Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno ant kalvelės stūkso neįprastos išvaizdos apvalus namas molinėmis sienomis. Atokiame Lietuvos kaime pabirę pastatai – besikurianti Šventasodžio giminės sodybų gyvenvietė, įkvėpta knygų serijos „Skambantys Rusijos kedrai“. Paslaptingas ekologinis judėjimas, tyrinėto...
antropologija
6 straipsnių
Antropologija (gr. άνθρωπος = žmogus; gr. λόγος = mokslas) – lauko tyrimais grįstas socialinis mokslas, siekiantis atskleisti žmogaus biologinių, socialinių, kultūrinių aspektų dinamiškus tarpusavio ryšius. Antropologija nagrinėja tiek žmonijos ištakas, tiek šių dienų kultūros išraiškas, visuomeninį gyvenimą. Tradiciškai dėmesys skiriamas tradicinių visuomenių atstovų (medžiotojų-rankiotojų, klajoklių-piemenų) tyrinėjimams.
Kai Santiago Genovesas su dešimčia patrauklių žmonių išplaukė į Atlanto vandenyną, jis nė nenumanė, kad jam teks kovoti su uraganu ir atsidurti vos per plauką nuo mirties. Naujas Marcuso Lindeeno filmas pasakoja šią neįtikėtiną istoriją.
Sensacingi archeologų atradimai Gedimino kalne; naujausi neginčijami antropologų ir genetikų įrodymai, iš kur ir kada atkeliavo lietuvių protėviai; Marijos Gimbutienės teisybė ir kaip maro sukėlėjų genetiniai tyrimai atskleidžia žmonių migracijos ypatumus.
Daug kam atrodo, kad antropologija yra mokslas “apie kaulus ir skeletus”. Tai – klaidingas stereotipas, nes yra ir kitokie antropologai, kuriems rūpi žmogus kaip visuomeninė, kultūrinė būtybė.
Pagrindinis žmonių ir kitų primatų monogamijos atsiradimo variklis – grėsmė, kad gimininiais ryšiais nesusiję patinai nužudys palikuonį.