Kėdainių rajono Krakių miestelyje – per plauką išvengta ekologinės nelaimės. Nedideliame tvenkinyje ėmė trūkti deguonies, tad skubiai imtasi priemonių, kad negaištų žuvys. Laimei, žuvys neišgaišo, o ir pati gamta po kelių dienų susitvarkė – gausiai palijus deguonies kiekis tvenkinyje susinormalizavo...
Deguonis
73 straipsnių
Deguonis – cheminis elementas, dažnas ne tik Žemėje, bet ir visoje Visatoje. Skystas ir kietas molekulinis deguonis (O2) yra šviesiai žydros spalvos, skystas ar kietas ozonas (O3) yra sodresnės mėlynos spalvos. Ozono sluoksnis Žemės atmosferoje saugo planetos paviršių nuo radiacijos. Ozonas susidaro iš deguonies (O2) veikiant saulės spinduliams ar elektros iškrovai. Jis oksiduoja beveik visus metalus ir daugumą kitų elementų.
Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti vaizdo įrašai, kuriuose teigiama, kad burbuliukai, esantys negazuotuose vandens buteliuose, pasižymi nuodingomis savybėmis ir gali pakenkti žmogaus sveikatai. „Melo detektorius“ patikrina šiuos teiginius.
Kas nutinka jūsų organizmui, jei skrydžio metu vartojate alkoholį: gali būti, kad daugiau to nebedarysite (2)
Alkoholio ir slėgio lėktuvo kabinoje skrendant kreiseriniame aukštyje derinys gali sukelti pavojų miegančių keleivių širdžiai, ypač ilgų skrydžių metu, rodo pirmojo tokio pobūdžio tyrimo rezultatai, paskelbti žurnale „Thorax“.
Jupiterio palydovas Europa po stora ledo pluta turi vandenyną, kuriame vyksta įdomios cheminės reakcijos ir gal net gali egzistuoti gyvybė. Viena iš medžiagų, naudingų gyvybei, yra deguonis – tai labai reaktyvi molekulė, galinti suteikti energijos įvairiems gyviems organizmams.
Baltijos jūroje prasidėjo itin retas natūralus gamtinis procesas – iš Šiaurės jūros į Baltijos jūrą ėmė plūsti didelis kiekis sūraus vandens, praneša LSM.lv.
Ir Lietuvoje galima rasti žvaigždžių pamėgtą barokamerą: paaiškino, kodėl prie jos driekiasi eilės (1)
Kone prieš 30 metų, dar 1994 m. dainininkas Michaelas Jacksonas savo namuose Neverlande pasistatė barokamerą, kurioje, kaip skelbiama internetiniuose portaluose, reguliariai gulėdavo ir tikėdavosi, kad ji padės išlaikyti jaunystę bei išgyventi 150 metų. Barokameras neva naudojo ir Madonna, LeBronas ...
Tankią Veneros atmosferą sudaro daugiausiai anglies dvideginis, taip pat šiek tiek azoto ir sieros dvideginio.
Mįslingų mirties patirčių tyrimas padėjo nustatyti labai įdomų dalyką – pasirodo, net ir sustojus širdžiai, kurį laiką smegenys išlieka gyvybingos. Tai pastebėta tiriant pacientus, gaivintus nustojus plakti jų širdžiai.
Neseniai „The Information“ apklausė 500 prenumeratorių apie jų sveikatingumo įpročius. Tarp brangiausių įvardintų prekių buvo 140 tūkst. eurų vertės raudonosios šviesos terapijos lovos ir 64 tūkst. eurų vertės hiperbarinės kameros. Pasirodo, kad šiuo metu technologijų milijardieriai yra apsėsti noru...
Į oficialų ligų sąrašą įtrauktas perdegimo sindromas gydytojų diagnozuojamas dar gana retai, tuo tarpu privačia praktika besiverčiantys psichologai, sąmoningo kvėpavimo bei kitų sričių specialistai neabejoja – apie du trečdaliai visą darbo dieną dirbančių žmonių yra tiesiogiai susidūrę su profesiniu...
Mokslininkai mano, kad anglies dioksidas Raudonojoje planetoje gali būti perdirbtas į deguonį. Bet ar juo bus galima kvėpuoti? Mokslininkai pateikė savo atsakymą.
Kartu su kosmoso tyrimais, pastaruoju metu daug laiko ir lėšų investuojama į efektyvaus kosmoso išteklių panaudojimo technologijas. Ir šių pastangų smaigalyje buvo geriausių deguonies išgavimo būdų Mėnulyje paieška.
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 537 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė keturi žmonės, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Mokslininkai pristatė stulbinamą atradimą: Žemės sukimasis lėtėja, o tai yra dvi labai geros žinios (166)
Nuo Žemės sukimosi apie savo ašį greičio priklauso paros ilgis. Ir tai yra dvi geros žinios: mūsų planeta lėtėja, dėl to para Žemėje jau labai ilgą laiką ilgėja ir būtent dėl to mes turime kuo kvėpuoti.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 118 COVID-19 pacientų, 13 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.
Praėjusią parą nustatyti 22 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirė du žmonės, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Praėjusią parą nustatyti 63 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirusiųjų neregistruota, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Sausakimšame priimamajame Delio centre Ali Raza neturi laiko galvoti, kada bus atvežta kita deguonies siunta – 12 iš 20‑ies jo gydytojų susirgo COVID‑19, o pacientų antplūdis niekaip nesibaigia.
Kuo toliau, tuo Marsas atrodo žemiškesnis. Žemėje redukuojančią atmosferą oksiduojančia pavertė fotosintetinantys organizmai. Marse, pasirodo, irgi buvo redukuojanti atmosfera, o dabar – oksiduojanti. Išvados peršasi pačios.
Indijoje kiekvieną parą ir toliau pasiekiamas vis naujas koronaviruso atvejų rekordas. Prie šalies Ahmedabado miesto ligoninės nusidriekė ilga medikų pagalbos laukiančių sergančiųjų eilė. Per pastarąsias 24 valandas šalyje naujų koronaviruso atvejų skaičius išaugo dar 349 tūkst. 691 – augimas rekord...