Ūkiuose užauginta lašiša sudaro 75 proc. visos valgomos lašišos, laukinėje gamtoje pagautos lašišos sunkiau rasti, ji gali kainuoti brangiau.

Vienos lašišos yra sugaunamos natūraliuose vandens telkiniuose, o kitos užauginamos specialiose fermose, kuriose gyvena rezervuaruose arba gėlo vandens aptvaruose. Tai gali turėti įtakos skoniui, tekstūrai ir maistinių medžiagų kiekiui. Fermose auginamos lašišos šeriamos specialiu maistu, priešingai nei laukinės, kurios auga natūraliai ir negauna jokių maistinių priedų.

Laukinės lašišos maistinė nauda

Omega-3 riebalų rūgštys. Laukinėse lašišose esančių omega-3 riebalų rūgščių kiekis priklauso nuo to, kokiais dumbliais ir planktonu jos minta. Šios rūgštys mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda regėjimui ir smegenims.

Mažesnė kancerogenų rizika. Abiejų rūšių lašiša dėl vandens taršos gali būti užteršta kancerogenais. Tačiau laukinėje gamtoje sužvejotas žuvis valgyti šiek tiek saugiau nei auginamas ūkiuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)