Laidotuvės, kai velionis šarvojamas vos valandai ar dviem, ką turbūt būtų buvę sunku įsivaizduoti dar prieš pora metų, tampa realybe.
Gedulingi pietūs
9 straipsnių
Paskutinės praėjusių metų dienos rytas Šiaulių apskrities policijai prasidėjo žinia, jog Šiauliuose, Dainavos take esančiame gyvenamajame name, rastas negyvas namo šeimininkas, ant kurio kūno buvo matyti smurto žymės. Apie tai policijai pranešė šeimininko sūnus.
Deramas atsisveikinimas su brangiu žmogumi padeda lengviau išgedėti sudėtingą laikotarpį. Nors ilgą laiką ši jautri sritis sunkiai įsileido naujoves, pastebima, kad keičiasi ir atsisveikinimo tradicijos.
Šalyje paskelbus karantiną, laidojimo apeigose rekomenduojama dalyvauti tik patiems artimiausiems žmonėms, o laidotuvių metu laikytis būtinų prevencinių priemonių.
Artimojo netektis dažniausiai užklumpa netikėtai – net jei ir atrodo, kad tam ruošėmės, emocinis smūgis yra neišmatuojamas. O ką jau kalbėti apie rūpesčius ir pareigas, kurias privalome atlikti, kad tinkamai pagerbtume išėjusįjį ir atsisveikintume su juo.
Birutė Ambložiejė aštuonerius metus su savimi nešasi mintį, kad velionį į anapilį reikia išlydėti ypatingai, tad ji ėmėsi Lietuvoje visai negirdėtos veiklos – gedulingų ceremonijų vedimo. Birutė įsitikinusi, kad jos veikla tikrai ateis į madą, nes po truputį tai jau vyksta.
Ar kada susimąstote, kaip turėtų atrodyti jūsų arba šeimos narių laidotuvės? Tikėtina, kad ne. Juk ir kai netenkame artimųjų atrodo, jog viską apie laidotuvių organizavimą gerai žinome, nes teko dalyvauti kitų laidotuvėse. Deja, daugelis su laidotuvėmis susijusių įsitikinimų yra klaidingi ir netgi s...
Visi norime, kad mūsų ir artimųjų gyvenimas iki paskutinės akimirkos būtų ypatingas, tačiau pasibeldus į duris mirčiai, skausmas ir laikas atima galimybę planuoti, ieškoti tobuliausio varianto ir tai įgyvendinti.
Tolimo giminaičio laidotuvės mieste gimusiam ir augusiam trisdešimtmečiui tapo rimtu išbandymu.