Pastarosios atstovų teigimu, patiekalai, kad ir kaip jie atrodytų, yra ruošiami ir sudaromi specialistų, tad tikrai atitinka visus paciento mitybai keliamus reikalavimus.
Pirma patirtis
Kūdikio besilaukianti Toma į Kauno klinikinę ligoninę pateko sausio 8 d. Šiandien, trečiadienį, moteris gydymo įstaigą jau paliko. Savo tragikomiška situacija ji pasidalino feisbuke ir paaiškino to motyvus.
„Trumpai tariant, pirmą kartą per 33 metus teko pabuvoti ligoninėje. Vakar atvykus su siuntimu ryte, paaiškėjo, kad maistas priklauso tik nuo šiandien (kitos dienos – red. past.) ryto. Nes pirma diena, pasirodo, „nesiskaito“. Nesiskaito, tai nesiskaito. Vyras atvilko tris vištos kojas, pakako iki šių pietų. Bet ryte gavusi pusryčius ir dabar pietus supratau, kad vakar buvau laiminga, jog nieko nedavė. Tikrai valgau viską iš eilės ir daug, šitą visi žino, bet tokio š*** nesu ragavus ir mačius! P.S. Kam įdomu, tai Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius... Taigi ar bėda pabūti nėščiai parą nevalgius? Dar apie palatų grožį užmiršau pridėt...“, - rašė kaunietė.
Ką moteris valgė pusryčiams ir pietums, matote, o vakarienei buvo patiekta daržovių košė ir jogurtas.
„Palatos kaimynė paragavo ir iškart tai grąžino atgal, nes buvo neįmanoma valgyt, tad aš išvis neragavau ir atidaviau atgal. Ką davė šiandien ryte nežinau, nes atsisakiau ir paprašiau, kad išrašytų iš ligoninės, nes sąlygos nepakenčiamos“, - DELFI aiškino moteris.
Jos teigimu, vieša paslaptis, kad maitinimas šalies gydymo įstaigose – vienodai prastas.
„Apie maitinimą ir prieš tai nieko gero neteko girdėti, tačiau savo kailiu teko išbandyti pirmą kartą. Patalpos baisios, baisu, kad miegant tinko gabalas nukris ant veido, iš kelių dušų veikiantis tik vienas, nes kito dušo šlanga be „galvos”, tad naudokis kaip nori. Likau labai nemaloniai nustebinta ir gimdymo galimybę šioje ligoninėje atmečiau, nors prieš tai tikrai svarstėme, kad tai būtų tinkama vieta“, - atsiduso pašnekovė.
Vieni komentaruose gynė gydymo įstaigą, sakydami, kad nėščiosios mityba – specifinė, o košės ir namie neretai prastai atrodo, kiti piktinosi, kad toks maistas sveikti nepadeda ir dalijosi savo patyrimais ir ligoninių meniu nuotraukomis.
Sulaukiama ir pagyrų
Kauno klinikinės ligoninės dietologė Vitalija Šurkuvienė DELFI paaiškino, kad maistą derėtų vertinti ne pagal jo išvaizdą, mat iš mitybinės pusės jis yra naudingas ir subalansuotas pacientams.
„Laikomės Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, kuriuose įvardyti maistinių ir energetinių medžiagų normatyvai. Pagal atskirus susirgimus dar sudaromos specialios dietos. Mums svarbūs sveikos mitybos principai – mažiau naudojame cukraus, rūkytų gaminių, o daugiau daržovių, vaisių. Patiekalus gaminame tik iš šviežių ingredientų. Mūsų manymu, ligoninės maistas, atsižvelgiant į turimus resursus, nėra blogas, sulaukiame ir pacientų pagyrimų“, - teigė ji.
DELFI neseniai domėjosi pacientų skundais dėl maisto ir kitose gydymo įstaigose. Specialistų teigimu, dietologai, formuojantys ligoninės valgiaraštį, turi ganėtinai daug iššūkių: įvairios pacientų ligos, biudžetas, kuris tikrai yra mažas, bei pacientų poreikiai bei pomėgiai, kurie tikrai skirtingi. Su tekstais galite susipažinti čia ir čia.
Ką apie aprašytą situaciją manote jūs? Pasidalinkite savo nuomone ir patirtimis el.paštu sveikata@delfi.lt!