Pavasarį graži figūra, sveikas kūnas daugeliui tampa galvos skausmu, tačiau pašnekovas sako didelių siurprizų nepateiksiantis – jei norime būti sveiki ir gražūs, turime kai ko atsisakyti, tačiau svarbiausia, turime sąmoningai galvoti apie tai, ką darome su savo kūnu.
„Mano patarimas dažnai girdėtas ir banalus. Jei kažko norite, teks keisti gyvenimo įpročius. Jei iki šiol nesportavote, metas tai pradėti. Jei sportavote, tačiau norimų rezultatų nesulaukėte, vadinas, reikia keisti sporto rūšį, intensyvumą. Jei valgėte bet kada ir bet ką – to daryti nebegalėsite“, - sako galiūnas, kuris pats kasdien valgo 5-6 kartus ir tą patį rekomenduoja kitiems.
41-erių biržietis pabrėžia, kad prie stalo derėtų sėsti kas 3 valandas, vienodu metu – taip vidiniai organizmo procesai „nusistovės“, išnyks nesuvaldomo alkio priepuoliai.
„Maistas turi būti ne toks, kuris jums skaniausias, kuris labiausiai traukia akį, o toks, kuris naudingas jūsų organizmui, kad jis būtų sveikas, energingas ir žvalus“, - tikina pašnekovas.
Sportininkas išskiria ir 3 elementą, apie kurio svarbą daugelis neretai nesusimąstome.
„Tai – dienos, miego režimas. Jei vėlai gulatės, išsibalansuoja hormoninė sistema. Tiesą sakant, jei norite sulieknėti, tai turėtų būti pirmas žingsnis. Kasdien eikite miegoti 10 val. vakaro ( 11 val. - vėliausiai). Nemeluoju, taip darydami po mėnesio numesite bent 2 kilogramus nieko daugiau nedarydami. O jei dar sportuosite ir teisingai maitinsitės – rezultatai bus akivaizdūs“, - žada Ž. Savickas.
Kalorijas geriausiai degina kardio treniruotės. Tai - puikus fizinio aktyvumo pagrindas, galintis padėti kontroliuoti svorį, didinti ištvermę, palaikyti stabilų širdies ir kraujagyslių darbą.
„Jei jūsų tikslas - būtent svorio mažinimas, siūlyčiau kardio daryti ryte dar nevalgius. Ir taip kasdien bent po pusvalandį. Jei dar lankotės sporto klubuose, tai darykite ne rečiau kaip 3 kartus per savaitę, kad palaikytumėte naujuosius pasiekimus“, - patarė jis.
Lietuvos galiūnų sporto čempionas patarė nesijaudinti, jei jūsų kūnas kol kas dar neatitinka jūsų užsibrėžto idealo, nesijausti prastai, jei sporto klube matote labai atletiškus žmones.
„Aš didžiuojuosi apkūniais žmonėmis, kurie nebijo pradėti sportuoti. Tie liekni žmonės turi vieną iš dviejų istorijų - arba jie visą gyvenimą sveikai maitinosi, sportavo ir dėl to taip atrodo, arba jie taip pat turėjo svorio problemų ir tai, ką matote dabar - darbo vaisiai. Žiūrėkite į juos ne su pykčiu ar pavydu, tačiau kaip į motyvuojantį tikslą. Jei nepasiduosite, atrodysite taip ar net dar geriau“, - įsitikinęs Ž. Savickas.
Mityba - teks šį tą koreguoti
Visi sporto entuziastai, mitybos ir sveikos gyvensenos specialistai, gydytojai dietologai vieningai choru sako: sveiką ir gražų kūną pradėkite formuoti virtuvėje. Ž. Savicko namuose dažni verdamos, troškinamos vištienos, žuvies kvapai. Tiesa, jo siekiai šiek tiek kitokie - norintiems „auginti masę“, fiziškai stiprėti baltymai yra didžiausia mitybos dalis.
„Angliavandeniai turėtų būti tie, kurie veikiai ilgai, skaidomi lėtai. Pamėkite laukinius ryžius, grikius, kietagrūdžius makaronus, saldžiąsias bulves. Baltų miltų, baltos duonos venkite, o cukrų išvis pamirškite. Jei norite sulieknėti, siūlyčiau kuriam laikui apriboti vaisių vartojimą arba nedidelį jų kiekį suvalgykite pirmoje dienos pusėje“, - aiškino galiūnas.
Mityba Ž. Savickas domisi nuo 13-os metų - nuo tada, kai užsimezgė jo sportinė karjera.
„Su kiekvienais metais mano žinios plėtėsi ir vis norėjau maitintis sveikiau. Pamažu iš mano raciono dingo nesveikas maistas. Gazuotų limonadų negėriau bent 10 metų, o anksčiau juos gėriau kaip visi kiti, nesusimąstydamas, kokie jie žalingi. Dabar reguliariai valgau sveiką maistą, miegu ir tada apie jokias dietas nereikia galvoti, nors ir mūsų sporte prireikia keisti svorį“, - tikino 161 kilogramą šiandien sveriantis medalininkas.
Ž. Savicko teigimu, pirmieji ir svarbiausi pokyčiai turi prasidėti galvoje. Žmogus turi būti sąmoningas, atsisakyti žalingų įpročių - negerti, nerūkyti, į skrandį nemesti bet ko, kas papuola po ranka.
„Kai žmogus supranta, kas jo organizmui kenkia, o kas naudinga, kai jis pakeičia požiūrį į save, tada ir įvyksta lūžis“, - įsitikinęs jis.