Socialiniuose tinkluose plinta teiginiai, kad tokie žymūs asmenys kaip Billas Gatesas, Johnas Kerry, Alas Goras ir Greta Thunberg nekritikuoja Kinijos, kuri šiuo metu išmeta daugiausiai klimato kaitą lemiančių ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Anot internautų, šie asmenys tik kalba apie „<...> m...
anglies dvideginis
59 straipsnių
Planeta K2-18b pastarąjį pusmetį sulaukė daug astronomų dėmesio, mat Jameso Webbo teleskopu gautas jos atmosferos spektras parodė aiškius metano ir anglies dvideginio pėdsakus. Taip pat buvo aptikta vandens garų, o bendrai planetos atmosferoje dominuoja vandenilis.
Tankią Veneros atmosferą sudaro daugiausiai anglies dvideginis, taip pat šiek tiek azoto ir sieros dvideginio.
Jupiterio palydovas Europa po lediniu paviršiumi turi vandenyną. Žinome, kad jame vyksta įvairūs cheminiai procesai, nes iš apačios jį kaitina palydovo gelmių šiluma bei pasiekia įvairios mineralinės medžiagos. Visgi tikslios vandenyno savybės toli gražu neaiškios.
Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta video kuriame bandoma paneigti antropogeninę (t. y., žmogaus veiklos sukeltą) klimato kaitą.
Lentynose – mažiau gėrimų ir didesnės kainos: gamintojus paveiks stabdoma svarbios gamyklos Lietuvoje veikla (5)
Parduotuvių lentynose po mėnesio gali sumažėti alaus asortimentas, o pats gėrimas pabrangti, prognozuoja kai kurie šio verslo atstovai. Stabdoma trąšų gamyba reiškia anglies dvideginio arba angliarūgštės trūkumą, ji būtina gėrimų gamybai, pasakoja alaus daryklos „Volfas Engelman“ vadovas Marius Horb...
Pasaulis vis dar gali išvengti pačių baisiausių klimato kaitos padarinių, bet veikti reikia „dabar arba niekada“, paskutiniame perspėjime šalims dėl šiltėjančio klimato pavojų sako mokslininkai, skelbiama „The Guardian“.
Vargina pavasarinė alergija? Teks apsišarvuoti kantrybe ir vienkartinėmis nosinaitėmis – naujas tyrimas atskleidė, kad dėl klimato kaitos ilgėja ir intensyvėja žiedadulkių sezonas, rašo theconversation.com.
Mokslininkai rekomenduoja perpus sumažinti savo anglies dvideginio pėdsaką. 25 proc. anglies pėdsako tenka mūsų mitybai. Taigi kaip galėtume sumažinti savo mitybos įpročių poveikį aplinkai, nedidindami savo išlaidų maistui?
Su energetikos specialistu Sauliumi Kutu kalbamės apie vis labiau žmonijai nerimą keliantį procesą – klimato atšilimą. Vertinant tai energetiniu atžvilgiu, svarbu aptarti, kuo gi pakeisti tą iškastinį kurą, kuris ir meta į atmosferą tą anglies dvideginį.
Japonija ir Jungtinės Valstijos sutarė spausti Kiniją dar labiau mažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį, po aukšto lygio derybų Tokijuje pranešė japonų užsienio reikalų ministras.
Gali atrodyti prieštaringa investuoti į anglies dvideginį generuojančius teršėjus, tuo pačiu žadant tapti įkvepiančiu ekologiniu pavyzdžiu, tačiau būtent tai bando padaryti Singapūro valstybinis investuotojas „Temasek Holdings Pte“.
Ne paslaptis, kad didžiausias pasaulyje atogrąžų miškas Amazonė patiria didžiulį žmogaus poveikį ir artėja prie ekologinio lūžio taško, po kurio atkurti pusiausvyrą gamtoje bus itin sunku.
Vos per 30 metų beveik 70 proc. pasaulio gyventojų gyvens miestuose. Kaip gaminsime maistą augančiai gyventojų populiacijai, kuri vis labiau koncentruojasi vienoje vietoje? Vertikalus ūkininkavimas, atrodo, yra kritinė priemonė aprūpinant maistu tokias tankiai apgyvendintas teritorijas. Ir tai padar...
Elonas Muskas tapo turtingiausiu žmogumi pasaulyje, drastiškai patobulinęs elektromobilius ir pastūmėdamas į priekį technologiją, kuri mažina anglies dvideginio išmetimą į aplinką ir lėtina visuotinį atšilimą. Dabar jis ketina skirti 100 milijonų dolerių technologijoms, skirtoms pašalinti anglies di...
Vieninteliai mokesčiai, kurių kitąmet surinks daugiau – aplinkosauginiai: pokyčių žada ir nauja Vyriausybė (78)
Kitų metų valstybės biudžeto projekte beveik visose pajamų eilutėse skaičiai mažesni, nei buvo šiemet. Išimtis – aplinkos teršimo ir transporto priemonių mokesčiai. Ateityje, siekiant mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, jų sumos turėtų augti dar labiau.
Skaičiuojama, kad kasmet pasaulyje susidaro beveik 50 mln. tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir tik penktadalis jų yra oficialiai perdirbama. Jei padėtis nesikeis, 2050 metais elektronikos atliekų kiekis pasaulyje išaugs daugiau nei dvigubai, iki 120 mln. tonų.
Per dvylika metų, kuomet Maiklas Bloombergas buvo Niujorko miesto meru, jis spėjo įsitikinti, kaip klimato kaita paveikė miestą. Tuometinis Niujorko meras susidūrė su kylančiu vandens lygiu, karščio bangomis bei reikiamybe keisti miesto vandens nuotekų bei transporto sistemas.
Kaip rašo „europe.autonews.com“, antradienį Europos Sąjungos šalims nepavyko surasti kompromiso dėl to, kaip smarkiai reikėtų sumažinti anglies dvideginio išmetimą iš automobilių ir mikroautobusų iki 2030-ųjų metų.
Kalbant apie atliekų perdirbimą, ekologiją, žaliąją energetiką Skandinavijos šalys nuolat pateikiamos kaip geriausias pavyzdys. Tačiau kartais net ir už ekologiškiausių idėjų slepiasi daug diskutuotinų klausimų.