Didžiajai Kinijos ekonomikai gresia tokio pat masto pasitikėjimo krizė – ir vis didėjantis tikslios informacijos stygius tik blogina situaciją. Nekilnojamojo turto sektoriaus problemų alinamos šalies paslaugų sfera taip pat išgyvena ne pačius geriausius laikus: rugpjūtį pagal vieną iš rodiklių jis l...
Kinijos ekonomika
217 straipsnių
Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas pirmadienį Pekine susitiko su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
Po sukrėtimo pasaulinėse finansų rinkose – ekonomistų išvados: kas Lietuvai gresia artimiausiu metu? (10)
Pasaulinėse finansų rinkose pirmadienį užfiksavus kritimą, o kai kuriais atvejais ir didžiausius bendrovių nuosmukius pastaraisiais dešimtmečiais, Lietuvai to poveikis neturėtų būti didelis, mano ekonomistai.
Su Lietuvos ekonomika pernai smuko ir viena pagrindinių jos varomųjų jėgų – pramonė, dabar rodanti pastangas sugrįžti į augimo kelią. Tačiau „Delfi“ kalbinti analitikai sako, kad optimizmui dar anksti. Tarp rizikos veiksnių yra išorės paklausa, aukštos palūkanų normos ir netgi diskutuojami mokesčių ...
Pekine pirmadienį prasideda kasmetinė Kinijos politinė konklava, o šalies pareigūnai, pristatydami ateinančių metų planus, teigia, kad „didelį susirūpinimą“ kelia silpstanti ekonomika ir jaunimo nedarbas.
Kinija pareiškė, kad griežtai nepritaria „neteisėtoms sankcijoms“, reaguodama į Europos Sąjungos (ES) pasiūlymą pažaboti Rusijos karo mašiną įvedant prekybos apribojimus trims Kinijos įmonėms.
Kinijos ekonomikos lėtėjimas ateinančiais metais greičiausiai tęsis, Azijos milžinei grumiantis su blėstančiu produktyvumu ir sparčiu populiacijos senėjimu, penktadienį pareiškė Tarptautinis valiutos fondas (TVF).
Iš pažiūros nesibaigiantis kiniškų prekių pigimas esant silpnai vartotojų paklausai žlugdo bet kokius lūkesčius, kad verslo uždirbtas pelnas sugebės atgaivinti merdėjančią akcijų rinką.
Galima sakyti, kad Jackas Ma išrado Kinijos elektroninę prekybą, įkūręs kompaniją „Alibaba Group Holding Ltd.“ ir užvairavęs ją į šalies privačiojo sektoriaus viršūnę. Tačiau prieš porą savaičių garsus verslininkas pasveikino menkai žinomą konkurentą aplenkus jo paties kūrinį ir tapus pavyzdžiu visa...
Kinija Taivano kol kas neužpuolė ir naujo globalinio konflikto nesukėlė pirmiausia todėl, jog dar nėra tam pasirengusi kariniu požiūriu. Be to, ji nėra užsitikrinusi ir alternatyvių išteklių tiekimo šaltinių, kurių jai būtinai reikėtų tokio karo atveju.
Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) padarytų didžiulę klaidą, jei imtų mažinti ar, juolab, visai nutrauktų karinę ir finansinę paramą Ukrainai. Tai ne tik leistų Rusijai sėkmingiau siekti pergalės prieš Ukrainą, bet ir itin padrąsintų Kiniją pulti Taivaną ir sukelti naują globalinę krizę.
Rudens pradžią pasaulio ekonomikoje paženklino keletas tendencijų – JAV gyventojų perkamoji galia ir gamybos dinamika išliko stiprios, sulėtėjimą buvo galima matyti tik nekilnojamo turto rinkoje. Pastaroji – šiuo metu didžiausias iššūkis ir Kinijai – šalies ekonomikos augimo tempą stipriai stabdo po...
Kinijos eksporto apimtys spalį traukėsi sparčiau, nei prognozuota, rodo antradienį paskelbti duomenys, antrą pagal dydį pasaulio ekonomiką slegiant silpstančiai pasaulinei paklausai ir vangiam vidaus atsigavimui.
Pastarosios dvi savaitės akcijų rinkose – ne pačios pozityviausios. Pagrindiniai JAV ir Europos akcijų indeksai per pastarąsias savaites buvo spaudžiami rinkose dominavusių pardavėjų. Pagrindinės priežastys: neramumai Artimųjų Rytų regione, nuvylę didžiausių JAV įmonių trečio ketvirčio rezultatai be...
Kinija lieja likvidumo į rinkas, FED vadovo kalba didesnio atgarsio nesulaukė.
Nors Pasaulio banko (PB) teigimu, Kinijos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas šiemet sieks 5 proc., tai vertinama kaip neįprastai žemas lygis. Be to, šalies nekilnojamo turto (NT) sektorius patiria krizę, auga valstybės, asmenų ir bendrovių skolų lygis. Eltos kalbinti ekonomistai sutaria, kad Kin...
Kinijos nekilnojamojo turto (NT) įmonių akcijos smuko labiausiai per devynis mėnesius, nes susirūpinimas dėl galimo „China Evergrande Group“ likvidavimo pasėjo įtampą visoje pramonėje.
Kinijos nekilnojamojo turto krizės epicentre atsidūrusios „China Evergrande Group“ įkūrėjas Hui Ka Yanas buvo sulaikytas policijos, o tai rodo, kad firma galimai įžengia į naują etapą, susijusį su baudžiamosios teisės sistema.
Naujausios „Bloomberg“ apklausos duomenimis, Kinija tik per plauką pasieks savo šių metų 5 proc. ekonomikos augimo tikslą, nors dėl užsitęsusios nekilnojamojo turto krizės kyla rizika, kad jis gali būti ir nepasiektas.
Ekonomistas Rimantas Rudzkis tikina, kad politinė ir ekonominė priešprieša tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos trukdo atsigauti Europos rinkai ir net gali sukelti pastarosios nuosmukį 2024 m., o pasekmės persiduotų ir Lietuvai. Visgi, pasak jo, dėl 2023 m. įvykusių pokyčių Kinijos vyriausybėje bei...