Jungtinių Tautų (JT) branduolinė agentūra TATENA patvirtino, kad Iranas planuoja įrengti apie 6 tūkst. naujų centrifugų uranui sodrinti, sakoma pranešime, kurį penktadienį matė agentūra AFP.
branduolinė energija
17 straipsnių
Branduolinė energija – tam tikra branduolinė technologija, kuri naudoja kontroliuojamą branduolių dalijimąsi (žr. grandininė branduolinė reakcija) išlaisvinti energijai, naudojamai varomajai jėgai, šildymui ir elektros generavimui.
Pagrindinis Europos Sąjungos teisės aktas dėl atsinaujinančiųjų išteklių energijos proporcingo didinimo buvo atidėtas paskutinę minutę, kilus ginčams dėl branduolinės energijos vaidmens, o tai tik sustiprino susirūpinimą dėl Europos Žaliojo kurso („Green Deal“).
Silamejės (Sillamae) – miestelio šiaurės rytų Estijoje, kuriame gyvena kiek daugiau nei 12 tūkst. žmonių, – pakraštyje stūkso žole apaugusi kalva su paslaptimi.
Skraidantis „Titanikas“ – branduoline energija varomas lėktuvas-viešbutis: fantazija ar realybė? (5)
Berlyne įsikūręs mokslo komunikatorius iš Jemeno Hashimas Al-Gaili, save vadinantis biotechnologu, pristatė savo ateities orlaivio viziją. Jis sukūrė milžiniško „Sky Cruise“ viešbučio lėktuvo projektą, kuris, autoriaus nuomone, visiškai pakeis aviacijos pramonę. Apžvelkime, kuo ši koncepcija unikali...
Europa įvaryta į kampą: tenka rinktis iš dviejų blogybių, akys vėl nukreiptos į branduolinę energiją (10)
Europos Sąjunga yra užsibrėžusi iki 2050 m. tapti klimatui neutralia erdve, tačiau priemonės šiam tikslui pasiekti pastaruoju metu ima kelti abejonių. Svarstoma tvariomis pripažinti branduolinę energiją ir dujas, be to, išlieka tikimybė šalims grįžti ir prie itin taršaus kūrenimo anglimi. Kaip teigi...
2011 m. Japonijoje įvykus Fukušimos atominei katastrofai, tuometinė Vokietijos kanclerė Angela Merkel priėmė drastišką sprendimą, kuris pradžiugino šalies antibranduolinius aktyvistus: visi reaktoriai privalo būti išjungti.
Nepaisant didelio priešinimosi, Europos Komisija (EK) priėmė sprendimą, kad tam tikromis sąlygomis investicijas į gamtinių dujų ir branduolinės energijos projektus galima laikyti tvariomis.
Kinija pirmąkart sėkmingai įjungė savo „dirbtinę saulę“ – branduolių sintezės reaktorių, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Branduolinės elektrinės: štai kodėl miestuose bent keliais laipsniais bus visad šilčiau nei kaime (1)
Branduolinės elektrinės neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kaip kad varomos anglimi, tačiau ar branduolinė energija vis tiek šildo mūsų planetą?
Atsižvelgus į neseniai nuskambėjusį Jungtinių Tautų (JT) perspėjimą, esą pasaulis jau po 21 metų gali pasiekti pakenčiamo šiltėjimo ribą, branduolinė energetika kiek pavėluotai sulaukia dėmesio ir entuziazmo.
Tai – tuščiavidurės, spurgos formos kameros, kurios gali mums padėti pasiekti neribotą ir švarią energiją. Taip, kalbame apie vadinamus tokamako branduolinės sintezės reaktorius ir gana naujas šios srities dalyvis, JK kompanija „Tokamak Energy“, skelbia pasiekę ženklų progresą.
Šveicarijos gyventojai sekmadienį referendume balsuoja dėl branduolinių jėgainių veikimo trukmės. Žaliųjų iniciatyva numato, kad penkių šalyje esančių atominių elektrinių darbas turi būti apribotas iki 45 metų. Jei tam pritars dauguma rinkėjų, visos branduolinės jėgainės Šveicarijoje turės būti išju...
Šeštadienį Iranas atnaujino derybas dėl šalies branduolinės programos su Tarptautine atominės energetikos tarnyba (IAEA), praneša valstybinė Irano naujienų agentūra IRNA. Manoma, kad derybų metu bus aptarti svarbūs kariniai klausimai, praneša "Reuters".
Japonijos branduolinės energetikos priežiūros institucija trečiadienį pripažino, kad radioaktyvaus vandens nuotėkis avarijos ištiktoje Fukušimos atominėje jėgainėje yra didesnis 3-ojo lygio „rimtas incidentas“.
Po to kai sostinė buvo perkeltą į Kauną, gerus du metus nesilankiau Vilniuje. Kartais prisimenu vaikystės laikų kiemą, kelią nuo namų į mokyklą. Vėliau - iš darbo į namus. Visus nuomotus butus ir įkyrėjusius prekybos centrus. Niūriausia širdgėla apima prisiminus likimo valiai paliktą šunį.
Kazachstane nuspręsta suskaičiuoti žmones, nukentėjusius dėl Semipalatinsko bandomojo branduolinio poligono funkcionavimo. Tai praneša "Tengrinews”.
Belgija laikinai uždarė vieną iš septynių savo branduolinių reaktorių po to, kai šalies branduolinės energetikos priežiūros institucija aptiko „kelias anomalijas“, tarp jų ir galimus įtrūkimus vienoje iš reaktoriaus dalių, informuoja „The Financial Times“.