Arba kaip įtikti skrandžiui ir nepakenkti visam organizmui? Sukti vegetarų pramintu keliu ar susikaupti ir ryžtis populiariajai žaliavalgystei? Arba nei viena, nei kita – tiesiog jausti saiką. G. Azguridienė vienareikšmiškai taria, jog svarbiausia žinoti ką valgai bei žinoti, ką maistas daro su mumis.

„Reikia pasidomėti apie maistą platesne prasme, bendrais principais, koks čia kontekstas, kas galėtų būti svarbu maiste, ką tas maistas su mumis daro. Žinoti, kas etiketėse parašyta, mokėti jas perskaityti“,- teigė sveikos mitybos tyrinėtoja.

G. Azguridienės teigimu, svarbiausia yra kiekvienam atrasti savo mitybos sistemą.

„Kitas būdas yra stebėti save, ką mes valgome, žiūrėti tas pačias nelemtas sudėtis, nes jeigu mes valgome maistą su skonio stiprikliais, tai stebėk nestebėjęs, mums skanu ir viskas. O tas skonis yra netikras. Svarbiausia stebėti savo mitybą – pavyzdžiui galbūt jums skanus moliūgų sėklų aliejus, o vat kanapių ne. Bet jeigu valgote rafinuotą, tai jums vienodai ir nieko negaunate. Tada tenka domėtis vaistų sudėtimi, jeigu ilgai taip valgote“,- sakė sveikos mitybos tyrinėtoja.


Laida „Prie pietų stalo“ transliuojama antradieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 12.10 val.