Socialiniame tinkle „Facebook“ dalinamasi foto koliažu. Viršutinėje nuotraukoje matosi dykumos peizažas, kuriame užfiksuotas marsaeigis „Perseverance“ ir sraigtasparnis „Ingenuity“, o apatinėje nuotraukoje yra toks pat dykumos vaizdas ir teigiama, kad tai buvo nufilmuota Alžyre.
marsaeigis
41 straipsnių
NASA marsaeigis „Perseverance“ (liet. „Atkaklumas“) smėlėtose Jezero kraterio kopose pirmą kartą užfiksavo „amžino poilsio“ po nesėkmingo nusileidimo nutūpusį sraigtasparnį „Ingenuity“ (liet. „Išradingumas“).
Marsaeigis „Perseverance“ užfiksavo neįprastai didelį Marso viesulą. NASA mokslininkai teigia, kad šis darinys gali būti daugiau nei kilometro aukščio.
Raudonojoje planetoje gyvybės ženklų ieškantis marsaeigis „Perseverance“ užfiksavo ypatingos formos objektą.
Kinijos marsaeigis „Zhurong“ nepajudėjo iš paskutinės sustojimo vietos nuo praėjusio rudens. Tai patvirtino naujos NASA kosminio zondo nuotraukos. Tikėtina, kad Kinijos marsaeigis susidūrė su didelėmis techninėmis problemomis arba jo veikimo ir misijos laikas pasibaigė.
Naujame antradienį paskelbtame tyrime teigiama, kad Marse pirmą kartą buvo užfiksuotas dulkių viesulo garsas, kai sūkurys praskriejo virš NASA marsaeigio „Perseverance“.
Tolimoje praeityje Marse buvo skysto vandens ir galimai buvo tinkamos sąlygos gyvybei formuotis. Kaip anksti jos susidarė? Naujame tyrime teigiama, kad tai galėjo nutikti per pirmuosius kelis šimtus milijonų metų, kol Žemę dar dengė magmos okeanas.
Kiekvienas marsaeigis į Raudonąją planetą keliauja su didžiuliu nusileidimo įrangos komplektu, kuris numetamas artėjant prie paviršiaus.
NASA marsaeigio Perseverance kamera aptiko netikėtą objektą Raudonojoje planetoje – po kelių dienų jis dingo: kas čia dabar? (1)
Štai jis – įtikinamiausias įrodymas, kad Marse yra vandens: NASA Perseverance marsaeigis Raudonojoje planetoje aptiko susipynusios virvelės gniutulą, kuris šios planetos smėlyje atrodo tarsi žvejybinio tinklo atplaiša. O juk ten, kur galima žvejoti, turėtų būti vandens, taip? Žinoma, tai tik juokas.
NASA parodė Marso paviršiaus nuotraukų seriją, kuri buvo padaryta sraigtasparniu „Ingenuity“, sujungdama jas į vaizdo įrašą. Skraidantis aparatas padarė šias nuotraukas per kol kas paskutinį, 28-ąjį skrydį, praneša „Space“
Marso sraigtasparnis „Ingenuity“ Raudonojoje planetoje nufotografavo erdvėlaivio nuolaužas ir parašiutą, kuris buvo pritvirtintas prie kapsulės.
Smūgis kosmoso tyrimams – nutraukta 1 mlrd. eurų kainuojanti bendra Europos ir Rusijos misija į Marsą (13)
Bendra Rusijos „Roscosmos“ ir Europos kosmoso agentūros misija, kurios – nuskraidinti marsaeigį į Raudonąją planetą ir ten ieškoti gyvybės pėdsakų buvo sustabdyta dėl sankcijų. Jos įvestos dėl Maskvos armijos invazijos į Ukrainą ir dėl to kilusių „tragiškų pasekmių“, pranešė Europos kosmoso agentūra...
Kinijos marsaeigis atsiuntė naujausias nuotraukas iš Raudonosios planetos: užfiksavo ypatingą ženklą (38)
Raudonąją planetą tyrinėjantis Kinijos marsaeigis „Zhurong“ su išskleistais Saulės baterijų „sparnais“ ir dviem į priekį žiūrinčiomis kamerų „akimis“ šalies kosmoso agentūros penktadienį paskelbtose nuotraukose atrodo labai panašus į paukštį.
Didelių ambicijų už Žemės ribų neslepianti Kinija trečiadienį ruošiasi paleisti raketą, kuri nugabens atsargų statomai šalies kosminei stočiai, praėjus kelioms dienoms nuo kinų marsaeigio nusileidimo Raudonojoje planetoje.
Eksperimentinis NASA bepilotis orlaivis „Ingenuity“ pirmadienį Marse pakilo į istorinį, nors ir labai trumpą, skrydį, praneša „The New York Times“.
Marsaeigis „Perseverance“, naudodamasis prietaisų rinkiniu „SuperCam“, pradėjo Marse galimai egzistavusios gyvybės įrodymų paiešką, paėmęs pirmąjį mėginį, trečiadienį sakė misijoje dalyvaujantys mokslininkai.
NASA išpublikavo pirmus vaizdus iš aną savaitę įvykusio marsaeigio „Perseverance“ nusileidimo Raudonojoje planetoje. 3 minučių trukmės videoreportaže matyti paskutiniai marsaeigio „Perseverance“ nusileidimo etapai. Marsaeigis nutūpė, galingiems jo varikliams sklaidant į šonus smėlį ir mažus akmenėli...
„Septynios siaubo minutės“ ir modulis, nešantis marsaeigį „Perseverance“, tūpia ribotoje teritorijoje Raudonosios planetos paviršiuje - Jezero kraterio rajone. „Nasa“ centro mokslininkai ir žiūrovai viusame pasaulyje pašoka iš džiaugsmo. „Perseverance“ nešantis aparatas įsirėžė į Marso atmosferą bev...
NASA marsaeigis „Perseverance“ – pati pažangiausia robotizuota astrobiologinė laboratorija, kada nors iš Žemės paleista į kosmosą, – trečiadienį baigė septynetą mėnesių trukusią kelionę, kurios tikslas – įveikus 470 mln. kilometrų, pamėginti nusileisti raudonojoje planetoje. Paskutinę 240 tūkst. kil...
Europos kosmoso agentūros marsaeigis šiuo metu dalyvauja jau paskutiniuose praktiniuose bandymuose. Po dvejų metų šis aparatas leisis į šimtų milijonų kilometrų ilgio kelionę, kurios tikslas – raudonoji planeta.