Rudens sezonas į mišką traukia tiek grybautojus, tiek gamtos mylėtojus. Šiuo metu itin palankus metas namo grįžti su pintine įvairiausių miško gėrybių. Štai alytiškė Sonata, vieną rudens popietę nusprendusi išeiti pagrybauti, džiaugėsi radusi ne tik grybų, bet ir aptiko įspūdingą radinį – gražuolius...
grybautojai
103 straipsnių
Grybautojai – žmonės renkantys grybus. Visos naujienos ir straipsniai susiję su Grybautojais patalpinti DELFI.LT portale.
Kol vieni piktinasi atėjusiu rudeniu, kiti, pavyzdžiui, grybavimo entuziastai, tik trina rankomis. Kokių gėrybių šiuo metu galima rasti Lietuvos miškuose ir kaip atskirti nuodingus grybus, mums paaiškins mikologas Jonas Kasparavičius.
Lietuvos grybų sostinės titulo niekam neketinančioje perleisti Varėnoje šeštadienį surengta 27-oji Grybų šventė. Nors skeptikai dvejojo ar varėniškiams pavyks suorganizuoti Lietuvos grybavimo čempionatą, nes miškai dar neatsigavo po sausros, bet 18 grybautojų komandų iš Mardasavo girios grįžo ne tuš...
Miške aptikę kelis grybus gyventojai suglumo – ar tik nebus nuodingasis baravykas – šetonbaravykis. Grybų žinovas paaiškino, ką grybautojai rado.
Gamtininkas papasakojo apie anksčiau gyvavusias grybų kategorijas ir maistinę vertę – ne visi jie vienodi (1)
Šiuo metu miškuose tikras grybavimo įkarštis. Gamtininkas sako, kad Lietuvoje galima rinkti apie 300 grybų rūšių, tačiau ne visos jos vienodai vilioja. Jis papasakojo, kad anksčiau grybai pagal vertę buvo skirstomi į keturias kategorijas, mat tikrai ne visi pasižymi tokiomis pačiomis skoninėmis ir m...
Miškuose pasipylė grybai ir šį savaitgalį daugelis planuoja grybauti. Tačiau reikėtų žinoti, kokių taisyklių privaloma laikytis, jeigu esi saugomoje teritorijoje, rašoma pranešime spaudai.
Šiuo metu miškuose grybautojų apstu – renka voveraites, baravykus, kitus grybus. Tačiau štai tokių violetinių gražuolių tikrai randa ne visi. Šie grybai dar visai neseniai buvo saugomi, o šiuo metu laikomi retais, tad jais prašoma tik grožėtis, bet ne rauti.
Lietus ir šiluma padarė savo, sako gamtininkas Deividas Makavičius, paklaustas, iš kur miškuose tokia gausybė baravykų. Tiesa, net ir šimtais juos renkantys grybautojai neretai nusivilia – daugelis būna sukirmiję. Pašnekovas paaiškino, kiek laiko baravykai dar dygs ir kaip keičiasi jų gausumas. Dėl ...
Grybavimas ir uogavimas miške viena iš dažnų vasaros veiklų. Aplinkosaugininkai primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai, rašoma pranešime spaudai.
Pastarosiomis dienomis gerai ir gausiai palijus, o saulei kaip reikiant pašildžius, miškuose ėmė dygti grybai. Tiesa, neskubėkite į mišką, mat tai dar nereiškia, kad bet kuriame miške jų rasite. Kėdainių rajone situacija dabar tokia – viename miške grybų yra, kitame jų gali ir su žiburiu nerasti. „R...
Grybautojams užplūdus po liūčių kiek atsigavusius Dzūkijos miškus, daugėja žmonių susitikimų su stumbrais. Gamtininkas Mindaugas Lapelė pataria tokių susitikimų nebijoti ir sako, kad stumbrai vengia žmonių, jei tik šie elgiasi atsakingai ir nelenda per arti darytis asmenukių.
„Šiandien su sūnum nusprendėm, kad jau atsibodo tos lepeškos“, – komentavo mano įrašą apie grybinį lietų ir voveraičių augimą Dzūkijoje vasarojanti vilnietė smuikininkė Indrė Skuminienė.
Kiekvieno grybautojo svajonė iš miško grįžti pilna pintine baravykų, tačiau kai kuriems pasiseka dar labiau. Baravykų augimo vietoje viena grybautoja aptiko ir itin retą jų giminaitį, kuris įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą.
Voveraites superka taip pigiai, kad nebeapsimoka: grybautoja tikina grybų nebepriduodanti nuo lito laikų (2)
Socialiniuose tinkluose jau nuo birželio pradžios pasipylė grybautojų skelbimai su pilnais kibirėliais voveraičių. Vieni kainas nurodo už litrus, kiti už kilogramus. Tuo metu supirkimo punktai už kilogramą siūlo bent dvigubai mažiau. Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos vadovo teigim...
Šią vasarą Dzūkijos miškuose anksti pradėjusios dygti voveraitės nedžiugina nei grybautojų, nei mažmeninių grybų supirkėjų, nes supirkimo kainas mažina mūsų šalį užplūdę rusiški grybai. Iš 11 Merkinėje veikusių miško gėrybių supirktuvių šiemet beliko tik 3, o jauni grybautojai į jas neužsuka.
Loreta prisipažįsta, kad apie grybus galėtų kalbėti nesustodama, o grybauja ji ištisus metus, netgi ir žiemą. Moteris juokauja, kad draugai ją dėl savo aistros paerzina ir sako, jog ji serganti gryblige. Anglijoje gyvenanti lietuvė pasidalino savo radybomis nuosavame kieme.
Panevėžyje prisirinko didžiulę pintinę baravykų: tai pirmas kartas, kai taip anksti randu šią rūšį (1)
Kol grybavimo entuziastai džiaugiasi šiemet ankstyvomis ir gausiomis voveraičių radybomis, daliai grybautojų pasiseka prisirinkti ir tikru grybų auksu laikomų baravykų. Tai, anot vienos grybautojos, – išties unikalu, mat anksčiau birželio viduryje tikrinių baravykų su žiburiu nerasdavai.
Grybautojams birželio vidurys šiemet dovanoja šansą pačioms skaniausioms vakarienėms. Mėgstantys voveraites savaitgalį iš kai kurių vietovių galėjo jas tempti didžiuliais krepšiais, o atsirado ir tokių, kurie namo ėjo su miško karaliais baravykais.
Miškuose jau auga valgomi grybai, kuriuos skuba rinkti lietuviai. Gamtininkas papasakojo, kokie grybai dygsta šiuo metu ir kas pasirodys artimiausiais mėnesiais bei išdavė, kur jų ieškoti geriausia.
Liveta ir Petras Kazlauskai – užkietėję grybautojai. Jie žino grybingiausias Kauno rajono vietas, nes yra grybų valgymo fanatikai.