Ar milijardieriaus Elono Musko ambicingi planai padėti milijonams žmonių iš tiesų bus įgyvendinti? Tai tampa vis akivaizdesne realybe po to, kai „Neuralink“ pirmajam pacientui jau įdėjo smegenų implantą.
mintys
39 straipsnių
Anuo metu Jėzus pasakė savo mokiniams: „Žiūrėkite, budėkite, nes nežinote, kada ateis tas laikas! Bus kaip su žmogumi, kuris iškeliavo svetur, paliko namus ir davė tarnams įgaliojimus, kiekvienam paskyręs darbą, o durininkui įsakė budėti. Taigi budėkite, nes nežinote, kada grįš namų šeimininkas: ar ...
Ir šmaikštu, ir nelabai: štai kokios mintys užsiimant seksu ateina į galvą vaikų susilaukusioms moterims (6)
Prisimenate tuos laikus, kai naktys kaito nuo aistros ir bet kuris namų kampelis atrodė tinkamas pasimylėti? Kai noro nusimesti drabužius netramdydavo jokie būgštavimai, kaip ir netramdydavo aimanų, atodūsių iš malonumo? Et, tai bent būdavo laikai, ar ne?
Eksperimento metu smegenyse implantuoti jutikliai nuskaitė neįgalaus vyro mintis: pasiektas beveik 100 proc. tikslumas (14)
„BrainGate“ projekto mokslininkai padėjo galūnių nevaldančiam žmogui bendrauti kompiuterio pagalba.
Neuromokslininkai paaiškino, kodėl naktimis ima kankinti egzistencinės mintys apie baimę ir nesėkmes: jūs esate ne vieni (48)
Ko gero, daugeliui yra tekę nubusti maždaug trečią valandą nakties ir imti analizuoti savo gyvenimą. Ir veikiausiai teko suvokti, kad tokie esate ne vieni, kai draugai ar artimieji pasiskundė apie įkyrias paryčių mintis, į kurias įsipainioja tarytum į spygliuotą vielą.
Kaip patys save įspraudžiame į jūrų kiaulytės narvą ar žiurkėno kailiuką, kuriame vis nesustojame bėgę ratu? Lyg jau ir žinome šią nuobodžią žodžių tiradą: emocijos gimdo mintis, o mintys gimdo žmogui įprastus žodžius ir veiksmus, kurie įstumia į jam įprastus gyvenimo įvykius ir aplinkybes. O tose į...
Anksčiau ar vėliau mes visi bent kartą gyvenime suabejojame, ar esame kam nors reikalingi. Bet kartais nutinka taip, kad šios dvejonės tampa vis įkyresnės, apsėda mus ir tuomet iš tikrųjų pradeda trukdyti gyventi. Taigi, kaip smegenys jums iškreipia tikrovę, kai manote, kad niekas jūsų nemyli arba k...
Eckhartas Tolle yra vienas labiausiai įkvepiančių šių laikų filosofų. Jis yra gimęs Vokietijoje, bet gyvena Kanadoje.
Yra toks posakis – „Jei nori kažką gerai paslėpti, padėk tai labiausiai matomoje vietoje“.
Apie komforto zoną tikriausiai teko girdėti nemažai – būnant joje atliekami veiksmai mums yra žinomi, pakankamai gerai mums sekasi, jaučiamės saugiai ir patogiai. Komforto zonoje galime likti norėdami kiekvienam įtikti, pripratę kitų interesus iškelti aukščiau savų, įsibaiminę, jog viskas turi vykti...
Mūsų nervų sistema sukonstruota taip, kad naujų dalykų sugalvojimas stimuliuoja mūsų malonumo centrus. Ir visiškai nesvarbu, kokie genai jums teko – kurti gali kiekvienas. Molekulinės biologijos specialistas, neuropsichologas ir mokslų daktaras Estanislao Bachrachas pasakoja apie būdus, kaip patirti...
„Mes mirštame nuo to, kad per daug galvojame. Lėtai save žudome, galvodami apie viską. Galvojame. Galvojame. Galvojame. Jokiu būdu nereikia pasitikėti žmogaus protu. Tai mirtini spąstai“, – yra pasakęs aktorius seras Anthony Hopkinsas.
Mokslininkams pavyko įrodyti, kad žodžiais galima atgaivinti mirusias ląsteles. Tyrimų metu mokslininkai buvo apstulbinti, kokią didžiulę galią turi žodis. Kaip gi jiems pavyko to pasiekti?
Kiekvieną žmogų gyvenime ištinka momentas, kai jis pradeda savęs klausinėti, ar žengia teisingu keliu. Ateina laikas, kai pradedame galvoti, jog, galbūt, mūsų sprendimai nebuvo teisingi ir mums teks kažką keisti, kad grįžtume į teisingas vėžes.
Dažnai žmonės skundžiasi gyvenimu ir klausia savęs, kodėl jis toks jiems neteisingas ir negailestingas. Tačiau mažai kas žino, jog ne pasaulis kaltas, o tiesiog mes patys kažką darome ne taip.
Schemos – tai labai stabilūs, ilgalaikiai, tvirtai įsišakniję elgesio modeliai ir įsitikinimai apie save bei pasaulį, kuriuos sunku keisti.
MK – tai tik inicialai, jos vardo pasakyti negalime – įstrigusi savo visiškai paralyžiuotame kūne jau dvejus metus. Visiškas „užrakinto žmogaus“ sindromas (angl. locked-in sindrome) neleidžia jai net sumirksėti. Vis dėlto Ženevos mokslininkai rado būdą, kaip iššifruoti jos mintis. Jie penkiolika met...
Kūnas, kaip visa kita mūsų gyvenime – ne kas kita, kaip tiesioginis mūsų įsitikinimų atspindys. Mūsų kūnas nuolat su mumis kalba – jei tik mes rastume laiko jį išklausyti… Kiekviena organizmo ląstelė reaguoja į kiekvieną mūsų mintį ir kiekvieną žodį.
Pretenzijos – pirmas žingsnis link ligų ir nelaimių, nes pretenzijomis žmogus užveria savo širdį ir ji negali priimti tо, kas gera. Tai, apie ką dažniausiai galvojame, nulemia mūsų gyvenimą.
Ketvirtadienį užgesus vienai jaunatviškiausių ir ryškiausių Lietuvos kultūros asmenybių, režisierei Galinai Dauguvietytei (88 m.), per šalį nuvilnijo gedulo banga.