Vilniaus universiteto Biomedicinos mokslų instituto profesorė, žmogaus fiziologijos dėstytoja Vaiva Hendrixson pažymėjo, kad dažniausiai dėl žarnyno dujų nerimauti nereikėtų. Jos susidaro žarnų turinyje vykstant cheminėms reakcijoms.

„Sakyčiau, tai – ne problema, bet būtinybė, antraip negalėtume išgyventi“, – sakė V. Hendrixson. Išsivysčiusiose visuomenėse viešas bezdėjimas yra socialiai nepriimtinas elgesys, apie kurį drovu net kalbėti, tačiau fiziologiškai jis absoliučiai natūralus ir neišvengiamas.

Žarnyno dujas sudaro tiek išorinės (įrytas oras), tiek vidinės kilmės (susidariusios virškinimo trakte) dujos. Išorinės dujos nuryjamos valgant ar geriant, o endogeninės dujos susidaro kaip produktas virškinant kai kurias maisto rūšis ar nevisiškai suvirškinant įprastinį maistą.

„Akademiškai tariant, paliečiame du dalykus – probiotikus ir prebiotikus. Probiotikai – tai gyvosios, vadinamosios, gerosios bakterijos, įsikūrusios žmogaus žarnyne, kuriame svarbu palaikyti gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą. Probiotiniais mikroorganizmais laikomos, pavyzdžiui, laktobakterijos, bifidobakterijos, propionobakterijos. Jos labai svarbios sveikai žarnyno mikroflorai ir žmogaus sveikatai. Mityba yra svarbiausias veiksnys probiotikams išgyventi ir čia svarbus vaidmuo tenka prebiotikams, kas iš esmės yra skaidulinės medžiagos, ypač netirpios skaidulos. Jų gausu vaisiuose, uogose, daržovėse, sėklose, grūduose ir t.t.“, – pasakojo profesorė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)