Belaukiant liepos 6-osios, kai minima viena svarbiausių Lietuvai švenčių – Valstybės diena, skirtingose pasaulio lietuvių bendruomenėse vis dažniau aptariama idėja Vilniuje įkurti modernų ir prasmingą diasporos centrą.
Išeiviai
21 straipsnių
Lietuvių rašytojo gyvenimas virto drama: gimimas du kartus, išprotėjusi motina, nugaros lenkimas išeivijoje ir tragiška mirtis, ką tik ją suvaidinus (2)
1961 metų rugpjūčio 11 d., Pensilvanija. „Žiūrėk, aš 50 metų senis, o kaip aš noriu gyventi! Kiekviena minutė man brangi!“ – vienai gyvenimu nusivylusiai merginai išdidžiai sako Antanas Škėma „Santaros–Šviesos“ suvažiavime. Čia jo penkiasdešimtmečio ir kūrybos dvidešimtpenkmečio proga rodoma jo pati...
Lietuviški pėdsakai JAV–Ispanijos kare: mačiusiems Rusijos armiją tarnyba amerikietiškoje pasirodė dukart lengvesnė (1)
1898 m. JAV–Ispanijos karas atvedė JAV tarp galingiausių pasaulio valstybių. Ir pirmasis karas, kur kraują liejo lietuviai išeiviai.
Alfonso Eidinto knygoje „Lietuva ir masinė išeivystė 1868–2020 metais“ aptariamos masinės lietuvių emigracijos bangos, jų atsiradimas ir Lietuvos visuomenės bei politikų reakcija į jas. Keliami nepaprastai svarbūs klausimai – kaip emigracijos centrų buvimas veikia dabartinę išeivystę, koks yra tėvyn...
Daugybė lietuvių gyvena ir darbuojasi už tėvynės ribų. Nepaisant to, emigracijos reiškinys ir emigrantų įvaizdis Lietuvoje priimamas gana neigiamai. „Delfi“ ir įmonė „RT Tax“ siekia keisti šį vaizdinį ir pagarsinti įkvepiančias, gerąsias išeivių patirtis. Kviečiame dalyvauti konkurse „Metų emigranta...
XIX a. lietuvių įspūdžiai iš kelionių su JAV armija po Kubą, Filipinus ir Kiniją: amžininkai, skaitydami jų pasakojimus, kraupo (12)
XIX a. pabaigoje į didžiųjų valstybių klubą įsiveržė naujokas – JAV. Turėdamos neblogą karo laivyną ir apie 30 00 kareivių, jos 1898 m. įsivėlė į karą su, kaip vėliau paaiškėjo, milžinu ant molinių kojų – Ispanija ir sutriuškino ją. 1899–1902 m. kariavo su iš Ispanijos valdžios ištrūkusiais Filipina...
Pradžioje buvo „Google“. Jei nori ką nors surasti – tereikia „pagooglinti“. Suvedam žodį „emigracija“. Rezultatas – virš milijono (!) tekstų apie šį Lietuvos baubą. O kaip kitaip, juk vien pastarąjį mėnesį tas žodis buvo tūkstančius kartų ištartas politikų, ekonomistų, žurnalistų lūpomis.
Neslopstantys ir vis dar įspūdingi emigracijos tempai, nusivylimas padėtimi tėvynėje ir mintys apie geresnio gyvenimo paieškas emigracijoje – tokia kasdienybė Lietuvos neturėtų vien tik bauginti. Airės Joannos Murphy teigimu, tai gali tapti pamoka, įkvėpimu ambicingam tikslui – ne tik susigrąžinti i...
Kovo 13-osios vakarą, Jungtinės Karalystės (JK) Parlamentas galutinai patvirtino „Brexit“ įstatymo projektą – Bendruomenių rūmai (palaikė 335, prieš balsavo – 287 parlamentarai) ir Lordų rūmai 274 balsais prieš 135 pritarė, jog nebeliktų pataisos dėl šalyje gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių ...
Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdyba pareiškė nepritarianti referendumui dėl dvigubos pilietybės. Tokią poziciją išeivių atstovai paskelbė po to, kai šiai iniciatyvai pritarė Vyriausybė.
Prieš ketverius metus vilnietis Povilas Eimaitis spjovė į Lietuvoje sėkmingai besiklosčiusią karjerą, susikrovė lagaminus ir atsidūrė Sidnėjuje. Pradėjęs nuo sriubų pakuotojo, šiandien 33 metų lietuvis rengia SBS radijo programą lietuvių kalba.
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis jau kitąmet planuoja įvesti minimalų stojamąjį balą į aukštąsias mokyklas. Ministras taip pat žada siūlyti, kad likus metams iki mokyklos, vaikai jai turėtų būti privalomai rengiami priešmokyklinio ugdymo įstaigose.
Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) atstovai pasigenda sprendimų dėl dvigubos pilietybės, elektroninio balsavimo įteisinimo, taip pat norėtų savo atstovo Seime, sako PLB Valdybos pirmininkės pavaduotoja Dalia Henke.
Giedoti šalies himną ragina picerijų tinklai, muzikos festivalių dalyviai ir klebonai iš sakyklų (81)
Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, 21 val., jau šeštus metus iš eilės viso pasaulio lietuviai susivienija „Tautiškai giesmei“. Šiais metais šalies himną tuo pačiu metu giedos beveik trisdešimtyje pasaulio valstybių.
Liepos 7 d, jau šeštąjį kartą vyksPasaulio lietuvių ekonomikos forumas. Sutraukiantis aktyvius ir pilietiškus lietuvius iš viso pasaulio, šį kartą renginys kvies diskutuoti verslo ir ekonomikos bei švietimo politikos klausimais.
Šeštadienį, gegužės 3-iąją Didžiosios Britanijos sostinėje įvyko konferencija, skirta išeivijos lietuviams, skambiu šūkiu „Atgal į Lietuvą!“ Grįžti gyventi, kurti ir kelti Lietuvą geresniam gyvenimui raginantis projektas Backto.lt į Londoną sukvietė verslo, kultūros ir žiniasklaidos grandus.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinys „Pasaulio lietuvis“ mini 50 metų sukaktį. 1963 m. lapkričio 1 dieną JAV įkurtas per savo gyvavimo istoriją jis leistas trijose šalyse – Amerikoje, Lenkijoje, o dabar Lietuvoje.
Daugiau nei šešis dešimtmečius Australijoje gyvenantis buvęs Lietuvos garbės konsulas Viktoras Šliteris vadinamas vienu iškiliausių užsienio lietuvių.
Ar ne per ilgai mes spjaudėme Lietuvą? Šmaikštuoliai, rašeivos vienas su kitu lenktyniavo kaip šlykščiau apdrėbti savo tėvynę. Išeiviai, tie vargo klajūnai, ir tie mums likusiems, plaudami lėkštes, pirštu apie smilkinį suko. Ar galima šitaip?
Kalifornijoje vietos lietuvių bendruomenės kvietimu lankėsi dvylikos knygų autorė, bendraautorė ir sudarytoja Inga Liutkevičienė. Ji tautiečiams pristatė savo knygą „Déjà vu. Vilnius 1974 – 1990“.