Šiandien vyksime aplankyti gražiausią Afganistano vietą – žydruosius Bande Amiro ežerus. Taip pat į vietoves, kur buvo nežmoniškais kiekiais auginamos aguonos opijui išgauti ir taip finansuoti Talibano kovas. Taigi, grožėsimės, domėsimės Talibanu bei sužinosime, kodėl neturtingieji perka avis ir po ...
aguonos
113 straipsnių
Daržinė aguona (lot. Papaver somniferum, angl. Opium poppy, vok. Schlafmohn) – aguoninių (Papaveraceae) šeimos augalų rūšis.
Vasarą Lietuvos laukai žydi įvairiomis spalvomis. Marijampolės apskrityje kaip tik šiuo metu galima išvysti raudonuojantį aguonų lauką.
Šimtalapis – desertas išskirtinėms progoms. Gamybos procesas užtrunka, reikia pasistengti, bet tikrai verta. Gaminant šimtalapį vienas iš esminių sėkmės garantų – tešlos ištampymas.
Pirmą kartą šį aguoninį keksą maisto tinklaraščio „Ragautoja“ autorė Augustė Sudeikienė iškepė šv. Velykų proga. Ir sulaukė viso glėbio ne tik namiškių, bet ir svečių komplimentų. Be to, ruošdama šį kepinį Augustė nutarė paeksperimentuoti ir vietoj pieno pilti apelsinų sulčių. Toks sprendimas tikrai...
Šis varškės pyragas su vyšniomis – tikras žiemos švenčių desertas. Subalansuoto skonio, trapiu pagrindu ir minkšto įdaro. Varškės pyragą suvartokite per 2–3 dienas.
Artinantis šventėms dažnas ieško grybukų recepto. Dalijamės su jumis skaitytoos Leokadijos mums atsiųstu receptu. Skaitytoja smulkiai pasakoja, kaip gaminti legendinius grybukus.
Jei šventėms norite išsikepti aguonų pyragą, išbandykite šį receptą. Minkštas, purus, pilnas aguonų – nuostabus. Smulkinti migdolai aguonų pyragui suteikia daugiau skonio.
Beigeliai, dar kitaip vadinami didriestainiais, labai populiarūs Amerikoje, tačiau jie kilę iš Rytų Europos. Čia juos tradiciškai kepdavo žydai ir būdavo itin populiarūs įvairiose mugėse. Beigelius galima pasigaminti ir patiems – jie puikiai tiks pusryčiams.
Liepos mėnesio pradžioje į Akhtaro Mohammado ūkį Helmando provincijoje (pietų Afganistane) atėjo lazdomis ginkluoti Talibano nariai. Per pusvalandį jie suniokojo lauką, prie kurio ūkininkas dirbo ištisus metus. A. Mohammadas puolė į neviltį. „Talibai sunaikino mano opiumą, kurio man reikia, kad galė...
Leidykla „Briedis“ pristato geriausią 2021 m. „The Washington Post“ knygą „Afganistano dokumentai. Slaptoji karo istorija“. Tai aštrus tiriamasis pasakojimas, kuris visiems laikams pakeis požiūrį į ilgiausią karą Amerikos istorijoje. Ne kartą Pulitzerio premijai nominuotas ilgametis „The Washington ...
Vasara prasiskleidė visu grožiu. Marijampolės rajone Raimonda užfiksavo žydintį aguonų lauką.
Lietuvoje pražydo didžiausias nuodas: pražudyti gali vos kelios uogos, liečiant gresia audinių nekrozė (9)
Šį gražų augalą matėte dažnas: puošnūs žiedeliai taip ir traukia jį paliesti, gal net nusiskinti ir pasimerkti, o raudonos uogos kvieste kviečia paragauti. Ypač vilioja tai padaryti vaikus.
Kūčia – ritualinis Kūčių patiekalas, be kurio nebuvo įsivaizduojamas šventinis stalas nė vienuose namuose. Tikėta, kad grūdai ir žirniai simbolizuoja skalsius metus, gerą derlių, medus atneš gerą sveikatą, riešutai suteiks pilnatvę, o spanguolės apsaugos nuo priešų.
Ant Kūčių stalo turi būti aguonų pieno. Pasak kulinarinio paveldo tyrinėtojo, profesoriaus Rimvydo Laužiko, tai vienas iš tų receptų, kurį privalome išsaugoti. Aguonų pienas turėtų būti patiekiamas kambario temperatūros.
Kulinarinio paveldo tradicijas puoselėja daugelis šeimų, tad dažniausiai prieš žiemos šventes prisimename aguonas: su šeima kepame kūčiukus, vyniotinius ir pyragus su aguonomis, triname jas aguonų pienui. Iš senosios lietuvių virtuvės žinomas ir patiekalas „Kūčia“, suteikęs pavadinimą Kalėdų išvakar...
Kūčiukai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Tai nedideli, prėskūs, truputį saldūs miltiniai mielinės tešlos kepinėliai su aguonomis. Kūčiukai gali būti valgomi sausi, tačiau dažniausiai mirkomi aguonpienyje arba patiekiami su spanguolių kisieliumi.
Vasarą lietuviškos pievos stebina žiedais. Šiuo metu išties išskirtiniu reginiu gyventojai grožisi netoli Mažeikių. Čia laukus raudonai nuspalvino tūkstančiai prasiskleidusių aguonų.
Iš Prancūzijos kilęs „Iki“ konditeris Thierry Lauvray sako, kad Velykų tradicijos įvairiose šalyse skiriasi, tačiau ši ypatinga šventė tikrai neapsieina be saldumynų ir velykinių kepinių.
Šokoladiniai rutuliukai – maistingi, sotūs ir puikūs saldėsiai. Geriausia naudoti šviežias datules, kurios nebūtų mirkytos cukraus sirupe (skaitykite etiketes). Rutuliukų iškart galima pasigaminti daugiau ir užšaldyti.
Nepamirškite, kad per Kūčias svarbu paragauti kiekvieno valgio. Tuomet kitais metais geriau seksis!