Su amžiumi keičiasi vyro spermos genetinė sudėtis ir vystosi DNR kodas, susijęs su ilgesniu gyvenimu, o šias savybes tėvas perduoda savo vaikams.

Jungtinių Valstijų mokslininkų komanda aptiko šį sąryšį, ištyrę 1 779 jaunuolių DNR. Savo tyrimo rezultatus jie skelbia žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“.

Ekspertai jau kurį laiką žinojo, kad žmogaus gyvenimo trukmė priklauso nuo struktūrų, vadinamų telomeromis, ilgio. Telomeros yra chromosomų, saugančių mūsų genetinį kodą - DNR, galuose. Paprastai trumpesnės telomeros reiškia trumpesnę gyvenimo trukmę.

Tarsi plastikiniai batų raištelių galiukai, telomeros saugo chromosomų galus nuo žalos. Tačiau daugumoje ląstelių bėgant metams jos trumpėja, kol ląstelės nebesugeba atsinaujinti.

Dabar mokslininkai aptiko, kad spermoje vyksta priešingas procesas – su amžiumi telomeros ilgėja.

Kadangi vyrai per spermą perduoda savo DNR vaikams, šias pailgėjusias telomeras paveldi ir būsimos kartos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)