Ученые связали ультрапереработанные продукты питания более чем с 30 различными заболеваниями, включая болезни сердца, рак и тревожные состояния.
British Medical Journal
48 straipsnių
Internete pasirodė informacija apie „AstraZeneca“ vakciną, kuriai trūksta konteksto.
Internete platinama informacija, kad dėl dirbtinių saldiklių žmonės miršta staiga ir netikėtai. Tačiau tai yra melas, nes naujausias tyrimas atskleidė, jog dirbtiniai saldikliai galimai turi įtakos širdies ir kraujagyslių ligų rizikai.
Nors įrodyta, kad vėžiu sergantiems pacientams pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos yra naudinga ir efektyvu, internete vėl plinta teiginiai, jog vakcinos nuo koronaviruso sukelia onkologinių susirgimų progresą. Tai yra melas.
Garsus onkologas reikalauja stabdyti COVID-19 vakcinacijos kampaniją, nes esą vėžys ir kitos ligos sparčiai plinta tarp nuo COVID-19 pasiskiepijusių žmonių. Tačiau toks teiginys yra melas.
Socialiniuose tinkluose platinamas į „medrxiv“ platformą įkeltas medicininis straipsnis pakurstė vakcinacijos skeptikus. Juo besidalinantys asmenys tikina, kad straipsnio turinys turi padaryti ryškią įtaką tam, kaip žmonės turėtų žiūrėti į vakcinaciją nuo COVID-19, tačiau toks teiginys nėra teisinga...
Moterys ėmė masiškai trinti mėnesinių kalendorius telefonuose: pasirodo, bet kurią programėlę gali pasitelkti prokurorai (1)
JAV moterys masiškai ėmė trinti mėnesines sekančius kalendorius iš telefonų, kad informacija nebūtų pasitelkta abortams nustatyti, skelbia „The Guardian“. Prokurorai, pasirodo, gali pasitelkti bet kurią programėlę, kad sužinotų apie vartotojus tai, kas reikalinga teisme. Nerimo kyla ir Vokietijoje d...
Nepriklausoma finansų patarėja dalinasi sensacingais teiginiais apie pandemiją, bet įrodymų neturi (6)
Socialiniuose tinkluose plinta lietuviškai dubliuotas airių programos „Iconoclast One to One“ siužetas, kuriame save nepriklausoma finansų patarėja pristatanti moteris aiškina teoriją, esą COVID pasai skirti žmonių kontrolei. Tačiau ji savo pasisakymų nepagrindžia jokiais duomenimis.
Прошло два года с тех пор, как в Китае обнаружили новый коронавирус. С того дня, 31 декабря 2019 года, мир изменился с невероятной скоростью - от того, как мы работаем, до доступных нам медицинских процедур.
Новый препарат Paxlovid, разработанный американской корпорацией Pfizer, на 89% снижает риск госпитализации и смерти больных коронавирусом. Об этом со ссылкой на результаты заключительного этапа клинических испытаний лекарства сообщает The Bell со ссылкой на публикацию газеты Financial Times.
Последствия для здоровья будут катастрофическими: 200 медицинских журналов призвали к борьбе с изменениями климата (13)
Более 200 медицинских журналов по всему миру планируют опубликовать статью с призывом к политическим лидерам принять экстренные меры по борьбе с изменениями климата. Об этом сообщает британское издание The Guardian со ссылкой на The British Medical Journal (The BMJ).
Jungtinės Karalystės farmacijos įmonė „AstraZeneca“ pranešė, kad jos vakcina, sukurta bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu, suteikia tik ribotą apsaugą nuo Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainos sukeliamos lengvos ligos formos. Tokią išvadą bendrovė pateikė vadovaudamasi išankstiniais...
Profesorius įvardijo du didžiausius imuniteto žudikus ir supeikė dažno daromą klaidą: gink Dieve, negalima taip elgtis (219)
Pandemijos metu siaučiant koronavirusui dažnai girdime apie imuniteto vaidmenį siekiant apsisaugoti nuo COVID-19 ir kovojant su šia liga. Kodėl svarbu turėti gerą imunitetą ir kaip jį sustiprinti?
Prieš trejus metus užsienio naujienų ir faktų patikros kanaluose sužibėjusi istorija apie porą, jau dešimtmetį visiškai atsisakiusią maisto, neaplenkė ir Lietuvos žiniasklaidos priemonių. Klaidinančia istorija pasidalinusiame portalo straipsnyje, iliustruotame sutuoktinių nuotraukomis, teigiama, esą...
Jei dvidešimties metų galėjote iki paryčių bare ar klube užsisakyti vis po naują bokalą ar kokteilį, o ryte žvalut žvalutėlis vykti į darbą ar paskaitas, tai sulaukus trisdešimties – gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Bėgant metams vis labiau ir labiau ryte tenka pajusti vakarykštės nakties spren...
Mokslininkai teigia aptikę geriausią vaistą nuo pagirių: dėl blogos savijautas kalta ne dehidratacija (121)
Riebus nesveikas maistas ir keli kokteiliai „Kruvinoji Merė“ nepadėjo pasijusti geriau po audringo vakarėlio? Panašu, kad gana greitai bus rastas tikrai veiksmingas pagirių žudikas.
Nevaisingumo rykštė skaudžiai kerta vis jaunesniems: vyresnėms nei 25 metų poroms jau reikia susirūpinti (46)
Pirmenybė karjerai, o šeima palauks – tokia prioritetų tvarka šiuolaikiniame pasaulyje yra įprasta, bet vaisingumą tiriantiems gydytojams ji kelia nerimą. Skaičiuojama, kad šiandien su nevaisingumu susiduria kas septinta pora, tačiau tokią tendenciją lemia ne tik porų delsimas kurti šeimą. Jau kurį ...
Kodėl geresni metodai padėti kenčiantiems plinta taip lėtai?
Keisti įpročius mažiau kenksmingais – tokį tikslą šiandien dažnai išgirstame kalbėdami apie mitybą, automobilius, ekologiją. Tokius tikslus pastaruoju metu mėgina kelti ir tabako pramonė: nors rūkymo žala jau seniai nekvestionuojama, naujųjų tabako produktų gamintojai skelbia, jog kaitinamas tabakas...
Nors lyčių nelygybė mokslo srityje mažėja, moterys vis dar atsilieka nuo vyrų – ypač aukščiausioje grandyje. Pavyzdžiui, dabar gamtos mokslų srityje doktoranto laipsnis moterims suteikiamas taip pat dažnai, kaip ir vyrams. Tačiau mokslinius tyrimus vykdančiuose JAV universitetuose moterys užima tik ...