moteris ir didintų jų produktyvumą darbe. 


Maža to, G. Grudzinskas mano, kad darbdavys turėtų apmokėti aborto išlaidas neplanuoto nėštumo atveju, rašo „The Daily Mail“. 

Anksčiau Londono Švento Bartolomėjaus ligoninėje dirbęs, o šiuo metu privačiai pacientes konsultuojantis G. Grudzinskas – visame pasaulyje žinomas reprodukcinės medicinos, chirurgijos ir akušerijos specialistas. 

„Dalis moterų iš tiesų per mėnesines labai prastai jaučiasi. Dar blogiau jos jaučiasi, kai tomis dienomis joms tenka eiti į darbą“, - patikino gydytojas. 

„Dėl tokios savijautos sunkiau jaustis oriai ir sėkmingai dirbti, todėl darbdaviai turėtų į tai atsižvelgti“, - mano G. Grudzinskas. 

Kaip ir motinystės atostogų atveju, gydytojas mano, kad menstruacijų atostogos neturėtų kliudyti moters karjerai. 

„Šios atostogos truktų nuo vienos iki trijų dienų ir nebūtų prilyginamos nedarbingumui, juk vis dėlto tai nėra liga“, - tęsė gydytojas. 

Menstruacijų atostogos pripažįstamos kai kuriose Azijos šalyse, pavyzdžiui, Japonijoje ir Indonezijoje. 

Menstruacijų atostogų klausimas Japonijoje pradėtas svarstyti dar XX amžiaus pradžioje. 

„Health Care for Women International“ leidinyje Alice J. Dan iš Ilinojaus universiteto rašo, kad menstruacijų atostogų klausimas pradėtas kelti trečiajame ir ketvirtajame XX amžiaus dešimtmečiuose, kai dirbo daugiausiai jaunos moterys, o darbo sąlygos buvo labai prastos. 

„Dėl sanitarinių patalpų ir priemonių trūkumo buvo sudėtinga susidoroti su mėnesinių keliamais nepatogumais, ypač prasta situacija buvo gamyklose ir transporto įmonėse“, - rašo A. J. Dan. 

Dėl šių priežasčių autobusų konduktorės ir tekstilės pramonės įmonėse dirbančios moterys pirmosios iškėlė menstruacijų atostogų klausimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (127)