Palmių aliejus prarado pigiausio pasaulyje maistinio aliejaus poziciją dėl susitraukusios pagrindinių augintojų produkcijos ir gausios alternatyvaus aliejaus pasiūlos.
palmių aliejus
49 straipsnių
Pradėkime nuo karčios, bet labai reikalingos tiesos: jūs niekam nerūpite. Niekam neįdomu, kaip jūs jaučiatės, apie ką svajojate, ką jums skauda ar kas neramina.
Net augalinės kilmės riebalai gali pakenkti: mokslų daktaras paaiškino, kuo yra blogi palmių ir kokosų aliejai (2)
Gyvulinės kilmės riebalai sulaukia nemažai kritikos, nes yra sotieji. Teigiama, kad tokie riebalai didina vėžio, nutukimo, cukrinio diabeto ir kitų ligų riziką.
Pietryčių Azijos plotuose subrendusios aliejinės palmės, kai kurios siekiančios dvylikos aukštų pastato aukštį, tampa didžiuliu galvos skausmu vietos ūkininkams, regionų vyriausybėms ir vartotojams.
Didieji pasaulio žemės ūkio produkcijos gamintojai priešinasi naujoms Europos Sąjungos taisyklėms, pagal kurias reikalaujama įrodyti, jog pasėliai nebuvo užauginti iškirstoje miškų teritorijoje. Pasak gamintojų, toks reikalavimas padidins maisto auginimo sąnaudas.
Fausta Marija Leščiauskaitė. Sakote, amerikiečiai valgo šlamštą? Pasižiūrėkite, kokį šlamštą valgo lietuviai (12)
Vakar užėjau į vieną eilinį prekybos centrą, rasti kažką vakarienei. Jis – nei geresnis, nei blogesnis už kitus, toks, kaip visi.
Europa užsimojo kovoti su miškų naikinimu: kad patikrintų, ar vykdomas įstatymas, taikys DNR analizę
Kovojant su klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimu, naujuoju teisės aktu įmonės įpareigojamos užtikrinti, kad ES parduodamų produktų gamybai nebuvo naikinami ar alinami miškai, rašoma Europos Parlamento (EP) pranešime spaudai.
Daugiau kaip pusėje maisto produktų esantis ingredientas: pavojingas sveikatai, tačiau gamintojai nesvarsto jo atsisakyti (2)
Palmių aliejus – pagrindinė miškų kirtimo, biologinės įvairovės nykimo ir klimato kaitos priežastis. Be kita ko, šiame aliejuje gausu sočiųjų riebalų, kurie gali pakenkti širdies ir kraujagyslių sveikatai. Priežasčių nenaudoti palmių aliejaus – apstu, tačiau faktai rodo, kad per pastaruosius 50 metų...
Jei atidžiai perskaitytume kasdien valgomų maisto produktų ar naudojamų higienos priemonių etiketes, didelėje dalyje iš jų pamatytume vieną ingredientą. Sėkmingai „užkariavęs“ pasaulio rinką, jis daro nepaitaisomą žalą planetai. Kodėl šis aliejus yra toks pražūtingas gamtai ir kodėl jis taip plačiai...
Šokiruojantis Indonezijos sprendimas uždrausti visą kepimo aliejaus eksportą turės padarinių visame pasaulyje, grasindamas pakelti kaštus tokioms bendrovėms kaip „Nestle SA“ ir „Unilever Plc“ ir sustiprindamas nerimą dėl maisto infliacijos.
Viena iš pelningiausių kultūrų, kurios auginamos Lietuvoje – rapsai. Tačiau tai vadinamasis techninis augalas, kurio populiarumas nulemtas ne rinkos, bet politinių sprendimų.
Aplinkosaugos organizacija „Žiedinė ekonomika“ atkreipia dėmesį, kad šią žiemą visuose degalinių tinkluose galima įsigyti tik dyzelino, kurio sudėtyje naudojamas iš palmių aliejaus šalutinio produkto PFAD pagamintas biopriedas. Aplinkosaugininkai ragina Lietuvą sekti Europos Sąjungos (ES) didžiųjų v...
Lietuvių kilmės mokslininkė, antropologė, primatologė, žymiausia orangutanų tyrinėtoja, profesorė Birutė Galdikas viešėdama Lietuvoje atkreipė dėmesį į opiausias viso pasaulio ir Lietuvos problemas kovojant su klimato kaita. Skaitydama viešą paskaitą Vytauto Didžiojo universitete (VDU) profesorė dėl...
Neturtingoje Vakarų Afrikos šalyje Liberijoje antros pagal dydį pasaulyje palmių aliejaus kompanijos padalinys prisipažino, kad naikina miškus ir pažeidžia vietinių gyventojų teises. Tuo tarpu jos motininė bendrovė pagal investuotojams svarbius aplinkosaugos ir socialinės politikos įvertinimus garsė...
Lietuvos grūdininkystės sektorius, perspektyviausia žemės ūkio šaka, dažnai valstybės institucijų buvo kritikuojamas, kad eksportuoja žaliavą bet ne perdirbtą produktą.
Londone įsikūrusi ne pelno siekianti organizacija CDP atliko tyrimą apie Indonezijoje gaminamą palmių aliejų. Tyrime atskleidžiama ypač opi problema – palmių aliejaus gamyba prisideda prie masiškai naikinamų miškų plotų. Užsimenama ir apie vietinės valdžios abejingumą bei neveiksmingas priemones, si...
Siekiant suvienodinti degalų žymėjimą visose Europos Sąjungos šalyse, nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos jis pasikeitė ir Lietuvoje. Tačiau nors praėjo keleri metai, kartais vairuotojams vis dar kyla įvairių klausimų, pavyzdžiui, kodėl B raide žymimas ne benzinas, o dyzelinas ir ką reiškia šalia atsir...
Pastaraisiais metais žiemos Lietuvoje tapo šiltesnės ir daugeliui sausio-vasario mėnesiais sugrįžę arktiniai šalčiai buvo tikra staigmena. Su tam tikrais iššūkiais susidūrė ir dyzelinu varomų automobilių vairuotojai – pasitaikė pavienių atvejų, kai kai kurios transporto priemonės neužsivedė.
Viena populiariausių žaliavų pasaulyje šiuo metu kainuoja brangiausiai per aštuonerius metus – toks šuolis ateinančiais mėnesiais gali reikšti aukštesnes maisto kainas ir biokuro iniciatyvų atsisakymą.
Prancūzija – pirmoji Europos valstybė, uždraudusi aplinkai nedraugiško palmių aliejaus naudojimą degaluose. Tačiau jau greitu metu prancūzai kovoje liks ne vieni, nes palmių aliejaus ribojimus priimti rengiasi ir kitos ES senbuvės – Vokietija, Italija ir Danija. Prie šių šalių gali prisijungti ir Li...