Kaip Ukrainai, nepaisant plataus masto karo, ir toliau pavyksta aprūpinti maistu milijonus žmonių pažeidžiamiausiose pasaulio šalyse? Atsakymas tas, kad mūsų valstybė yra ištikima įsipareigojimui būti garantu, užtikrinant pasaulinio aprūpinimo maistu saugumą, be to, mes turime tarptautinę paramą, ka...
Maisto trūkumas
18 straipsnių
Jungtinės Karalystės (JK) pramonės atstovai baiminasi, kad dėl naujų „Brexit“ taisyklių ES importui gali padidėti maisto kainos, o prekybos centruose pritrūkti prekių.
Pasaulį kamuoja mirtį nešančios sausros ir karščio bangos: specialistai dalijasi niūriomis prognozėmis (2)
Vienuose pasaulio regionuose fiksuojami karščio rekordai, kituose – rekordiškai ilgai užsitęsusios sausros, dėl kurių miršta tūkstančiai žmonių, trūksta maisto, gyventojai yra priversti palikti namus ir persikelti į palankesnes gyventi vietas. Specialistai įspėja, kad pražūtį nešantys ekstremalūs re...
Rusijos gniaužtai vis stipriau kontroliuoja pasaulinį maisto tiekimą po to, kai du didžiausi tarptautiniai prekybininkai pranešė sustabdysiantys grūdų pirkimą eksportui iš šalies.
Jungtinėje Karalystėje įprastas kiaušinis tapo gausybės trikdžių, dėl kurių ištuštėjo dalies parduotuvių lentynos, auka.
2022 m. vasario 24 d. prasidėjusi neišprovokuota ir nepagrįsta Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą virto puolimu ir prieš visą pasaulį. Dėl Putino karo veiksmų energijos išteklių bei maisto kainos Europoje pasiekė rekordines aukštumas. Tačiau grūdų embargas dar labiau paveikė nepasiturinčias šalis...
Kviečių ateities sandoriai smarkiai pabrango, Rusijai atsisakius susitarimo leisti grūdų eksportą iš Ukrainos per Juodąją jūrą, – toks susitarimas, manoma, yra labai svarbus, siekiant sušvelninti įtemptą pasaulinę pasiūlą ir kontroliuoti pasaulines maisto kainas.
Europos trąšų krizė gilėja, nes daugiau nei du trečdaliai gamybos pajėgumų yra sustabdyti dėl išaugusių dujų kainų, o tai kelia grėsmę ūkininkams ir vartotojams toli už regiono sienų.
Rusijai sunkiai sekasi eksportuoti savo rekordinį kviečių derlių, nors atsivėrus saugiam koridoriui paspartėjo krovinių iš šalies, į kurią Rusija įsiveržė kiek daugiau nei prieš šešis mėnesius, gabenimas.
Prognozuoja maisto stygiaus problemą pasaulyje – kaip išeitį siūlo genetiškai modifikuotą duoną (25)
Pasaulis, kuriame jaučiamas maisto stygius, jau ne už kalnų. Jo galėsime išvengti tik tuo atveju, jei žmonės atsisakys prietarų ir sutiks valgyti genetiškai modifikuotus javus.
Kraupūs vaizdai Norvegijoje: rado daugiau nei 200 nudvėsusių šiaurės elnių, mokslininkai įvardija tik vieną kaltininką (46)
Norvegijos Svalbardo salyne rasta daugiau kaip 200 nudvėsusių Svalbardo šiaurės elnių. Tai yra didžiausias užregistruotų mirties atvejų nuo šių gyvūnų stebėjimo pradžios 1978 metais. Kol vietiniai gyventojai yra pakraupę nuo širdį veriančio vaizdo, mokslininkai pirštais beda į klimato kaitą, rašo sc...
Nuo 1800 metų pasaulio gyventojų skaičius padidėjo daugiau nei 7 kartus. Tada gyveno beveik 980 milijonų žmonių, o dabar jau 7,3 milijardo. Maža to, vidutinė gyvenimo trukmė pailgėjo dvigubai. Jungtinių Tautų duomenimis, šiuo metu maisto trūksta apie 805 milijonams žmonių. Daugiau nei 785 milijonai ...
Altajus - tai pavadinimas, praeities kartoms sukeliantis skaudžias asociacijas, o šių laikų kartai – pasigėrėjimą bekraščiais kalnais, jų snieguotomis viršūnėmis, srauniomis upėmis ir neaprėpiamais Sibiro toliais.
Daugiau kaip milijardą žmonių visame pasaulyje galėtų ištikti badas, jei Indija ir Pakistanas panaudotų branduolinius ginklus, nes net ir ribotas branduolinis karas smarkiai sutrikdytų klimatą, rodo antradienį paskelbtos tyrimo išvados.