„Žmogaus kūnas turi eilę adaptacijų, kas daro jį vienu geriausių ištvermės bėgikų tarp visų gyvių žemėje, – sako D. Barkauskas. – Iš kitos pusės, bėgimas turi tam tikrus reikalavimus, jis apkrauna mūsų kūną labai specifiškai. Todėl turime žinoti keletą niuansų, kad bėgiodami nepridarytume sau žalos.“

Gydytojas pabrėžia, jog ruošiantis bėgti būtina atlikti apšilimo bei kvėpavimo pratimus ir taip užaktyvinti širdies kraujagyslių sistemą, rašoma pranešime spaudai.

Jis pataria bėgioti ne ant bėgimo takelių, o gamtoje. Dėl todėl reikia pasirinkti ir tinkamą aprangą: neprisirengti per daug, nes bėgant pakilus kūno temperatūrai galite pradėti gausiai prakaituoti, o nusirengus – ir peršalti.

Vienas iš painiausių dalykų pradedančiam bėgikui – avalynės pasirinkimas. Parduotuvėse galima rasti įvairiausių modelių, garsių prekinių ženklų produkcijos. Tačiau pasak D. Barkausko, rinktis pagal modelį nereikėtų, o tam tikrų dalykų reikšmė pervertinta.

„Pirmas dalykas – nesižavėkite oro pagalve. Geriau netgi kad jų nebūtų. Paėmus batelį pirmiausia turite įvertinti jo lengvumą. Taip pat, kalbant apie bato konstrukciją, paėmus batą už priekio ir už kulno batas turi lengvai lenktis. Laikant kulną priekinė bato dalis turi lengvai suktis. Jei priekis kietokas – tai daugiau laisvalaikio bateliai“, – sako D. Barkauskas.

Daugiau D. Barkausko patarimų apie avalynę ir kitus bėgimo niuansus – TV laidos „Lietuvos mokyklų žaidynės“ vaizdo reportaže:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)