Ne tik augančios gamybos sąnaudos ir reikalavimų našta, bet ir žemdirbių amžius bei kitos gyvenimiškos situacijos verčia iš dalies ar visai atsisakyti ūkininkavimo. Skelbimų viešoje erdvėje apie parduodamus ūkius pastaraisiais metais, regis, tik daugėja. Išparduodami bičių, uogų, pieno ir kitokie ūk...
bitės
381 straipsnių
Bitė, arba naminė bitė (lot. Apis mellifera) – bitinių (Apoidea) antšeimio vabzdys. Vienas iš daugiausiai auginamų ir žinomų nuo neatmenamų laikų vabzdžių. Bitės giminingos vapsvoms. Manoma, jog, skirtingai nuo dabartinių bičių, jų tolimi protėviai buvo kitus vabzdžius medžiojantys plėšrūnai.
Bitininkystė Lietuvoje ilgai buvo sparčiai besiplečianti sritis, tačiau paskutiniais metais susiduria su iššūkiais.
Išmanieji aviliai ir šokančios bitės robotės? Mokslininkai pristatė naujausius tvarios bitininkystės būdus (1)
Profesorius Dirkas de Graafas savo išmaniajame telefone gauna elektroninį įspėjimą. Tai žinutė dėl su aviliu susijusios problemos.
Panaudoję QR kodus mokslininkai pirmą kartą išsiaiškino, kur iš avilio išlindusios nuskrenda bitės: kai kurios niekada nebegrįžta (1)
Mokslininkams pavyko atskleisti naujų įžvalgų apie bičių judėjimą ir gyvenimo ciklus, naudojant mažyčius QR kodus, pritvirtintus prie jų nugarų.
Vienos Italijoje gyvenančios rūšies vapsvos, dėl klimato kaitos pradėjusios elgtis agresyviau, it ateivės iš kitos planetos, visoje šalyje niokoja bičių avilius, naujienų agentūrai ANSA antradienį pranešė už ekologišką žemdirbystę atsakingi oficialūs asmenys.
Socialiniuose tinkluose internautai vėl kaltina Pasaulio ekonomikos forumą (PEF). Anot jų, organizacija paliepė Australijos vyriausybei sudeginti bičių ūkius. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Trylikametis Jokūbas pamilo bites: per trejus metus savo hobį pavertė gyvenimo būdu ir sukūrė verslą (1)
Bitininkystė Jokūbo gyvenime atsirado įvykus magiškam įvykiui, kuris dažnai lydi pašauktuosius į bičiulystę. Kaip sako jaunuolis, tai nutiko ir netikėtai, bet kartu ir planuotai. Vieną dieną vos ne virš galvos atskridęs spiečius buvo sėkmingai pagautas ir saugiai perkeltas į vieną iš jau paruoštų av...
Bitė yra vienintelis gyvūnas pasaulyje, kuris minta neskriausdamas savo maitinimosi šaltinių. Maža to, bitė išsiskiria absoliučiai neantagonistiniais santykiais su aplinka: pasiima tik tiek, kiek jai augalas duoda, bet ir padeda jam – apdulkindama žiedus, padidina augalo vaisingumą.
Aktoriai dėl savo vaidmenų leidžiasi į kraštutinumus, tačiau šis atvejis gali pranokti visus kitus.
Vitaminų ir mikroelementų bomba – bičių duona: papasakojo, kaip vartoti, kad sulauktumėte rezultatų (1)
Artėjant žvarbiam metų laikui, daugelis sugalvoja, kad laikas stiprinti imunitetą. Įvairūs vitaminai, papildai, gerosios bakterijos ir kiti „pagalbininkai“ užkariauja vonios spinteles. Bet kartais pamirštame natūralius produktus, kurie gali suveikti net geriau nei sintetiniai papildai. Bitininkas Al...
Aukštaitijos nacionalinis parkas – tikras gamtos deimantas, kuriame gausybė lankomų objektų. O štai Lietuvoje unikalus bitininkystės muziejus per Žolinę pakvietę į jau tradicinę Medkopio pabaigos šventę. Ši šventė sutraukė daugybę žmonių, tačiau šį muziejų galima aplankyti ir bet kada vėliau. Delfi ...
Šakietei Julijai Mozurevičiūtei seniai įprastas tvarus gyvenimo būdas, kurio ji išmoko studijuodama Nyderlanduose. Grįžusi į Lietuvą, jauna verslininkė gamina mūsų šalyje dar visai naują produktą – vaško drobeles, kurios puikiai pakeičia plastiko plėvelę ir tinka ilgalaikiam naudojimui.
Pigiu medumi iš trečiųjų šalių perpildyta rinka verčia Lietuvos bitininkus mažinti bičių ūkius arba visai jų atsisakyti. Bitininkai neslepia – bitininkystė išgyvena vieną didesnių krizių. Jie kalba ir apie galimai falsifikuotą medų, kurio plika paprasto vartotojo akimi neįvertinsi ir neišbrokuosi.
Atsižvelgus į Lietuvos raudonosios knygos komisijos siūlymą tamsioji vakarinė medunešė bitė įrašyta į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą įrašytos tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenanti šios bičių rūšies populiacija. Laikomų ir vei...
Bitininkas Robertas iš Molėtų rajono nustebo pamatęs, kas nutarė paragauti koriuose likusio medaus. Juos lauke padžiovęs vyras spėjo smaližių užfiksuoti. Šis taip buvo įnikęs į saldėsį, kad nei filmavimais, nei bitėmis visai nesirūpino – kirto net pasistiebęs.
Permainingi balandžio ir gegužės orai, pasak Lietuvos bitininkų, medaus rinkimo procesų šiemet nesutrikdė labiau nei ankstesniais metais.
Dar kovą dvidešimt laipsnių perkopusi šiluma bitininkams žadėjo gerą ir ankstyvą medunešio pradžią, tačiau šaltis ir sniegas bites suginė į avilius. Kada ragausime pirmojo šių metų medaus, priklausys nuo gamtos pokštų.
Tarp „Facebook“ platformos naudotojų pradėjo plisti teiginys, kad bičių nuodai gali išgydyti vėžį. „Melo detektorius“ išsiaiškino, ar jis pagrįstas.
Nuo sausio 2 iki 31 d. šalies bitininkai galės teikti paraiškas ir gauti paramą pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano priemones. Iš viso 2024 metais bitininkams numatyta išdalinti beveik 1 mln. Eur, rašoma pranešime spaudai.