Pienas, varškė, jogurtas, grietinė, glaistyti varškės sūreliai – produktai, be kurių savo dienos neįsivaizduoja daugelis Lietuvos gyventojų. Tačiau svarbu žinoti, kad norint mėgautis skaniais bei maistingais produktais, svarbu atkreipti dėmesį ir į jų kokybę. Pasak „Lidl Lietuva“ kokybės užtikrinimo...
pieno produktai
155 straipsnių
Pieno produktai – įvairūs maisto produktai, gaminami iš gryno pieno ir kitų pieno produktų.
Socialiniame tinkle „Facebook“ nuogąstaujama dėl parduotuvėse parduodamo pieno. Teigiama, kad ūkininkai supirkėjams parduoda 100 proc. riebumo pieną, bet parduotuvių pienas praskiestas ir praradęs žmogui naudingas medžiagas. „Melo detektorius“ patikrina šiuos teiginius.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina šių metų balandį siekė 40,2 cento už kilogramą ir buvo 6 proc. didesnė nei pernai tuo pat metu. Visgi lyginant su kovu, supirkimo kaina mažėjo 5 procentais.
Kuris naudingesnis – jogurtas ar kefyras? Mokslų daktarės verdiktas: vienas daug galingesnis, tačiau turi šalutinį poveikį (1)
Viena stiklinė rauginto pieno produkto per dieną gali labai pagerinti sveikatos būklę. Bet ką gi rinktis – jogurtą ar kefyrą? Imkime ir pasiaiškinkime, kuris iš jų teikia daugiau naudos ir kaip jį tinkamai vartoti.
Socialiniuose tinkluose pasklido įrašai, kuriuose teigiama, kad JAV ūkininkai išpila pieną į laukus, nes tikisi dirbtinai sukelti badą. Tačiau pienininkų veiksmus lėmė visai kitos priežastys. „Melo detektorius“ paaiškina plačiau.
Svarstote mesti gerti kavą, o gal bent kartą gyvenime apie tai pagalvojote? Nieko keisto, pasaulį iš tiesų užvaldžiusi pakaitalų kavai mada, tačiau ne viskas į vienus vartus.
Žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ produktai pieno kategorijoje – pigiausi tarp penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų, rodo slaptojo pirkėjo ir rinkos tyrimų bendrovės „SeeNext“ 2024 m. vasario 15 d. atliktas tyrimas. Jo metu, kuomet slapti pirkėjai apsilankė Vilniaus ir Kauno penkių didžiausių šali...
Laktozės daugiau ar mažiau Lietuvoje netoleruoja tik kiek daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų, bet jos, kaip ir pieno produktų apskritai, vengia kur kas daugiau žmonių.
Lietuvos ir Kinijos santykių atšilimui prireiktų bent trejų metų, sako verslo atstovai, o dalis jų kalba jau apie dvigubą Vilniaus klaidą, padarytą bendraujant su Azijos kraštais. Lietuvos institucijos rekomenduoja eksportuojančioms įmonėms deramai įvertinti riziką.
Lėtinis uždegimas siejamas su įvairiomis rimtomis sveikatos problemomis, įskaitant širdies ligas, virškinimo trakto sutrikimus ir depresiją. Dėl to prasminga daryti viską, ką galite, kad sumažintumėte kūno uždegimo riziką.
Naujajame tyrime teigiama, kad vartojant šį populiarų produktą gali padidėti Parkinsono ligos rizika, – paskelbė bestlifeonline.com.
Klausimai, kiek pieno produktai reikalingi žmogaus organizmui ir kaip jie veikia sveikatą, kelia nuolatines diskusijas tiek tarp gyventojų, tiek tarp tyrinėtojų. Kiek mažiau diskusijų kyla dėl raugintų pieno produktų. Apie juos, o konkrečiai – apie kefyrą ir pasukas ir paprašėme papasakoti biomedici...
Nelaukite, kol suges: 6 triukai, kaip pratęsti pieno produktų galiojimą, – iš kefyro pagaminsite rikotos sūrį be jokių pastangų (1)
Pieno produktai – neatsiejama dažno lietuvio mitybos dalis. Jie gali būti pats skaniausias užkandis ar nepamainomas ingredientas maisto gamyboje, tačiau netinkamai laikomi gali greitai tapti netinkamais vartoti.
Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ pastebi, kad Europos didmeninėje prekyboje smarkiai kritusios pieno produktų kainos sumažino lietuviškų pieno produktų eksportą į Europos Sąjungos (ES) šalis.
8 mln. eurų siekiančią nacionalinę paramą galės gauti 9 iš 10 pieno gamintojų. Reikalavimus šiai paramai gauti atitinka 10 615 ūkininkų. Pieno gamintojai nuo pirmadienio iki gegužės 5 d. kviečiami teikti paraiškas, nurodoma Žemės ūkio ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Vaikų gydytojas Vaidotas Urbonas LNK žinioms įvertino pieno ir jo gaminių žalą. Jis kalbėjo, jog gyvenimo pradžioje motinos pienas yra būtinas, bet ar jis būtinas visą gyvenimą?
Vos vieno produkto išbraukimas daktarui padėjo išspręsti žarnyno problemas: rezultatą pajautė jau po 3 savaičių (4)
Sakoma, kad meilę galima sukurti „per skrandį“. Tačiau ar žinojote, kad per skrandį taip pat galite „susikurti“ ir daugybę ligų? Pasirodo, kad didžioji dalis susirgimų šiais laikais kyla dėl gyvensenos ir neteisingos mitybos. Gyvensena, pasak medicinos mokslų daktaro Tomo Vaičiūno, tapo vienu iš pag...
„Danone“ ieškos, kas galėtų įsigyti jos pieno ir augalinės kilmės produktų padalinį, veikiantį Rusijoje, o pardavus jį bendrovei gali tekti nurašyti iki vieno milijardo eurų (978 mln. JAV dolerių), pranešė Prancūzijos maisto produktų grupė.
Prasidėjus rudeniui ir krintant oro temperatūrai imama vėl kalbėti apie naujas virusų ir ligų bangas, ypač apėmus pasaulį įvairių COVID atmainų pandemijai. Ir mūsų geografinėse platumose taip dažniausiai atsitinka – įvairių susirgimų ima daugėti. Tačiau žinoma mitybos specialistė, natūralios medicin...
Pasaulinė pieno pramonė keičiasi: jai konkurenciją kelia alternatyvūs maisto produktai, kuriems gaminti nenaudojami gyvūnai. Tarp tokių produktų – ir sintetinis pienas, teigia mokslininkė Milena Bojovič iš Australijos Makvorio universiteto.