Kartais pernelyg suidealizuojame užsienį ir menkai įvertiname, kokioje gražioje šalyje gyvename. Lietuvoje įdomiai bei turiningai pakeliauti galima ne tik vasarą. Čia apstu žmogaus rankos nepaliestos gamtos, išskirtinių vandens telkinių bei dėmesio vertų pastatų. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad mūsų ša...
Panemunės pilis
25 straipsnių
Pradėkime keisti požiūrį! – Tokią išvadą priėjo įvairių paveldo sričių specialistai, susirinkę į Panemunės pilyje vykusią Europos paveldo dienų diskusiją apie tvarų paveldą.
Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje: vienur pasijusite kaip kilmingi ponai, kitose – kaip šventieji (23)
Keliaujant po Lietuvą neverta skubėti grįžti namo arba karštligiškai ieškoti viešbučio ar svečių namų. Jaukius rudens vakarus galima praleisti ir labai neįprastose nakvynės vietose.
Panemunės dvarai ir pilys – vienas gražiausių maršrutų Lietuvoje. Keliaudami juo, galite pasisemti ne tik istorinių žinių, bet ir grožėtis unikaliais architektūros paminklais. Delfi sudarė sąrašą vietų, kurias būtina aplankyti keliaujant Panemune.
Delfi skaitytoja Roberta (tikrasis vardas redakcijai žinomas) pasakojo apie nemalonią situaciją, organizuojant šeimos šventę. Buvusiai įmonės direktorei suteikus didelę nuolaidą ne sezono metu organizuojamoms krikštynoms, dėl staiga pasaulį užklupusios pandemijos šventę tomis pačiomis sąlygomis teko...
Šią savaitę Jurbarko rajone pradėtas tvarkyti Panemunės (Vytėnų) pilies parkas, ketinama iškirsti dalį menkaverčių medžių ir atverti vaizdą į mūrinę pilį.
Net jei manote, kad puikiai pažįstate Lietuvą, neabejokite – ji vis dar gali nustebinti. Nuo Marso kanjonus primenančių karjerų iki smėlio kopose pasislėpusių karinių įtvirtinimų, nuo aukščiausių apžvalgos bokštų iki povandeninių takų pelkėse. Lietuva – neišsemiama, tik nebijokite improvizuoti, nukr...
Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga dažniau prisimenamos istorinės asmenybės, įvykiai bei paveldo objektai. Daug dėmesio tenka ir istoriniams, dar tarpukariu ar net anksčiau statytiems pastatams ir jų pritaikymui šių dienų poreikiams. Kas verslininkus skatina investuoti į senų pastatų atnauj...
Kelionė Panemune – po išlikusias pilis ir piliakalnius – yra tikriausiai viena populiariausių Lietuvoje. Ar galima atrasti ką nors naujo? Tikrai taip! Tai kas gi liko paslėpta tokiame populiariame maršrute?
Itin pamėgto Panemunės pilių maršruto keliauninkus svetingai pasitinka Jurbarkas, išsidėstęs ant Imsrės, Mituvos ir Nemuno upių. Šios vietovės istoriniuose šaltiniuose minimos dar XIII a. Visgi manoma, kad šioje upių santakoje žmonės apsigyveno nuo senų senovės. Patogi gynybinė padėtis lėmė ir Jurba...
Pristatome KABLYS.lt bičiulius, dėl upėtakių pamišusius meškeriotojus ir tinklaraščio trout.lt autorius Donatą ir Gedą. Šįkart jų upėtakių paieškų maršrutai iš Vilniaus nusidriekė iki Žemaitijos.
Šiais neužtikrintumo kupinais laikais būtinybė periodiškai pasislėpti nuo viso pasaulio tiesiog akivaizdi. Kokios gi vietos laikomos tobuliausiomis, kai atsiranda poreikis rasti atokesnę vietelę?
Į geriausių Europos viešbučių sąrašą patekusi Lietuvos pilis: kiek teks pakloti už prabangią naktį (112)
Tarp Kauno ir Klaipėdos Nemuno pakrantėje stovinti XVII amžiaus Panemunės pilis žinoma toli gražu ne visiems lietuviams, lankytojų čia ne tiek ir daug, tačiau šiemet britai įrašė ją į geriausių pilių – viešbučių sąrašą Europoje.
Įvairių Lietuvos miestų turizmo centrai pastebi tendenciją, kad lietuviai vasarą vis dažniau atostogas užsienyje iškeičia į keliones po savą šalį.
Perpasauli.lt klausė skaitytojų, kokį miestą rekomenduotų užsieniečių porai ar lietuviams, kurie svarsto, kur nusivežti pirmą kartą Lietuvoje besilankančius svečius atšvęsti šv. Valentino dienos.
Pasinaudojant Ūkio ministerijos administruojamomis Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis, Lietuvoje vienas po kito tvarkomi ir rekonstruojami dvarai ir pilys, traukiantys turistus ir tampantys regioniniais kultūros centrais.
Kai planuojame atostogas dažnai vartome kelionių katalogus, kuriuose dominuoja svečių, tolimų kraštų nuotraukos. Lietuviai dažniausiai renkasi keliauti į šiltuosius kraštus – Graikiją, Turkiją, Ispaniją.
Lietuvos dvarai ir pilys – reikšmingi mūsų istorijos liudininkai, per savo gyvavimo laikotarpį būdavę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugodavę ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų, bajorų šeimų is...
„Atsisveikinti buvo labai sunku, dauguma italų išvykdami braukė ašaras“, – taip apie dešimt dienų Lietuvoje trukusią draugystę pasakoja Eglė. Ji pasidalino, ką su lietuviais bendradarbiaujantys italai veikė Kaune ir ką lietuvaičiai iš jų išmoko.
Atostogos Lietuvoje? Kodėl gi ne. DELFI Pilietis pasiteiravo skaitytojų, kiek jiems kainuoja toks poilsis ir kokia yra tokių atostogų kokybė. Dalijamės jų patirtimi ir informacija.