Prekybos centruose geriausiai matomose vietose išrikiuojami sąsiuviniai ir kitos kanceliarinės priemonės daugelį tėvų verčia nerimauti dėl sparčiai arėjančių mokslo metų, rašoma pranešime spaudai.

Nerimaujančios tėvų akys dažnai pastebimos ir vaistinėje, „Eurovaistinės“ specialistai pasakoja, kad čia jie teiraujasi, kaip stiprinti imunitetą ir kokius vitaminus pradėti vartoti dar prieš prasidedant mokslo metams.

Vaikų gydytoja dr. Indrė Plėštytė-Būtienė sako, kad pirmiausia tėvai mokyklai turėtų ruoštis patys ir nustoti jaudintis, tik taip pavyks ramiai žiūrėti į laukiančias permainas.

Pasiruošimas mokyklai dažnai prasideda dar rugpjūčio pabaigoje. Iš stovyklų ar viešnagės pas senelius kaime sugrįžę vaikai kartais pamiršta iki tol galiojusią švaros rutiną, todėl specialistai primena, kad svarbu, jog vaikas sugrįžtų prie savo anksčiau turėtų higienos įpročių.

Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad rugpjūtį dažnai sulaukia daugiau nerimaujančių tėvų dėl to, kad vaikai užsikrėtė utėlėmis.

Farmacijos specialistė ramina, kad nereikėtų jausti gėdos, nes tai jokiu būdu nereiškia, kad vaikas yra netvarkingas ar iš asocialios šeimos, utėlėmis galima užsikrėsti ir viešajame transporte ar pasinaudojus kitų vaikų daiktais. Kovojantiems su utelėmis vaistininkai pataria naudoti specialias priemonės ir ši problema lengvai išsprendžiama.

Imuninės sistemos stiprinimas jau vasarą

Vaistininkė J. Juodsnukytė sako, kad imuninę sistemą svarbu pradėti stiprinti dar vasarą, taip atvėsus orams ir prasidėjus peršalimo ligų laikotarpiui, vaikai jau bus pasiruošę.

„Geriausiai tai daryti duodant kuo įvairesnį maistą bei pasirenkant tam tikrus vitaminus. Būtų geriausia vaikams duoti vitamino D ir C, kurie yra baziniai, padeda sustiprinti imunitetą ir pasiruošti mokyklai“, – sako farmacininkė.

Taip pat vaikams dažnai rekomenduojama vartoti žuvų taukus. Vaistininkė ramina, kad šiandien nereikėtų baimintis, jog vaikams jie nepatiks, nes galima rasti įvairiais skoniais pagardintų žuvų taukų, o patiems išrankiausiems – netgi guminukų. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad alergiškiems vaikams verčiau vartoti įprastus žuvų taukus.

Nors dažnai atrodo, kad vasarą vaikai valgo įvairesnį maistą, skanauja įvairias uogas, vaisius, daržoves, tačiau, pasak gydytojos I. Pėštytės-Būtienės, daugeliui vis tiek trūksta vitamino D ir B grupės vitaminų, kurie naudingi mokiniams. Taip pat per vasarą išaugusius vaikus dažnai kankina kojų skausmai, mėšlungis, o tai gali būti ženklas, kad jiems trūksta magnio ir kalcio.

Dar prieš sugrįžtant į mokyklą ir darželį gydytoja primena tėvams pasirūpinti, kad vaikai nepamirštų tinkamos rankų higienos, o sugrįžę namo iškart persirengtų lauko drabužius.

Šiais metais vaikai profilaktiškai sveikatą turėtų pasitikrinti iki naujų metų. Gydytoja sako, kad dažnai nutinka taip, kad vaikai pas gydytoją ateina sveiki, o išeina ligoniai su daug diagnozių.

„Dažnai sakau, kad mūsų vaikai nėra visiškai sveiki, tai yra sveikų ligonių karta, nes mes nekreipiame dėmesio – ydinga laikysena, plokščiapėdystė, netolygiai išsivystę ar nusilpę raumenys“, – dažnai nepastebimas problemas įvardija gydytoja.

Ji priduria, kad geriausi gydytojai vaikams turėtų būti patys tėvai, nes jie artimiausiai pažįsta savo vaikus ir žino jų poreikius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)