Patalpoms atitikus higienos reikalavimus, sveikatos priežiūros paslaugos gali būti pradėtos teikti tik Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos išdavus licenciją. Licencijos išdavimas nurodo, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugos galės būti teikiamos kokybiškai ir saugiai.
Kokias paslaugas galima gauti?
Šiuo metu Vilniuje neteikiamos stacionarinės Minesotos programos, abstinencijos gydymo (kartais netiksliai vadinamos – detoksikacijos) paslaugos, taip pat kitos stacionarinės bei dalis ambulatorinių paslaugų, tačiau dalis paslaugų teikiama RPLC padalinyje Savanorių gatvėje. Tebeteikiamos paslaugos:
Pažymų išdavimas – adresu P. Širvio g. 5
Ambulatorinė „Minesota“ – adresu Savanorių pr. 74
Priklausomybių gydymo dienos stacionaro paslaugos – adresu Savanorių pr. 74
Farmakoterapija metadonu – adresu Savanorių pr. 74
Be to, kaip teigia filialo direktorius Giedrius Likatavičius, ambulatorinės paslaugos P. Širvio g. 5 tikimasi atnaujinti jau labai greitai, nes gavus higienos pasą pateiktas prašymas akreditacijos tarnybai. Šiuo metu laukiama licencijos iš akreditavimo tarnybos, kuri tikimasi, kad bus gauta artimiausiomis dienomis. Licencija stacionarinėms paslaugoms tikimasi, kad bus suteikta iki liepos.
O šiuo metu vilniečiams rekomenduojama kreiptis į kitas gydymo įstaigas. Stacionarines abstinencijos gydymo paslaugas teikia:
Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė (Parko g. 21)
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras (Vasaros g. 5)
Kitų miestų RPLC filialai (Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)
Stacionarines Minesotos programos paslaugas (28 d.) teikia Kauno ir Klaipėdos filialai.
Stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos paslaugas teikia Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio filialai.
Taip pat primename, kad dėl ambulatorinių paslaugų, gyventojai gali kreiptis į savo psichikos sveikatos centrą.
Atlikus rekonstrukciją – geresnės gydymo sąlygos
Atnaujintoje ligoninėje (Gerosios Vilties g. 3) bus geresnės patalpos ir bus sudarytos geresnės sąlygos gydymui, o lovų skaičius sieks 80. Šiame pastate veiks atskiri alkoholinės ir narkotinės abstinencijos gydymo skyriai, stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos skyrius bei Minesotos programos skyrius.
Teritorija ir visas pastatas bus pritaikytas žmonėms turintiems ribotą judumą. Tam bus įrengtas liftas, neįgaliųjų išlaipinimo vietos. Be to, palengvės privažiavimas ir krovininiam transportui, nes bus įrengtos krovinių pristatymo bei išvežimo vietos. O į darbą atvykstantys dviračiu, galės juos saugiai palikti uždaroje stoginėje.
Pagal naujausius reikalavimus bus atliekamas pastato apšiltinimas, pakeisti langai bei durys, modernizuotos vandens, nuotekų, elektros, ryšių, šildymo ir vėdinimo sistemos. Rekonstruojamo pastato energinio efektyvumo klasė po rekonstrukcijos iš „E“ lygio pakils iki „B“.
Kiek anksčiau „Delfi“ rašė apie skundus dėl šio laikinai duris užvėrusio centro.
Seimo narys Andrius Navickas feisbuke išreiškė pyktį ir susirūpinimą dėl tokios susiklosčiusios situacijos.
„Kiekvienas specialistas, kuris bent kiek nutuokia priklausomybių gydymo srityje, žino, kaip svarbu suteikti pagalbą tada, kai sergantis žmogus sukaupia bent kiek motyvacijos. Kaip jau minėjau, pirmiausia svarbu – išlaisvinti organizmą nuo cheminio poveikio. Tačiau...
Kai pirmą kartą išgirdau, kad Vilniuje jau nuo kovo pabaigos, t.y. du mėnesius Respublikiniame priklausomybių ligų centre Vilniuje neteikiamos ne tik Minesotos programos, bet ir detoksikacijos nuo narkotinių medžiagų paslaugos, nepatikėjau. Gal susijaudinusi narkotikus vartojančio vaikino mama ne taip suprato. Girdėjau, kad vyksta remontas, tvarkomos patalpos, gal prireikė kelių dienų persikėlimui. Pradėjau aiškintis“, – rašė A. Navickas.
Jo teigimu, nors tai laikina problema, neaišku, kada ji išsispręs. Be to, nuogąstaujama, kad stacionari pagalba išvis bus naikinama.
Visą tekstą galite rasti čia.