Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius ketvirtadienį pasirašė įstatymą dėl šalies pasitraukimo iš Otavos konvencijos, draudžiančios priešpėstinių minų naudojimą, kaupimą, gamybą ir perdavimą.
Otavos konvencija
30 straipsnių

1999 metų Otavos konvenciją, kuria siekiama eliminuoti priešpėstines minas, yra pasirašiusios daugiau kaip 160 šalių, įskaitant ir daugumą Vakarų valstybių. Sutartimi įsipareigota nenaudoti, nekurti, negaminti, neįsigyti, nekaupti, nelaikyti ir neperduoti priešpėstinių minų.
Lietuva prie konvencijos prisijungė 2004 m.
Kaip ir visas tarptautines sutartis, sprendimą denonsuoti Otavos konvenciją prezidento teikimu turėtų priimti Seimas.
Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) bendru sutarimu pritarė siūlymui denonsuoti priešpėstines minas draudžiančią Otavos konvenciją.
Paluckas apie nuosaikesnę Žemaitaičio poziciją dėl Otavos konvencijos: koalicijos partneriai yra sąmoningi (1)
Premjeras Gintautas Paluckas sako neprisidėjęs prie sušvelnėjusios „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio pozicijos dėl Lietuvos pasitraukimo iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos. Vyriausybės vadovo teigimu, nuosaikesnį politiko požiūrį paskatinti galėjo regione vykstan...
Dar kovo mėnesį Lietuvos ketinimams trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos nepritaręs „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis švelnina poziciją. Prieš pat šiam klausimui ketvirtadienį pasiekiant Seimą, balsavime politikas sako planuojantis susilaikyti.
Latvijos parlamentas (Saeima) trečiadienį galutiniu svarstymu priėmė įstatymo projektą dėl šalies pasitraukimo iš Otavos konvencijos, draudžiančios naudoti, sandėliuoti ir gaminti priešpėstines minas.
Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui skubos tvarka denonsuoti priešpėstines minas draudžiančią Otavos konvenciją.
Kovą Lenkijai ir Baltijos šalims pranešus apie sprendimą trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos, praėjusios savaitės ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) registravo tai numatantį nutarimo projektą.
Sudėtinga JAV karių gelbėjimo operacija Pabradėje pažadino melagienų skleidėjus. Socialiniuose tinkluose gyventojai gąsdinami Kremliaus naratyvu, kad ši gelbėjimo operacija buvo skirta užmaskuoti, jog amerikiečių karį susprogdino sausumos pajėgų mina. „Melo detektorius“ susisiekė su Lietuvos kariuom...
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė džiaugiasi Suomijos sprendimu trauktis iš Priešpėstinių minų (Otavos) konvencijos, ir didinti gynybos biudžetą iki 3 proc. nuo Bendro vidaus produkto (BVP) iki 2029 metų.
Besitęsiant neapibrėžtumui geopolitinėje arenoje, trys Baltijos šalys ir Lenkija paskelbė ryžtą siekti pasitraukimo iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos, Lietuvoje už uždarų durų įvyko „edukacija“ Seimo nariams apie grėsmes, o po įvairių pareiškimų ir veiksmų Seimo pirmininkas Sau...
Po Baltijos šalių ir Lenkijos žingsnio griebiasi už galvų: už tai, ką mes tada padarėme, dabar mokėsime daugiau (65)
Šią savaitę Baltijos šalys kartu su Lenkija oficialiai pranešė apie planuojamą pasitraukimą iš Otavos konvencijos, draudžiančios daugumą priešpėstinių minų. Žingsnis, kuriam pribręsti prireikė ne vieno mėnesio intensyvių diskusijų, pagaliau žengtas. Ir nors galutinis sprendimas dar nepriimtas, bevei...
Šią savaitę Baltijos šalys kartu su Lenkija oficialiai pranešė apie planuojamą pasitraukimą iš Otavos konvencijos, draudžiančios daugumą priešpėstinių minų. Tuo pačiu paskelbta ir apie dešimčių tūkstančių prieštransportinių minų įsigijimą. Ką praktiškai reiškia tokie žingsniai? Apie kokias minas, ko...
Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai paskelbė bendrą sprendimą, kuriuo rekomenduoja šalims pasitraukti iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos. Visgi tai, galima sakyti, pasitraukimo proceso pradžia, nes Lietuvoje sprendimą denonsuoti Otavos konvenciją Prezidento teikimu turė...
Antradienį Lenkijai ir Baltijos šalims pranešus apie sprendimą trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė tikisi dėl šio klausimo artimiausiu metu apsispręsti Seime.
Otavos konvencija buvo pasirašyta 1997 m. Ši konvencija buvo sudaryta dėl priešpėstinių minų naudojimo, kaupimo, gamybos ir perdavimo uždraudimo ir jų sunaikinimo. Kodėl ji svarbi?
Antradienį Lietuvos Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, jog Baltijos šalys kartu su Lenkija planuoja pasitraukti iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos. Valdančiosios „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad asmeniškai tokiam žingsniui nepritaria.
Antradienį Baltijos šalys kartu su Lenkija oficialiai pranešė apie planuojamą pasitraukimą iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos.
Lietuva netrukus pasitrauks iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos, sako prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė teigia, kad Lietuva artimiausiu metu ketina priimti sprendimą dėl pasitraukimo iš priešpėstines mines draudžiančios Otavos konvencijos. Pasak jos, planuojama, kad tai bus ir regioninis žingsnis.
Kasčiūnas ragina Šakalienę dėl Otavos konvencijos sekti lenkų pavyzdžiu: Lietuva turi būti pasiruošusi užminuoti pasienį su Rusija (9)
Lenkijos ministrui pirmininkui Donaldui Tuskui penktadienį pranešus, kad šalis nusprendė trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos, buvęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ragina kuo greičiau tą patį padaryti ir Lietuvai. Politiko teigimu, vertinant sudėtingą geopol...