„Pietų metu užkandžiauja daugelis. Nežinia, ar žuvį pametė koks kiras, ar pats žaltys ją išsitraukė, bet einant taku atrodo įspūdingai“, – rašė Eimantas Palangoje, Birutės parke, sutikęs žuvį ryjantį žaltį.
gamtininkas
71 straipsnių
Gamtoje – pirmieji pavasario ženklai. Ornitologai pastebi kai kuriuos sugrįžusius paukščius, ant medžių skleidžiasi vadinamieji kačiukai. Ar tai reiškia, kad šiemet pavasaris ateis anksčiau nei įprastai? Apie tai Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ pasakoja gamtininkas Andrius Gaidamavičius.
Didelis vabzdys, iš pirmo žvilgsnio atrodantis labai mielas. Tokį vaizdą užfiksavo „Delfi“ skaitytoja. Tiesa, pasirodo, šie mažyliai pavojingesni nei atrodo.
Gamtininkas Selemonas Paltanavičius paaiškino, kada sulauksime pavasario ir kur Lietuvoje jis pasirodys pirmiausiai (2)
„Nieko taip nelaukiame kaip pavasario“, – patvirtina gamtininkas Selemonas Paltanavičius, paprašytas pasakyti, kada gi sulauksime šiltesnių dienų. Lietuviai vis dažniau dalinasi bundančios gamtos vaizdais: vienur sniege bando šokuoti varlės, kitur – vaikštinėja ežiukai ir vabzdžiai ar jau beveik skl...
Krauju mintančiais siaubo filmų herojais tapę šikšnosparniai saugo daugybę paslapčių: kai kuo ypač primena žmones (1)
Bauginantys mitai ir mirties šešėlis šikšnosparnius lydėjo nuo neatmenamų laikų. Gamtininkas ir Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas Deividas Makavičius sako, kad juos gaubia daugybė paslapčių. Jis atskleidė tai, ko daugelis greičiausiai nežino, ir pasakė, kokią ligą žmogui gali pe...
Nuo mažens meilę egzotiniams gyvūnams, o ypač gyvatėms, pajutęs herpetologas ir gamtos mylėtojas Gerardas Paškevičius gali pasakyti tikrai ne vieną įdomų faktą apie juos. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad ne visos gyvatės deda kiaušinius? Lietuvoje gyvenančios angys ir lygiažvyniai žalčiai veda gyvus jau...
Pavasarį geltonai nusidažantys laukai džiugina akis, bet taip pat ir liūdina: ūkininkai kasmet vis didesnius žemės plotus užsėja rapsais, tačiau paukščiams jie – lyg Sacharos smėlynai, teigiama Statistikos departamento išplatintame pranešime spaudai.
Viena socialinio tinklo „Facebook“ vartotoja savo profilyje paskutiniąją vasario dieną pasidalino sodyboje užfiksuoto žalčio nuotrauka. „Taip anksti bunda žalčiai, labai sušalęs“, - rašė ji. Iš tiesų žalčiams busti dar tikrai ne laikas, taigi herpetologo Gerardo Paškevičiaus paprašėme paaiškinti, ko...
Už lango - tikras pavasaris. Dar saulei kiek pašildžius bus galima leisti sulą. Jos sezonas paprastai prasideda vasario gale ar kovo pradžioje. Gamtininkas Andrejus Gaidamavičius papasakojo, kodėl sula tokia ypatinga ir kaip ją išgauti nepakenkiant medžiui.
Šylant orams netrukus pasitiksime ir grįžtančius paukščius. Valstybinių miškų urėdija kovo 15-19 dienomis skelbia inkilų kėlimo šventę ir dalijasi svarbiausiais patarimais, kokie inkilai tinkamiausi paukščiams, bei kaip juos tinkamai iškelti, teigiama urėdijos išplatintame pranešime spaudai.
Vasario 24-oji oficialiai vadinama Vieversio diena - būtent šią dieną kaimuose žmonės pastebėdavo čirenant pirmuosius vieversius. Pavasario šaukliu vadinamas vienas iš pirmųjų į Lietuvą grįžtančių paukščių šiemet užfiksuotas keliomis dienomis anksčiau - vasario 20-ąją.
Miškuose ne laiku pražydęs vienas pavojingiausių augalų prognozuoja, kad žiemos jau gali ir nebūti (54)
Nežiūrint į kalendorių, šiųmetę žiemą galima lengvai supainioti su pavasariu: sprogsta pumpurai, augalai puošiasi žiedais, klevai vaišina sula, o miškai kviečia rinkti grybų. Gamtosaugininkas Andrejus Gaidamavičius stebisi ir šiemet itin ankstyvu, gausiu žalčialunkių žydėjimu, tuo pačiu perspėdamas,...
Visi pavasario mėnesiai pavadinti pagal paukščių vardus, tačiau, anot gamtininko Almanto Kulbio, apie kovus žinome bene mažiausiai, nors jie gali būti labai naudingi žmonėms, ypač – žemdirbiams.
Šventojoje atostogaujanti GRYNAS.lt skaitytoja Rita papasakojo apie susidūrimą su jai didelę nuostabą sukėlusiu gyviu. Naktį sėdint pavėsinėje draugas pajuto, kad prie jo kojos prisilietė šlapias ir glitus organizmas. Kai juodu pašvietė prožektoriumi, pamatė, kad tai šliužas. Moteris prašė paaiškint...
Savaitgalį sodyboje leidusi GRYNAS.lt skaitytoja Gražina labai nustebo ant namo sienos suradusi neįprastą drugį, kurį ji pavadino drakonu. Nelaukto svečio nuotraukų atsiuntusi moteris prašė pasidomėti, kas gi čia toks.
GRYNAS.lt skaitytojas Domas atsiuntė redakcijai jam nežinomo gyvio nuotraukų, prašydamas paaiškinti, kas gi apsigyveno jo kūdroje.
Įkeltus dirbtinius lizdus juodieji gandrai dažniausiai dar suka patys, todėl lizdas gali sverti iki tonos, pasakoja lizdaviečių gamintojas Darius Musteikis. Jo teigimu, norint išsaugoti šiuos paukščius, reikia išsaugoti ir tokius lizdus galinčius išlaikyti senus medžius.
Sniegas mūsų nelepino visą žiemą. Tai, kad jo nebuvo, tapo svarbiausia vieno neišsipildžiusio lūkesčio - sulaukti kuo daugiau žemei taip reikalingos drėgmės - priežastimi.
Artėjant pavasariui dažno lietuvio stalą papuošia medžių šakelės. Pasirodžius pirmiesiems pumpurams skubama į mišką ar prekyvietę. Tačiau ar susimąstoma, kokia žala daroma, kuomet nuo medžių skinamos šakos? Pabandykime išsiaiškinti, ką reikėtų daryti, kad puošnus būtų ne tik pavasarinis stalas, o ir...
Prieš keletą metų kilęs bumas Lietuvoje steigti fermas, kuriose būtų auginamos afrikinės sraigės, pamažu slopsta ir, kaip sako Sraigių augintojų asociacijos vadovas Tomas Jacinkevičius, dabar tokių ūkių savininkus galima skaičiuoti ant rankų pirštų. Pagrindinė to priežastis – konkurentai rumunai, su...