Neturtingoje Vakarų Afrikos šalyje Liberijoje antros pagal dydį pasaulyje palmių aliejaus kompanijos padalinys prisipažino, kad naikina miškus ir pažeidžia vietinių gyventojų teises. Tuo tarpu jos motininė bendrovė pagal investuotojams svarbius aplinkosaugos ir socialinės politikos įvertinimus garsė...
Liberija
47 straipsnių
Liberija (oficialiai - Liberijos Respublika) - tai šalis Vakarų Afrikoje. Valstybė turi sieną Vakaruose su Siera Leone, Šiaurėje su Gvinėja ir Rytuose su Dramblio Kaulo Krantu. Pietuose šalis ribojasi su Atlanto vandenynu. Sostinė – Monrovija.
Pagal 1986 m. konstituciją Liberija prezidentinė respublika. Valstybės, vyriausybės vadovas ir ginkluotųjų pajėgų vadas – prezidentas, renkamas visuotiniais tiesioginiais rinkimais 6 metams.
Yousefas Kamara – buvęs Siera Leonės „Giverdamn Gaza“ gaujos lyderis. Šalies sostinės Fritauno grupuotė savo laiku būtent tokį pavadinimą pasirinko ne šiaip sau: norėjo išreikšti savo požiūrį į gatvės gyvenimą ir pokyčių alkį. Gaza – užuomina į Artimuosiuose Rytuose esančią Palestinos teritoriją, ne...
Kaip iš tiesų sudėtinga tobulinti mokyklas skurdžioje šalyje.
Šeštadienį, rugpjūčio 17 d. Ženevoje prasidėjus Jungtinių Tautų organizacijai priklausančios institucijos, kuri kontroliuoja prekybą laukiniais gyvūnais, deryboms, debatų centre, manoma, atsidurs nykstantiems gyvūnams priskiriami drambliai, rykliai ir rajos. Jungtinių Tautų Organizacijos Nykstančių ...
Buvusi Liberijos prezidentė Ellen Johnson Sirleaf pirmadienį pelnė prestižinę Ibrahimo premiją už Afrikos lyderystės pasiekimus – didžiausią individualią premiją pasaulyje.
Jackline Mukisa pasikūkčiodama papasakojo, kaip vasario mėnesį netoliese esančioje pelkėje buvo rastas sudarkytas aštuonmečio jos sūnaus kūnas.
Kanibalizmas anksčiau pasaulyje buvo gana paplitęs reiškinys, pasakytų antropologai. Kartais jį paskatindavo šiurpios tradicijos, o kartais - būtinybė. Dabar žmonės nori manyti, kad kanibalizmas yra išnykęs, tačiau pasaulyje vis dar yra vietų, kur žmonių valgymas yra praktikuojamas. Štai kelios jų.
Uždrausdamas į šalį atvykti imigrantams iš septynių musulmoniškų šalių, JAV prezidentas Donaldas Trumpas rėmėsi prieš 65 metus priimto federalinio Imigracijos ir pilietybės įstatymo nuostata, kuria prezidentui suteikiami platūs įgaliojimai uždrausti į šalį atvykti pavieniams imigrantams arba imigran...
Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį pranešė, kad Ebolos epidemijos protrūkis, kuris dvejus metus siautė Vakarų Afrikoje, pasibaigė, kai buvo patvirtinta, jog Liberijoje nebėra užfiksuotų naujų šios mirtinos karštinės atvejų.
Serbija šiuo metu įsileidžia tik pabėgėlius iš Sirijos, Irako ir Afganistano, traukiančius pagrindiniu migrantų keliu į Europos šiaurines valstybes, ketvirtadienį pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų organizacija UNHCR.
Jungtinių Tautų sveikatos organizacija paskelbė, Liberija šalimi be Ebolos ir pasveikino šią Vakarų Afrikos valstybę su ypatingu pasiekimu. Liberijoje Ebola pražudė daugiau nei 4 700 žmonių, informuoja AFP.
Artėjant šį penktadienį minimai Tarptautinei laimės dienai, laimingiausi žmonės pasaulyje gali būti lotynų amerikiečiai. Būtent jie dažniausiai patiria teigiamas emocijas kiekvieną dieną, rodo „Gallup“ Teigiamų potyrių indeksas. Per dešimt metų trunkančią pasaulinių „Gallup“ tyrimų istoriją visos 10...
Pateikiame 2014 metais mirusių pasaulio veikėjų, valstybininkų ir kūrėjų apžvalgą.
Ruduo buvo labai intensyvus darbais ir renginiais man, neseniai išrinktam Jungtinių Tautų specialiajam pranešėjui teisei į sveikatą. Iš keliasdešimties Ženevoje, Niujorke, Delyje ir Briuselyje aptarinėtų klausimų parinkau šiam komentarui du. Manau, kad jie aktualūs ir pasauliui, ir Lietuvai.
Liberijoje Ebolos virusu užsikrėtė jau trečias Jungtinių Tautų (JT) misijos narys, šiuo metu gydomas šalies sostinės Monrovijos klinikoje, praneša "Reuters".
Naujais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, Vakarų Afrikoje siautėjanti Ebolos epidemija nusinešė daugiau kaip 5 400 žmonių gyvybių. Tačiau organizacija baiminasi, kad tikras mirusių ir infekuotų pacientų skaičius gali būti daug didesnis, praneša agentūra AFP.
Kovojant su Ebolos protrūkiu Afrikoje padaryta pažanga, tačiau sprendžiant viruso plitimo atokesniuose regionuose problemą būtina skirti daugiau priemonių ir medikų, sako Europos Sąjungos (ES) sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Malyje nuo Ebolos karštinės mirė slaugytojas, kuris šios ligos virusu užsikrėtė prižiūrėdamas vieną pacientę iš Gvinėjos, antradienio vakarą pranešė medikai.
Kanados konservatorių vyriausybė pareiškė stabdanti prašymų išduoti vizą gyventojams ir piliečiams iš šalių, kuriose "pasklidęs ir vis dar intensyviai plintantis" Ebolos virusas, svarstymą. Apie tai praneša naujienų agentūra AP.
Liberijos sveikatos apsaugos darbuotojai antradienio vakarą baigė dvi dienas trukusį streiką, kurį paskelbė reikalaudami didesnių atlyginimų už darbą su Ebolos karštine sergančiais pacientais.