Būdama pasauline mobilumo partnere olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse, „Toyota“ nori padėti žmonėms pasiekti daugiau, nei jie gali numanyti – kad jie žengtų dar toliau net ir kirtę finišo liniją ar viršiję savo galimybių ribas.
Parolimpinės žaidynės
8 straipsnių
Paralimpinės žaidynės – olimpinių žaidynių atitikmuo, pritaikytas negalią turintiems atletams.
Pirmos varžybos, kuriose varžėsi neįgalieji vežimėliuose, įvyko 1948 metais. Nuo 1960 metų neįgaliųjų varžybos vyksta reguliariai, o nuo 1988 metų jos susietos su olimpinėmis žaidynėmis. Paralimpinės žaidynės prasideda praėjus 3 savaitėms po olimpinių žaidynių pabaigos. Žiemos paralimipinės žaidynės pradėtos rengti nuo 1976 metų.
Nuo 2021 metų Tokijo paralimpinių žaidynių, sportininkai yra skirstomi į 9 kategorijas, priklausomai nuo jų negalios. Taip pat kategorijose sportininkai yra skirstomi ir pagal negalios išsivystymo lygį. Žaidynėse negali dalyvauti kurtieji bei proto sutrikimų turintys sportininkai. Aklieji sportininkai žaidynėse gali dalyvauti padedami gido, kuris tampa lyg žaidėjo akys. Nuo 2012 metų gidai taip pat yra apdovanojami medaliais.
Paralimpinėse žaidynėse atletai gali varžytis 22 sporto rungtyse, tokiose kaip: golbolas, plaukimas, irklavimas, jodinėjimas, šaudymas iš lanko ir kt. Žiemos paralimpinėse sportininkų laukia 6 sporto šakos: slidžių krosas, kalnų slidinėjimas, biatlonas, rogučių ledo ritulys, vežimėlių akmenslydis bei snieglenčių sportas.
Paralimpinėms žaidynėms besiruošianti jauna mama: pirmiausia mane pakeitė avarija, o paskui motinystė (56)
Nuolat pačių įvairiausių idėjų kupina ir jų įgyvendinti nebedelsianti Roberta Orlauskaitė savo pavyzdžiu galėtų įkvėpti ne vieną. Tą ji daro ir garsiai – tiek savo virtualioje socialinėje erdvėje, tiek gyvuose susitikimuose su žmonėmis dalijasi motyvacija ir padrąsinimu nieko gyvenime neatidėlioti. ...
Skvernelis vėl parodė, kad yra kietas. Kai kalba apie pinigus, tai kaip kirviu į akmenį. Didesnes algas mokytojams bus galima mokėti tada, kai pagerės mokinių rezultatai. Nukirto - net blusos apmirė. Įsikalkit į galvas, kirviai nevykėliai: žinios vakare, pinigai – tik iš ryto!
17,38 tūkstančių eurų vietoj 115,85 tūkstančių – tokiu skirtumu Vyriausybės vertinami olimpinių ir parolimpinių žaidynių aukso medalį iškovojusių sportininkų pasiekimai. Sunku įsivaizduoti, ar ne? Beveik septynių kartų skirtumas. Tokią diskriminacinę tvarką nustato Vyriausybės nutarimas Nr. 927 „Dėl...
Italijoje baigėsi 2016 metų Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių atrankos varžybos, kuriose dalyvavęs lietuvis Augustas Navickas užėmė 7-ąją vietą.
Dar penktadienį Londone vykstančiose parolimpinėse žaidynėse per plauką nuo medalio liko Ramunė Adomaitienė.
Parolimpinės žaidynės truks iki rugsėjo 9-os dienos. Dėl medalių varžysis daugiau kaip 4 tūkst. neįgaliųjų iš 164 pasaulio valstybių.
Trečiadienį Lietuvos Respublikos Vyriausybėje pasveikinti Pekino parolimpinių žaidynių medalius iškovoję mūsų šalies sportininkai. Nors prieš žaidynes Pekine buvo tikimasi, kad Lietuvos atstovai iškovos 3-5 medalius, tačiau jie iš Kinijos parsivežė du sidabro apdovanojimus - rutulio stūmimo rungties...