Mus sveikina kaip rusus ir dėl to esame patys kalti. Kaip jau turbūt visi, besidomintys aktualijomis, žino, Kaune atšauktas atlikėjos LP koncertas. Ir nors toks žingsnis sulaukė sveikinimų bei visuomenės pritarimo, mes neturėtume nusiraminti. Gal kiek per giliai kapstau, bet man atrodo, kad toks JAV...
kalbų mokymasis
11 straipsnių
Vos užvėrus mokyklos duris, prasideda tikroji vasara. Moksleiviams – neabejotinai džiaugsmas, o jų tėvams – nemenkas iššūkis, juk reikia pasirūpinti turiningomis atostogomis ir pramogomis. Galvoje jau sukasi mintys apie stovyklą? Tuomet pataikėte kaip tik ten, kur reikia.
Šiuolaikiniai tėvai skuba išnaudoti ypatingąjį laiką: šiuo metu vaikai bet kurią užsienio kalbą išmoksta itin greitai (3)
Gimtoji kalba namuose, filmukai ir knygutės angliškai bei ispanų pamokėlės kelis kartus per savaitę? Tokia mažųjų poliglotų kasdienybė jau mažai ką stebina – šiuolaikiniai tėvai vis dažniau skuba išnaudoti ypatingąjį laiką iki 3 metų. Tik ar imlumas kalboms pirmosiomis 1000 gyvenimo dienų visuomet y...
Kodėl vieniems mokytis kalbas sekasi geriau, o kitiems – smarkiai prasčiau? Žinių radijo laidoje „Karjeros akiniai“ ekspertas papasakojo, kas yra kalbinis intelektas, kaip jis pasireiškia ir kaip auginti savo vaikus, kad kalbų mokymasis jiems būtų sėkmingas.
Lietuvis poliglotas moko dirbtinės kalbos: ją renkasi tie, kam sunkiai sekasi mokytis kitų kalbų (63)
„Mi volas lerni Esperanton“, – tokiais žodžiais prabiltų žmogus, norintis išmokti Lietuvoje gimusią dirbtinę kalbą, buriančią nemažą entuziastų bendruomenę. Kongresai, koncertai, verslo sutartys, susitikimai – tai tik dalis veiklos, į kurią įsitraukia esperanto kalbą nusprendę išmokti smalsuoliai.
Darželyje prabėganti vaikystė yra tas metas, kai žmogus aktyviausiai mokosi bendravimo gebėjimų. Maži vaikai yra itin imlūs kalboms ir tai puikus laikas mąstymui lavinti. Užsienio kalbos pamokos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams padeda įgyti įvairių, ne tik kalbinių gebėjimų.
Rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Šią dieną prisimenamos ne tik Europos Sąjungoje paplitusios kalbos, bet ir daugiakalbiai senojo žemyno gyventojai.
Per vasarą vaikai žaidžia ir ilsisi, o apie jų mokslus daugelis tėvų pradeda galvoti tik rudenį. Tačiau žaidimai ir laisvalaikis gali būti puiki proga be pastangų išmokti antrą kalbą.
Gyvename vis geriau: lietuviai savo atžalas per atostogas siunčia ne tik į Europą, bet ir į JAV (80)
Nors dar neišblėsę smagiausi praėjusios vasaros prisiminimai, o iki kitų išsvajotų atostogų – visi mokslo metai, moksleivių tėvams apie tai pradėti galvoti vertėtų jau dabar. Pastaraisiais metais populiarėja įvairios mokomosios vaikų stovyklos, kai kurios jų kainuoja ne po vieną tūkstantį eurų, tad ...
Anglų kalbos dėstytoja Agnė Kuncaitė tikina atradusi naują būdą, kaip greitai prabilti svetima kalba. Šią mokymosi strategiją ji patikrino ne kartą – vos kelias valandas savarankiškai pasimokiusi naujos kalbos ji sėda į lėktuvą ir vyksta į šalį, kurioje ji – pagrindinė.
Kad kalbate ne savo gimtąja kalba, išduoda ne akcentas, tvirtina Vilniaus universiteto (VU) Skandinavistikos centro vedėja daktarė Rasa Baranauskienė. Jos tikinimu, jeigu vis dėlto norima jo atsikratyti, tereikia kelis mėnesius pagyventi aplinkoje, kurioje kalbama ta kalba.