Septyni pasaulio stebuklai jau ne vieną amžių kaitina žmonių vaizduotę – sunku patikėti, kad tokie sudėtingi ir grandioziniai statiniai galėjo būti pastatyti be technologijų ir specialios technikos. Ar praeities inžinieriai turėjo slaptų žinių – ar vis dėlto neišsivertė be nežemiškų civilizacijų pag...
Cheopso piramidė
11 straipsnių
Paaiškėjo menininkai, kuriems bus suteikta galimybė vystyti eksperimentinės operos idėjas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) ir „Operomanijos“ bendrame kūrybiniame projekte „Operos genomas“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
JAV kosminė agentūra NASA užfiksavo prie Žemės artėjantį Cheopso piramidės dydžio asteroidą, vėliau šį mėnesį praskriesiantį labai arti mūsų planetos, pirmadienį pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida.
Cheopso piramidė yra laikoma vienu iš pasaulio stebuklų. Jos aukštis – beveik 140 metrų, o svoris – beveik 6,5 milijonai tonų. Akmens luitai, sudarantys piramidės konstrukciją, yra ypatingai tiksliai suleisti – iki šiol žavimasi, kaip kruopščiai šis statinys buvo statomas. Tiesa, Cheopso piramidė pa...
Įtakingas Egipto archeologas Sahi Hawass sukritikavo paskelbtą studiją apie Cheopso piramidėje aptiktą didžiulę ertmę. Piramidė yra „pilna ertmių“, ir tai nereiškia, „kad yra kažkokia slapta patalpa ar kad tai naujas atradimas“, – šeštadienį agentūrai AFP sakė buvęs vyriausiasis šalies egiptologas.
Visiškai neseniai Didžiosios Britanijos televizijos kanalu „Channel 4“ rodytoje dokumentinėje laidoje grupė archeologų pateikė naujų įrodymų, paaiškinančių, kaip galėjo būti statoma Didžioji Gizos piramidė.
Cheopso piramidė, esanti Gizoje, Egipte – viena iš septynių Senojo Pasaulio stebuklų, vienintelis išlikęs iki mūsų dienų, stebinantis savo didybe ir proporcijomis, vis dar kupinas neatskleistų paslapčių.
Egipto Didžiojoje (Cheopso) piramidėje tikriausiai yra dvi iki šiol dar nežinotos „tuštumos“, šeštadienį pranešė mokslininkai, tyrinėję tūkstančių metų senumo statinį radiografijos metodais.
Pietrytinėje šiaurės vakarų Kinijos dalyje yra labai senas Sijano miestas.
Tokia jau tų idėjinių batalijų prigimtis: epitetai dalijami ir į kairę, ir į dešinę. Vos mes paliečiame „karštas“ temas – globalinį atšilimą, evoliucijos teoriją, atominę energetiką, homoseksualų teises, pakanka pasikalbėti apie moters teisę į abortą, tradicinę šeimą, pakritikuoti gyvūnų teises arba...
Šios faraonų piramidės - kapavietės, stūksančios Gizos plynaukštėje Kairo miesto pakraštyje, pastatytos 2700-2500 m. pr. Kr., yra žymiausias Egipto objektas ir kultūros paveldo vertybė.