Kinija pirmadienį pranešė, kad taikys „laikinąsias antidempingo priemones“ iš Europos Sąjungos importuojamam brendžiui, taip dar labiau pagilindama Pekino ir Briuselio prekybinę nesantaiką po panašių priemonių paskelbimo praėjusį mėnesį.
prekybos karas
122 straipsnių
Donaldas Trumpas per savo rinkimų kampaniją žadėjo, kad sugrįžęs į Baltuosius rūmus, apmokestins visas į Jungtines valstijas (JAV) importuojamas prekes. Dabar, jam laimėjus prezidento rinkimus, įmonės ir ekonomistai visame pasaulyje bando išsiaiškinti, kiek rimtos buvo tokios kalbos, BBC rašo ekonom...
Landsbergis kritikuoja siūlymą didinti tarifus kiniškiems elektromobiliams: ši industrija Europoje išnyktų (2)
Vokietijos ir Ispanijos politikams siūlant Europos Sąjungai (ES) permąstyti Europos Komisijos (EK) siūlymą taikyti aukštesnius tarifus kiniškiems elektromobiliams, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina – toks sprendimas reikštų Europos automobilių industrijos išnykimą. Jis pabrė...
Prekybos kliūtys, muitų tarifai ir kitos protekcionizmo priemonės, vis plačiau taikomos pasaulyje, dažnai pristatomos kaip ekonominio saugumo kurso elementai. JAV prezidento Joe Bideno administracijos neseniai priimtas sprendimas keturgubai (iki 100 proc.) padidinti kiniškiems elektromobiliams taiko...
Jungtinės Valstijos, imdamosi griežtų priemonių importo iš Kinijos atžvilgiu, iš Kinijos importuojamiems elektromobiliams taikomus tarifus didina nuo 25 proc. iki 100 proc., antradienį pranešė Baltieji Rūmai. Kinija į tai atsakė perspėjimu.
Pranešimai apie globalizacijos mirtį atrodo gerokai perdėti.
Sodo baldų, sūpuoklių ir tentų, kuriuos Clarkas Fengas parduoda eksporto rinkoms, užsakymai pernai šoktelėjo net 70 proc., nes karantinai ir socialinio ribojimo priemonės pakurstė paklausą. Bet jis dėl to nesidžiaugia.
Pagrindinis „Apple Inc.“ tiekėjas ir keliolika kitų technologijų milžinų planuoja paskirstyti savo tiekimo grandinę tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų, skelbdami, kad dėl tebesitęsiančio prekybos karo, Kinijos, kaip pasaulio fabriko, dienos jau suskaičiuotos.
2020 metų vasaris įsimins kaip istorinių trikdžių viso pasaulio tiekimo grandinėse laikotarpis, nes siautėjantis koronavirusas griauna prekybos sistemą.
Pasak Europos kompanijų, vystančių veiklą antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje, užsitęsęs JAV ir Kinijos prekybos karas neišgujo verslo iš Kinijos atgal į JAV, nes dauguma verslininkų rado būdų, kaip išvengti tarifų ar juos apeiti.
Pekine tvyranti nuotaika dėl prekybos sandorio pasirašymo yra pesimistiška, kadangi JAV prezidentas Donaldas Trumpas atsisako atšaukti muitus, taip nepaisydamas su Kinija padaryto susitarimo, vienai CNBC reporterei sakė vyriausybės šaltinis.
Baltieji rūmai pirmadienį pranešė besitikintys, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe šią savaitę galutinai susitars dėl prekybos.
JAV derybininkai nori padaryti „reikšmingą pažangą“ artėjančiose prekybos derybose su Kinija, teigė JAV Iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.
Artėjant naujam Kinijos ir JAV derybų ratui, kuris turėtų įvykti Vašingtone spalio mėnesį, Kinija trečiadienį paskelbė netaikysianti Junginėms Valstijoms įvestų importo muitų 16-os kategorijų gaminiams.
Vyresnysis vadovaujantis Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ darbuotojas antradienį sakė, kad Vašingtono prekybos draudimas labiau kenkia JAV ekonomikai, o ne bendrovei „Huawei“.
Bendrovių mažinimo tempas per praeitą mėnesį JAV padidėjo, kadangi, remiantis paskelbta statistika, dėl „prekybos sunkumų“ buvo atleista daugiau nei 10 tūkst. darbuotojų.
Prekybos karai kelia riziką atvirai Lietuvos ekonomikai, todėl būtina laikytis atsakingos ekonominės ir fiskalinės politikos, įsitikinęs Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas.
Paskutiniu metu vis daugiau kalbama apie Vokietijos ekonominę padėtį, apie tai, kad šaliai gresia techninė recesija. Nerimaujama, kad šie signalai iš Vokietijos byloja, kad ir kitos šalys susidurs su ekonominiais sunkumais.
Didžiosios Britanijos gamintojai užfiksavo didžiausią produkcijos gamybos kritimą per pastaruosius septynerius metus, kadangi nerimas dėl „Brexit“ be susitarimo ir lėtėjanti pasaulinė ekonomika pakenkė šalies produkcijos užsakymams, praneša „The Guardian“.
Nuo rugsėjo 1-osios įvedamais papildomais JAV muitais kiniškoms prekėms džiaugsis ne kas kitas, o Europos Sąjunga, rodo naujausias Vokietijos „Ifo“ ekonomikos instituto tyrimas. Europos šalys galėtų trinti rankas dar labiau, jei Kinija nuspręs atsakyti tokiais pat muitais.