Lygiai prieš metus Japonijoje pradėtas vandens iš Fukušimos atominės elektrinės reaktoriaus išleidimas į Ramųjį vandenyną vis dar kursto socialinių tinklų vartotojų aistras. Internete piktinamasi, kad tai padarys negrįžtamą žalą aplinkai ir žmonėms. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl nereikėtų neri...
Fukušimos AE
60 straipsnių
Japonija ketvirtadienį, praėjus 12 metų po vienos didžiausių pasaulyje branduolinių katastrofų, pradės išleisti aušinimo vandenį iš nelaimės ištiktos Fukušimos atominės elektrinės.
Po galingo 7,4 balo žemės drebėjimo, kuris trečiadienio vakarą supurtė šiaurės rytinę Japonijos dalį vandenyse netoli Fukušimos branduolinės katastrofos vietos, tarnybos atšaukė cunamio pavojų ir atnaujino elektros tiekimą.
Šis penktadienis Vokietijoje yra paskutinė dar trijų atominių elektrinių darbo diena – tai yra priešpaskutinis branduolinės energijos atsisakymo etapas šalyje.
Praėjus 25 metams po Černobylio atominės elektrinės katastrofos, visuomenės susirūpinimą branduolinių avarijų pasekmėmis ir vėl sukėlė 2011 m. kovo 11 d. žemės drebėjimo ir cunamio nulemti įvykiai Japonijos Fukušimos Daiichi atominėje elektrinėje.
Lietuvos atsakingų institucijų pasirengimas galimoms Astravo atominės elektrinės (AE) grėsmėms jau pasiekė aukštą lygį, teigia Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.
Japonija žengė dar vieną sunkų žingsnį 194 milijardus dolerių kainuosiančiame 2011 m. Fukušimos atominės elektrinės sprogimo atliekų valymo procese: robotas sėkmingai paėmė dalį išsilydžiusio kuro, esančio viename iš trijų susprogusių reaktorių.
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad Astravo atominės elektrinės (AE) streso testų vertinimo rezultatų ataskaita yra tik „pradžios pabaiga“ – tai bus rekomendacijos, kuriomis gali vadovautis Minskas.
Rinkdamasi Astravo atominės jėgainės statybų vietą ir projektuodama jėgainę, Baltarusija įvertino visus saugos aspektus, įskaitant ir išorinį poveikį, pareiškė Tarptautinė atominės energetikos agentūra (TATENA), paskelbusi šiemet vykusios SEED misijos išvadas.
Baltarusijoje, netoli sienos su Lietuva statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE) turės būti atlikti streso testai, kurie parodys, ar jėgainė yra saugi, sako už energetikos sąjungą atsakingas Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius.
Prie Japonijos krantų iškilo aukščiausia pasaulyje plūduriuojanti jūrų vėjo jėgainė. 105 metrų aukščio konstrukcija, galinti atlaikyti 20 metrų aukščio bangas, įrengta atviroje jūroje, vos 19 kilometrų atstumu nuo cunamio apgriautos ir paralyžiuotos Fukušimos Daijiči atominės elektrinės.
Avarija Černobylio atominėje elektrinėje, įvykusi 1986 m., iki šiol laikoma didžiausia tokio tipo avarija visoje branduolinės energetikos istorijoje pagal žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų nuo jos žmonių skaičių. Taip pat iki šiol tiriamos ir fiksuojamos jos pasekmės Lietuvos gyventojams.
Japonijos žiniasklaida pranešė, jog iš Fukušimos Daiči branduolinio reaktoriaus išgabeno pirmuosius kuro strypus. Tai pirmas ilgo ir pavojingo reaktoriaus sustabdymo proceso žingsnis. Tokijo elektros energijos kompanija „Tepco“ išplatino filmuotą atsakingos operacijos reportažą. Strypai buvo sukraut...
Vienas Japonijos parlamento naujokas, norintis atkreipti dėmesį į krizę Fukušimos atominėje jėgainėje, išprovokavo pasipiktinimo bangą, kai pažeidė griežtą tabu – asmeniškai įteikė laišką imperatoriui.
2011 m. kovo 11 d. cunamis nusiaubė Fukušimos „Daiči“ atominę elektrinę. 150 tūkstančių žmonių teko palikti namus. Na o Keigo Sakamoto pasiliko ir toliau rūpinosi gyvūnų globos namų augintiniai. Apie dvejus metus jis su 500 gyvūnų gyvena iš gerų žmonių aukų.
Taifūnas, įvardijamas kaip smarkiausias per dešimtmetį, antradienį artėjo prie Japonijos krantų, o jo judėjimo krypti yra nutaikyta į avarijos ištiktą Fukušimos branduolinę jėgainę.
Už apsauginės dambos, juosiančios cisternas su radioaktyviuoju vandeniu avarinės Fukušimos atominės elektrinės teritorijoje, trečiadienį išsiliejo mažiausiai 430 litrų skysčio, smarkiai užteršto stronciu-90 ir kitomis beta daleles spinduliuojančiomis radioaktyviomis medžiagomis.
Radioaktyviojo vandens nuotėkio, įvykusio Fukušimos jėgainėje, pavojaus lygis padidintas iki trečio lygio pagal tarptautinę branduolinių įvykių skalę (INES), apie tai trečiadienį pranešė Japonijos nacionalinis atominės energetikos reguliavimo komitetas.
Po Fukušimos atominės elektrinės katastrofos Japonijai niekaip nepavyksta pažaboti radioaktyvių medžiagų nuotėkio. Kaip praeša „Bloomberg“, šiuo metu svarstoma idėja sugedusį reaktorių apjuosti vamzdžiais, kuriais iš vietoje įrengtų šaldymo įrenginių cirkuliuotų šaldanti medžiaga.
Buvęs Japonijos Fukušimos atominės jėgainės vadovas, kuris liko savo darbo vietoje, mėgindamas suvaldyti avarinę padėtį elektrinės reaktoriuose po 2011 metais smogusio milžiniško cunamio, antradienį mirė nuo vėžio, pranešė jėgainės operatoriai.