Aukščiausi Turkijos verslo atstovai ragina pereiti prie hiperinfliacinės apskaitos, įspėdami, kad dabartinė sistema pateikia klaidinantį pelningumo vertinimą.
hiperinfliacija
13 straipsnių
Hiperinfliacija – tokia infliacija, kai kainų lygis kyla itin sparčiai. Orientacinis rodiklis – infliacijos dydis apie 50 %.
Dabartinis rublio kursas Rusiją veda hiperinfliacijos link, sako ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. Ji neatmeta, kad šalyje netrukus gali būti įvesta kainų kontrolė. Tuo metu politologas Deividas Šlekys pastebi, kad kariaujančiose valstybėse paprastai būna peržiūrimos ir mokesčių sistemos.
Augant visoms kainoms – nuo degalų iki mikroschemų, nuo namų iki (kas galėjo pamanyti) špinatų, – kai kurie žmonės baiminasi „hiperinfliacijos“ šmėklos – reiškinio, kai nebevaldomos kainos sunaikina šalies banknotų ir monetų vertę.
Jei reikėtų išskirti vieną reiškinį, kuris šiemet pasaulyje sukelia daugiausiai ekonomistų diskusijų ir pakursto daugiausiai baimių, tai būtų nebe pandemija ar nedarbo lygis, bet infliacija. Kokie yra įsibėgėjančio kainų augimo veiksniai, kiek tai gali tęstis ir ar pagrįstos yra hiperinfliacijos bai...
Venesuelos centrinis bankas išleido naujus 10 000, 20 000 ir 50 000 bolivarų nominalo banknotus, taip bandydamas kovoti su šalį apėmusia hiperinfliacija. Tiesa, 50 tūkst. bolivarų pavyks išsikeisti vos į 8 dolerius.
Hiperinfliacija Venesueloje, kurią yra ištikusi finansinė ir humanitarinė krizė, iki 2018 metų pabaigos turėtų pasiekti milžinišką 1 mln. proc. lygį, prognozuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF).
Per pastaruosius dvylika mėnesių infliacijos lygis Venesueloje šoktelėjo iki 24 571 proc., pirmadienį pranešė įstatymų leidėjai.
Euro įvedimas Lietuvoje yra sėkmės istorija, sako aukšto rango Europos Centrinio Banko (ECB) pareigūnas. Tačiau ECB Tarptautinių ir Europos santykių padalinio vadovas Hansas Joachimas Klockersas perspėja, kad sparčiai augant ekonomikai, Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse gali vėl susiformuoti neki...
Metinė infliacija Venesueloje pasiekė 13,8 tūkst. proc., parodė tyrimas, kurį paskelbė opozicijos dominuojama Nacionalinė Asamblėja.
Vokietijos hiperinfliacijos 1923 metais metu žmonės nešiojosi kišenėse milijardus markių, bet vis tiek nieko negalėdavo nusipirkti. Duonos kepalas kainuodavo 200 mlrd. markių. Už vienos savaitės pensiją žmonės negalėdavo nusipirkti net puodelio kavos.
Venesuelos valdžia į apyvartą išleido naujus vertikalios formos didesnio nominalo banknotus – nuo 500 iki 20 tūkst. bolivarų, taip tikėdamasi įveikti hiperinfliaciją, informuoja BBC.
Tarkime, kad esate revoliucionierius, siekiantis sunaikinti kapitalizmą. Užgrobus valdžią, jums reikės imtis veiksmų. Tačiau tuo metu, kai tapote valstybės įsikūnijimu (l'état c'est toi), vis dar nesate tikras, kaip visiems amžiams sužlugdyti rinkos sistemą. Ką daryti?
Hiperinfliaciją – visišką pinigų nuvertėjimą – gali sukelti ne tik neatsakinga vyriausybių veikla, bet ir tulpių svogūnėliai ar nevykę kortų lošėjo pasiūlymai. JAV ekonomistas Michael Maloney sako, jog istoriniai įvykiai atskleidžia ir ateities krizių ženklus.