Sunerimusios pacientės gydytoja pirmiausia pasiteiravo, ar ji nėra sūraus maisto mėgėja. „Uoj, ne“, – išgirdo patikinimą. Be to, moteris užtikrino, kad ir mineralinio vandens nevartoja.

„Pokalbio pabaigoje, jau aptarus, kokius tyrimus atliksime – dėl inkstų veiklos, mikroelementus – pacientė sukluso. „Palaukit, aš vis paprakaituoju, tai periodiškai pavartoju mikroelementų tirpalo! Ir praėjusią savaitę taip buvo, ir šią būtent tą dieną, kai į vakarą pakilo kraujospūdis“, – svarstė moteris. Ir viskas tapo aišku“, – šyptelėjo medicinos centro „Antėja“ šeimos gydytoja.

Tą pačią savaitę jos kabinete dėl šoktelėjusio kraujospūdžio atsidūrė ir moteris, prastą nuotaiką taisiusi raugintais agurkėliais.

„Išvada akivaizdi – valgomoji druska, ypač didesnis jos kiekis – turi įtakos kraujospūdžiui“, – apibendrino J. Dūdienė. Ji pažymėjo, kad pacientai druskos suvartojimą dažniausiai sieja su maistu, kurį patys gamina. „Nededu daug druskos“, – tikina jie, tačiau nesusimąsto, kad druskos gausu įvairiuose užkandžiuose: traškučiuose, sūdytuose riešutuose, rūkytuose, vytintuose mėsos gaminiuose, brandintuose sūriuose ar mineraliniame vandenyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)