„Tai – baltos vištos. Baltos vištos deda baltus kiaušinius, rudos vištos deda rudus kiaušinius“, – sako ūkininkas Paulas Geensas.

Tikslumo dėlei verta paminėti, kad baltus kiaušinius deda baltos vištos su baltais ausų lezgeliais, o rudus – su rudomis plunksnomis ir raudonais ausų lezgeliais.

Ūkininkas Paulas augina 160 tūkst. vištų. 30 tūkstančių jų deda baltus kiaušinius.

Nors baltų vištų mažiau, jos esą našesnės.

„Baltos vištos yra stipresnės ir našesnės. Jos gyvena ilgiau. Jos būna 20 savaičių vyresnės už rudąsias vištas. Jos deda geros kokybės kiaušinius ir daugiau kaušinių. Jos niekada neserga ir mažiau lesa“, – aiškino ūkininkas.

Balti kiaušiniai daugiausia naudojami pramonėje, pvz., majonezui gaminti.

Asociatyvi nuotr.

Belgijos, kaip ir daugumos šalių, vartotojai pirmenybę teikia rudiems kiaušiniams, nors jų skonis ir tvirtumas nesiskiria.

Prekybininkai norėtų pasiūlyti daugiau baltų kiaušinių, nes jie yra pigesni ir ekologiškesni.

„Baltas viščiukas sulesa mažiau. Jei viščiukas lesa mažiau, reikia mažiau maisto. Užaugintas maistas turi būti nugabentas į ūkį. Jei kiekis mažesnis, sumažiname anglies dioksido išmetimą“, – paaiškino prekybos centro atstovė Ann Maes.

Ūkininkas taip pat norėtų laikyti daugiau baltų vištų. Žinoma, prireiks šiek tiek laiko, kol rudus viščiukus pakeis balti.

„Galiu turėti daugiau baltų kiaušinių, tačiau jie dažniausiai stovi lentynose. Jeigu dabar nuspręsiu įsigyti daugiau baltų vištų, po 7–8 mėnesių turėsiu daugiau baltų kiaušinių“, – teigė P. Geensas.

Pasak ekspertų, skoniu ir maistingumu rudi ir balti kiaušiniai nesiskiria. Viską lemia vištų lesalas.

Visą „Vidurdienio žinių“ reportažą galite pamatyti čia: