Per 20 metų algos ir pensijos augo penkis kartus, tačiau kalbinti gyventojai tikina, kad to dar neužtenka. Savo ruožtu Lietuvos bankas skaičiuoja, jog turtingus europiečius pasivysime tik per 13 metų.
Komunaliniai mokesčiai
29 straipsnių
Teisininkas atsako: kas atsakingas už susidariusias nuomojamo būsto skolas už komunalinius mokesčius – nuomininkas ar nuomotojas? (6)
Viena dažniausių nuomininkų ir nuomotojų nesutarimų priežasčių yra mokesčių mokėjimai pagal nuomos sutartį. Nesumokėjus komunalinių mokesčių, gali susidaryti nemažos skolos, kurias nepriklausomai nuo nuomininko ir nuomotojo nesutarimų vis tiek teks kažkam padengti. Kas atsakingas už nuomojamo būsto ...
Nuo spalio iki kovo mėnesio daugiausiai iš didžiųjų miestų už komunalines būsto paslaugas mokėjo Vilniaus gyventojai – vidutinė jų mėnesio sąskaita siekė 107 eurus, mažiausiai – Kauno, vidutiniškai – 97 eurus. Tokią statistiką atskleidžia mokėjimų platformos „Viena sąskaita“ duomenys. Platformos ana...
Visi 2023 m. įsigaliojantys pokyčiai: nuo algų ir pensijų iki energetikos, alkoholio ir cigarečių kainų (4)
2023 m. sausio 1 d. įsigalioja aibė gyventojams svarbių pasikeitimų. Keičiasi atlyginimai, pensijos, jų kaupimas ir pensinis amžius, taikomi nauji komunalinių mokesčių tarifai ir valstybės kompensacijos, brangsta alkoholis bei rūkalai.
Šiuo metu galiojančiose Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nėra įpareigojimo nuo namų stogų šalinti varveklius ir susikaupusį sniegą. Tačiau jau pateiktas taisyklių pakeitimo projektas ir toks įpareigojimas atsiras kitais metais. Tokiu atveju gyventojams gali tekti mokėti ir varveklių mo...
Energijos išteklių, kuro, maisto bei kitų produktų bei paslaugų kainų šuolis neaplenkė ir atliekų tvarkymo sektoriaus. Jau nuo Naujųjų panevėžiečiai už atliekas mokės beveik 42 proc. daugiau nei dabar.
Ne tik pandemija vis dar neleidžia atsigauti smulkiajam verslui uostamiestyje, bet ir didėjančios elektros, dujų, daugelio prekių kainos. Ne vienas verslininkas Klaipėdoje jau prakalbo apie bankrotą. Miesto valdžia iš esmės savo verslininkams niekuo negali padėti, visos jų viltys turėtų būti nukreip...
„Lietuvos energijos tiekimo“ klientus aptarnaujantis centras „Gilė“ skatina savo klientus mokant už elektrą ir dujas nenaudoti popierinių atsiskaitymo knygelių. Vietoje jų klientams siūloma elektroninio mokėjimo alternatyvos.
Už graudžių gyvūnų istorijų – daug klaustukų: „Vyšnių sodas“ ginasi, kad tokios žaidimo taisyklės (347)
Šimtai gyvūnų už žmonių paaukotus pinigus gydomi brolio klinikoje, o sodybą netoli Vilniaus nuomojasi iš sesers. Ar tai tiesiog nekalti sutapimai? O gal gudrus šeimyninis planas, kaip panaudoti šimtus tūkstančių eurų, kuriuos aukoja žiaurių gyvūnėlių nuotraukų sugraudinti asmenys?
Ar kada nors pagalvojote, ką reikia daryti, jei neturite, kur gyventi? Atsakymas paprastas – išsinuomoti butą. Tačiau ar lengva Kėdainiuose išsinuomoti butą? Daugelio tai bandžiusių padaryti patirtis teigia, jog tai padaryti – labai sunku, o kartais net ir misija neįmanoma. Kaip yra iš tiesų?
Jeigu susitiktų su pabėgėliais, iš arčiau pamatytų jų gyvenimą, nuomoti jiems būstą apsispręstų visi, LRT RADIJUI sako pabėgėliams iš Sirijos butus nuomojantis jonavietis Gintautas. Anot jo, šie žmonės ne tik itin svetingi, bet ir nesukelia tokių problemų, kokių gali kilti su lietuviais.
Kainoms Lietuvoje šuoliais kylant aukštyn, vilniečiai gali pasidžiaugti ir geromis naujienomis – komunalinės paslaugos čia pinga. Palyginus su 2015–2016 metais, šilumos kaina šiandien Vilniuje yra maždaug 30–40 proc. mažesnė. 2017 metais vandens kubinio metro kaina sumažėjo 20 proc. Šiais metais atė...
Buvusi vilnietė Daiva (36 m.) Ispanijoje gyvena jau daugmaž 15 metų, bet tikina, kad ši šalis emigrantams – ne rojus. Pasak mažą vaiką auginančios tautietės, darbdaviai Ispanijoje žiūri tik savo naudos, o sąlygos motinystei mažiau palankios nei Lietuvoje.
Sostinėje gyvenančios šeimos mėnesio išlaidos: gauna „geras algas“, o 200 eurų vis tiek pritrūksta (432)
Esame sveiki, vidutinio amžiaus vilniečiai, auginantys du vaikus. Pabrėžiau, kad vilniečiai, nes čia, sostinėje, gyvenimas tikrai labai brangus. Esame išsilavinę, mūsų dvynukai – pradinėse klasėse. Gyventi sunku, susispaudžiam, kiek galim, nori nenori, skolintis tenka. Na kurmiai, paskaičiuokim!
Beveik pusė lietuvių mokesčiams už komunalines paslaugas kas mėnesį išleidžia nuo 11 iki 30 proc. visų savo išlaidų, rodo DELFI užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa. Asmeninių finansų ekspertės sutaria, kad tai yra didelė našta.
Kol politikai priešrinkiminiais pažadais dėl didesnės minimalios algos vilioja gyventojus, daliai jų tenka bandyti išgyventi už vos 325 eurus (po mokesčių apie 270 eurų) per mėnesį. Portalas DELFI paprašė dviejų vilniečių, gaunančių didesnes nei vidutines pajamas, išgyventi savaitę už tiek, kiek ten...
Kokio dydžio atlyginimą reikia gauti, norint gyventi Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje? Pasak skaitytojo, reiktų bent 1380 eurų, jei nori išlaikyti ne tik save, bet ir vaiką. Kol kas iki pilnaverčio gyvenimo klaipėdiečiui trūksta 660 eurų ir jis papasakojo, kodėl tokia suma jam būtų reikalinga.
Kiek pinigų reikia Lietuvos šeimai, norint gyvento oriai? 2013 m. gyventojai nurodė, kad vidutiniškai jų poreikiams patenkinti reikia 400 eurų. DELFI skaitytojas Sigitas pasidalino savo šeimos išlaidomis ir patikino, kad jam pačiam, sumokėjus mokesčius, nuo atlyginome telieka 30 eurų.
Dar prieš 10 metų pardaviau sodybą, sutartį patvirtino notaras. Praėjus 9 m. po pardavimo teisme priteista iš manęs išieškoti 736 Lt už buitinių atliekų išvežimą iš seniai parduotos sodybos.
Perskaičiau straipsnį apie tai, kaip vyras ir žmona kartu per mėnesį išleidžia viską, ką uždirba, ir, žinoma, nieko nesusitaupo. Norėčiau savo patirtį ir nuomonę šiuo klausimu pareikšti.