Kaip sako A. Užkalnis, daug mėnesių jis laikėsi savo „unikalios metodikos – mažiau ėsk, daugiau judėk“. Tokiu būdu publicistas nuo maksimalaus savo svorio – 130 kg – atsikratė maždaug 17 kg. Ištirpus tokiai masei, iškilo kita problema – svoris sumažėjo, tačiau odos liko tiek pat daug. Būtent dėl to A. Užkalnis pasiryžo plastinei operacijai, kuri gydytojų vadinama viena rizikingiausių.

Keliolikos kilogramų atsikratymas – be jokių paslapčių

„Riebalų dar liko, bet didžiausia problema – oda. Dėl antsvorio ji išsitempė, o dabar, kai svoris sumažėjo, ji nesusitraukia. Formos pasidarė negražios, – dar prieš operaciją kalbėjo A. Užkalnis.

– Pradėjau domėtis, ką daryti – ar dar mesti svorio, ar laukti, kol oda pati susitrauks. Gydytojas sakė, kad odą būtų galima šalinti jau dabar ir jau dabar būsiu laimingesnis.

Svorio atsikračiau savo unikalios metodikos būdu, kuri vadinasi „mažiau ėsk ir daugiau judėk“.

A. Užkalnis sako, kad kurį laiką, kaip anksčiau patarė treneris Andrius Pauliukevičius, atsisakė miltinių produktų, bulvių ir cukraus, vadovaudavosi taisykle neprisivalgyti prieš miegą, o, pastarąjį laiką gyvendamas Kalifornijoje (JAV), kasdien nueidavo apie 16 km.

„Ilgam vaikščiojimui reikalingas palankus klimatas. Lietuva tam nelabai tinka, nes didžiąja laiko dalį šalta, nemalonu, o lauke vaikštant reikia praleisti 3,5 val. Kai esi šiltoje šalyje, yra paranku, nes beveik nelyja, vaikščiodamas aš telefone pasirašau tekstus ir išeina 3,5-4 valandų treniruotė, susideginamos kalorijos“, – pasakojo A. Užkalnis.

Kodėl ryžosi tokiems pokyčiams, žurnalistas atsakė, kad ilgą laiką kamavo nepasitenkinimas savo išvaizda ir nerimas dėl sveikatos.

Andrius Užkalnis

„Žiūri į veidrodį ir nelabai patinka, kaip atrodai. Norisi, kad tiems žmonėms, kurie yra šalia manęs, irgi būtų estetiškiau į mane žiūrėti. Imtis pokyčių skatino ir sveikata, man yra 48 metai ir turint didelį antsvorį, nebeilgai būtų likę iki visokių ligų, – DELFI sakė A. Užkalnis.

– Aš visiems aiškinu, kad reikia gyventi kaip nori, ir jei norisi kažką keisti, tai ir reikią tą daryti, tai turiu ir pats to imtis.“

Publicistas taip pat užsiminė, kad jau kiek erzino įsišaknijęs klaidingas žmonių įsivaizdavimas.

„Mano viena iš veiklų – maisto kritika. Žmonės galvoja, kad vaikštau po restoranus, visą laiką ėdu nesustodamas, todėl taip ir atrodau. Šiaip tai nėra susiję, bet valgau restoranuose daugiausia porą kartų per savaitę ir nesuvalgau visko, ką užsisakau, – pasakojo A. Užkalnis.

– Dar gal mane paveikė ilgas gyvenimas Kalifornijoje, kur žmonės labai rūpinasi savo išvaizda ir sveikata. Los Andžele yra populiaru sveiko gyvenimo ir atrodymo kultas. Tereikia įdėti šiek tiek pastangų.“

Žurnalistas sako, kad apsispręsti svorio pokyčiams dėl sveikatos ir tenkinančios išvaizdos, koją žmonėms dažniausiai kiša ryžto ir motyvacijos nebuvimas.

„Neseniai kalbėjau su Žydrūnu Savicku. Jis pasakojo, kad žmonės pas jį ateina ieškodami motyvacijos – kad jis juos motyvuotų pradėti sportuoti. Žydrūnas sako – aš juos galiu užmotyvuoti 1-3 treniruotėms, gal savaitei, bet visa motyvacija turi ateiti iš savęs.“ A, Užkalnis priduria, kad palaikymas turi būt ir iš artimųjų.

Rizikinga ir sudėtinga operacija

A. Užkalniui buvo atlikta pilvo plastikos operacija. Ji atliekama po to, kai žmogus atsikrato daug svorio, ir ant pilvo, žastų ar šlaunų lieka kyboti nereikalinga oda. Ši problema dažnai ištinka ir pagimdžiusias moteris, kurios nėštumo metu priaugo daug svorio. Tiesa, tokios operacijos nepigios – privačioje gydymo įstaigoje gali kainuoti 2000-3000 eurų. Tokios operacijos atliekamos ir kai kuriose viešosiose įstaigose, kuriose išlaidos gali būti mažesnės.

Tokias operacijas atliekantis „Sugiharos“ plastikos gydytojas chirurgas dr. Darius Radzevičius, pasakojo, kad pilvo plastikos operacijos neretai atliekamos ne tik dėl estetikos. O ir nepasitenkinimas savo išvaizda gali sukelti rimtas psichologines problemas.

Darius Radzevičius

„Neretai, kai žmogus netenka daug svorio, priekinė pilvo siena lieka nesusitraukusi. Priekinės pilvo sienos tūris būna santykinai didesnis negu jis turėtų būti. Tarp raumenų, prie pilvo preso, lieka tarpas, kuris yra didesnis negu turėtų būti. Tokiu atveju pilvo preso raumenys nepilnai dirba, jei sportuojame, todėl pilve, juosmenyje, kaupiasi riebalai, – sakė dr. D. Radzevičius.

– Šios operacijos metu buvo nusiurbta daug riebalų, sutvirtinta priekinė pilvo siena ir pašalintas visas odos perteklius.“

Daktaras sako, kad pilvo plastikos operacija – viena rizikingiausių, o chirurgui – fiziškai sudėtingiausių.

„Reikia daug siurbti, daug daryti. Didelis žmogus, visko daug, tai chirurgui fiziškai sudėtinga operacija. Ši operacija iš visų plastinių, yra viena rizikingiausių. Žmogus netenka nemažai kraujo, skysčių, dėl to galimos riebalinės ir trombembolinės komplikacijos. Dėl to labai svarbu operaciją atlikti pakankamai greitai, kad ji neužsitęstų, kad žmogus anksti stotųsi ant kojų, judėtų ir vaikščiotų, – pasakojo dr. D. Radzevičius.

– Tą patį vakarą po operacijos, Andrius jau vaikščiojo. Visi pacientai kuo greičiau statomi ant kojų, kad būtų sumažinama komplikacijų rizika.“

Po pilvo plastikos operacijos A. Užkalnis neteko dar poros kilogramų ir dabar sveria apie 111 kg.

„Kaip po tokios didelės operacijos, jaučiuosi neblogai. Pažiūrėjus, kiek ten visko pjaustyta, kokio ilgio siūlės ir koks didelis audinių netekimas, turėtų gal skaudėti labiau. Vaikštau po truputį, – sakė A. Užkalnis.

– Dar po operacijos yra viskas suveržta, lengvumo pojūčio dar nėra, bet, kad manęs yra mažiau, tai jau matau veidrodyje.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (712)