Cloe Jordan iš Vulverhamptono Jungtinėje Karalystėje (JK) buvo gerokai pabodusi nedailiai atrodanti dėmelė ant pilvo, gadinanti nuotraukas. Pasiryžusi kartą ir visiems laikams apgamo atsikratyti jauna moteris nusprendė pasitarti su gydytoju dėl galimų šalinimo variantų.

Apsilankiusi pas gydytoją ji sulaukė klausimo, ar apgamas laikui bėgant didėjo ir keitė spalvą, į kurį teko atsakyti teigiamai. Po to sekė tyrimai, rašo „The Daily Mail“. Prieš tris mėnesius C. Jordan buvo atlikta biopsija ir diagnozuota melanoma – itin pavojinga odos vėžio rūšis. Gydytojai įtarė, kad vėžys išplito. Apgamas buvo pašalintas, ant pilvo liko randas, o jauna moteris ryžosi savo istorija pasidalinti internetinėje erdvėje ir tokiu būdu įspėti kitus. Tolimesnio gydymo šiuo metu laukianti C. Jordan tikina apgamą ant pilvo turėjusi nuo gimimo, o kai praėjusią vasarą jis pradėjo keistis, ji to nesureikšmino. „Praėjusią vasarą pastebėjau, kad mano apgamas keičiasi, bet man tai nerūpėjo. Jis šiek tiek padidėjo ir patamsėjo, bet pokyčiai man nepasirodė reikšmingi“, - pasakojo ji.

„Pas gydytojus apsilankiau tik sausio mėn. pradžioje, nes man nepatiko, kaip šis apgamas atrodo. Nė neįsivaizdavau, kad jis mane galėjo pražudyti.“ – tęsė pasakojimą ji. „Nekenčiau jo jau kurį laiką, kiekvieną kartą dėvėdama bikinį ar gražius apatinius ir darydamasi asmenukę jaučiau, kad jis man trukdo. Štai kodėl nusprendžiau vykti pas medikus ir jį pašalinti. – teigė ji. – Jaučiausi priblokšta, niekada nebūčiau įsivaizdavusi, kad galiu susidurti su tokiomis rimtomis problemomis būdama jauna, tačiau dabar jaučiuosi dėkinga bikinio asmenukėms, kurios neabejotinai išgelbėjo mano gyvybę.“

Po to, kai iš pradžių ji buvo išsiųsta pas specialistus, turėjusius nustatyti, ar galima šalinti šį apgamą, ją apžiūrėjo aštuoni gydytojai. Jiems kilo įtarimas, kad tai gali būti melanoma, kasmet JK nusinešanti daugiau nei 2 tūkst. gyvybių. Nors manoma, kad dažniausia melanomos atsiradimo priežastimi tampa saulės skleidžiami ultravioletiniai spinduliai, egzistuoja įrodymų, patvirtinančių, kad šią ligą gali sukelti ir soliariumai. C. Jordan, kurios oda blyški, tikina soliariumuose per visą gyvenimą apsilankiusi vos kelis kartus, o atostogų į šiltus kraštus vykusi labai retai.

Laimei, ji pas gydytojus atvyko pačiu laiku. Nors melanoma jau buvo pasklidusi, ją pavyko pašalinti. Iš pradžių apie jai diagnozuotą ligą C. Jordan papasakojo tik artimiesiems, tačiau neseniai nusprendė apie tai prabilti internetinėje erdvėje. „Nusprendžiau paskelbti savo rando nuotrauką, nes tik po atliktos operacijos supratau, kur atsidūriau. Žinojau, kad jei dalindamasi savo patirtimi sustabdysiu bent vieną asmenį nuo apsilankymų soliariume, tai bus vertinga.“ – teigė jauna moteris.

Po kovo 24 d. jai atliktos potencialiai gyvybę išgelbėti galinčios operacijos ant pilvo liko randas. „Niekada daugiau nesideginsiu, geriau jau rinksiuosi buteliuką įdegio kremo ar odai atspalvį suteikiantį purškalą, bet odos nežalosiu“, - patikino C. Jordan.

„Laimei, kai visas gydymas vėliau šiais metais bus baigtas, būsiu išsivadavusi iš vėžio gniaužtų ir galėsiu tęsti normalų gyvenimą. Po operacijos patyriau stiprių skausmų, bet šalia buvo mano šeima, vaikinas, jie man padėjo kiekviename žingsnyje.“ – pasakojo ji. „Mane užplūdo palaikymo žinučių jūra, kai mano istorija buvo paskelbta internete, daugybė merginų man rašo, siunčia nuotraukas apgamų, kurie joms kelia nerimą. Visiems, nerimaujantiems dėl odos pakitimų, rekomenduoju apsilankyti pas gydytoją, juk geriau pasirūpinti savo saugumu nei vėliau apgailestauti.“ – patarimus dalijo C. Jordan.

„Cloe istorija – tai priminimas, kad visada verta šeimos gydytoją ar dermatologą informuoti apie pakitusį apgamą ar dėmę, nors tai galbūt ir neatrodo reikšminga. Dar labai svarbu tinkamai rūpintis oda nuo jaunystės, naudoti nuo žalingo saulės poveikio apsaugančias priemonės su SPF 30 ar didesniu filtru tiek būnant JK, tiek ir užsienyje ir vengti saulės vonių.“ – rekomendavo Lisa Bickerstaffe iš „British Skin Foundation“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)