Badavimas šiuo atžvilgiu nėra geras būdas lieknėti: „Jei badauji, ląstelės neturi jokios sistemos ir viską kaupia, kad išgyventų kuo ilgiau. Kai nustoji badauti, laikytis dietos, viskas sudedama į riebalus“, – pažymi LRT radijo laidos „Sveikata“ pašnekovė.
– Ką Jūs galvojate apie dietas? Ką reikėtų pradėti daryti, norint mesti svorį?
– Pradėti reikia nuo kalorijų skaičiavimo. Jei nenorite jų skaičiuoti, galima daryti labai paprastai – tiesiog vieną kartą pasakykite sau: rytoj valgysiu 3 kartus mažiau, o poryt – vėl tiek pat, kiek anksčiau.
Vieną dieną atlaikyti nėra sunku, ypač žinant, kad kitą dieną jūs vėl valgysite labai daug. Tą dieną iškentėjus, patyrus, kas tai yra, atsiras kitos mintys, ir jūs jau galvosite, kad nėra taip jau sunku valgyti tik trečdalį įprastinio maisto kiekio. Ir galbūt valgyti mažiau pradėsite ne vieną dieną per savaitę, o kokius 2–3 kartus. Jau vien tai darant, jums per mėnesį turėtų nukristų 2–3 kilogramai. Nieko neskaičiuojant, nieko negalvojant.
Nes nėra būdo valgant daug maisto mesti svorį, nebent jūs pasiryžęs sportuoti per dieną 8 valandas.
– Kokios pagrindinės mitybos taisyklės, žinant savo kraujo grupę?
– Jei jūsų organizmas gauna medžiagas, kurios jums netinka, aplink jas kraujyje susidaro tarsi gumulėliai, ir jie viską organizme užkemša. Tada kaupiasi svoris.
Valgymas pagal kraujo grupę yra tas pats, kaip ir pasidaryti maisto testą. Maisto testas parodo, kokie produktai jūsų organizmui nėra priimtini. Nors, tiesa, tuos produktus galima valgyti.
Tarkim, mano kraujo grupė yra III, ir aš negaliu valgyti pomidorų, grikių ir vištienos. Bet aš juos visus labai mėgstu. Ir aš juos valgau. Tik dabar, kai sužinojau, kad jie man netinka, valgau juos 5 kartus mažiau.
– Pastaruoju metu buvo daug rašomą apie vieną specialistą iš Latvijos – jis, parinkęs tam tikrą dietą, tam tikrus lieknėjimo metodus, padėjo daug kam atsikratyti svorio. Jūs taip pat domėjotės tais metodais. Kas ten yra tokio unikalaus, kas padeda numesti svorio?
– Tai nėra gydytojo iš Latvijos metodas. Savybę, kuria paremtas jo metodas, turime mes visi. Tai yra ląstelių atminties savybė. Ląstelės atsimena, kaip su jomis elgiamasi. Metodas paremtas griežtu režimu.
Viduržemio jūros šalių žmonės visada valgo tiksliu metu pusryčius, pietus ir vakarienę. Kai šitaip valgai, kūno ląstelės pripranta, kad jos gauna maistą tam tikru metu, ir nebekaupia riebalų.
Jeigu mityba nėra tvarkinga, ląstelės nežino, kas jų laukia, nes organizme nėra sistemos. Ir tada jos kaupia riebalus visą laiką.
Aš per ligą buvau labai smarkiai priaugusi svorio. Bet man pavyko per 4 mėnesius atsikratyti 16 kilogramų. Man buvo labai sunku nustatyti laiką, kuriuo reikia valgyti, nes aš, pavyzdžiui, daug metų nepusryčiaudavau. Tiesiog teko pradėti tą daryti. Anksčiau valgydavau 2 kartus per dieną. Teko pradėti tai daryti 3 kartus. Tarpai tarp maitinimosi turi būti ne mažiau nei 5 valandos. To reikia todėl, kad iki kito valgymo organizme nebūtų nesuvirškinto maisto. Kai įvedi tokią tvarką kūne, ląstelės ją žino, atsimena ir nebekaupia riebalų.
Jei išlaikai tokią tvarką vienerius metus, ląstelės ją atsimena 10 metų ir nebekaupia riebalų, net kai nebesilaikai tos tvarkos.
Vieną kartą per savaitę galima valgyti bet kokiu metu. Aš tą darydavau šeštadieniais, nes tą dieną dažniausiai einama į svečius. Tada gali valgyti ne kiek nori, bet kada nori. Taip ląstelės pratinamos, kad gali būti ir netvarka, bet yra kažkoks ciklas, kai šešios dienos yra pagal griežtą tvarką, o viena diena – laisvesnė.
Nuo kitų dietų atsirandantis vadinamasis jojo efektas paaiškinamas tuo, kad ląstelėse nėra atminties. Jeigu badauji, ląstelės neturi jokios sistemos ir jos viską kaupia, kad išgyventų kuo ilgiau. Kai nustoji badauti, laikytis dietos, viskas sudedama į riebalus.
Aš pati prie tvarkos pripratau labai greitai, gal per kokią savaitę.