Nesvarbu, ar jums labiau patinka žali, geltoni ar net pradedantys ruduoti bananai – svarbiausia yra jų žievė, kurioje daug mūsų organizmui naudingų maistinių medžiagų, rašoma „Daily Mail Online“.
Mintis, kad banano žievę galima valgyti, mums galbūt neįprasta, tačiau daugelyje pasaulio kraštų, pavyzdžiui, Indijoje ir Karibų salose žievė naudojama pagardinti patiekalams ir suteikti jiems tirštesnę tekstūrą.
Vis daugiau mitybos ekspertų ir tyrėjų skelbia, kad banano žievėje esančios maistinės medžiagos, įvairūs vitaminai ir mineralai gali padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų ir pagerinti nuotaiką.
Mitybos ekspertė Ella Allred pasakė „Daily Mail Online“, kad „iš pradžių žievė gali atrodyti kaip labai keistas maistas, bet ją nuodugniai ištyrę radome labai daug naudingų maistinių medžiagų“.
Ji pasakė: „Žievėje esanti ląsteliena padeda sureguliuoti žarnyno veiklą. Be to, joje yra ir magnio, kalio, vitaminų C ir B6, kurie mums taip pat be galo naudingi.“
Mitybos ekspertė iš San Diego Laura Flores su ja sutinka.
Ji pasakė „LiveScience“: „Banano žievėje daug vitamino B6 ir B12, taip pat magnio ir kalio, kažkiek ląstelienos ir baltymų.“
Be to, 2011 m. leidinyje „Applied Biochemistry and Biotechnology“ paskelbtame straipsnyje rašoma, kad banano žievėje yra daug „įvairių biologiškai aktyvių medžiagų, tokių kaip polifenoliai, karotenoidai ir kitos. Žievėje taip pat daug vitamino A, kuris naudingas dantims, kaulams ir minkštiesiems audiniams.
Vitaminas B6 stiprina imuninę sistemą, gerina smegenų ir širdies veiklą. Jis taip pat reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir gerina nuotaiką. Vitaminas B12 taip pat gerina smegenų veiklą bei stiprina nervų sistemą. Be to, žievėje esantys B grupės vitaminai ir antioksidantai gerina medžiagų apykaitą, todėl yra ypač naudingi tiems žmonėms, kurie nori sulieknėti. Taip pat kovojantiems su papildomais kilogramais turėtų būti aktualu tai, kad banano žievėje nėra kalorijų, tačiau ji suteikia sotumo jausmą. Joje esantis vitaminas C padeda organizmui sveikti, auginti naujus audinius ir raiščius, o nuo ląstelienos ilgiau jaučiame sotumą, o tai taip pat svarbu laikantis dietos.
Banano žievėje daug hormono serotonino – neuromediatoriaus, kuris susidaro iš triptofano, ir kuris gerina nuotaiką. Triptofanas – viena iš pagrindinių amino rūgščių – dažnai išrašomas ir nuo miego problemų.