Lygiai prieš metus Japonijoje pradėtas vandens iš Fukušimos atominės elektrinės reaktoriaus išleidimas į Ramųjį vandenyną vis dar kursto socialinių tinklų vartotojų aistras. Internete piktinamasi, kad tai padarys negrįžtamą žalą aplinkai ir žmonėms. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl nereikėtų neri...
radioaktyvios medžiagos
16 straipsnių
Vėžį sukeliančios dujos – namuose ir darbe: kartais net nekaltai atrodantys daiktai gali kelti pavojų (2)
Įsivaizduokite: sėdite savo darbo vietoje pusrūsyje ir net nežinodami vis įkvepiate radioaktyviųjų dujų. Arba su pasididžiavimu nešiojate senelio laikrodį ir net neįtariate, kad jis – irgi radioaktyvus. Svarbiausia, tokie scenarijai yra kai kurių žmonių kasdienybė. Net nežinodami kasdien galime gaut...
Rusijos teroristai galėjo gauti vidinę apšvitą dėl radioaktyviųjų dulkių Černobylio zonoje, kai užėmė Černobylio atominę elektrinę.
Praėjus 25 metams po Černobylio atominės elektrinės katastrofos, visuomenės susirūpinimą branduolinių avarijų pasekmėmis ir vėl sukėlė 2011 m. kovo 11 d. žemės drebėjimo ir cunamio nulemti įvykiai Japonijos Fukušimos Daiichi atominėje elektrinėje.
Nuodingiausiame ežere pasaulyje – daugybė nuslėptų branduolinių avarijų: pasekmės baisesnės nei Černobylio (74)
Griūvant Sovietų Sąjungai šis ežeras buvo pati nuodingiausia vieta pasaulyje. 1991 metais praleidę vos vieną valandą ant ežero kranto būtumėte gavę mirtiną radiacijos dozę. Ežeras buvo šalia didžiausio ir nesaugiausio branduolinio objekto, iš kurio be jokios gėdos sovietai pylė radioaktyvias atlieka...
Černobylis ir Fukušima – ne vienintelės branduolinės katastrofos: 6 nelaimės, apie kurias verta žinoti (21)
Černobylis tikrai nėra vienintelė pasaulyje nutikusi branduolinė katastrofa. Yra ir dar keletas labai rimtų nelaimių, apie kurias verta žinoti.
1933 metais Paryžiuje buvo pristatytas „stebuklingas“ kremas. Jis buvo reklamuotas kaip „moksliniais tyrimais pagrįstas grožio produktas“, galintis pagerinti kraujotaką, sustiprinti raumenis, sumažinti riebalų sluoksnį ir išlyginti raukšles. Šis kremas priklausė kosmetikos linijai „Tho-Radia“, taip ...
Australijos branduolių sintezės įmonė „HB11 Energy“, kuri yra glaudžiai susijusi su Naujojo Pietų Velso universitetu, teigia atradusi būdą revoliucionizuoti dabartinę branduolių sintezės technologiją ir taip potencialiai padedanti pagrindus naujai energijos išgavimo erai.
Sovietinių laikų branduoliniu kuru varomas povandeninis laivas, Norvegijos jūroje nuskendęs prieš 30 metų, vis dar skleidžia radioaktyvias medžiagas, tačiau radiacijos lygis nekelia grėsmės, pirmadienį paskelbta ataskaitoje.
Černobylio branduolinės elektrinės avarijos niekam nereikia pristatyti: apie jos mastą ir pasekmes teko girdėti ne kartą. Rodos, 1986 metų nelaimė liko jau praeityje, tačiau, kaip praneša sciencealert.com, branduolinę elektrinę ištiko dar viena nelaimė: sarkofagas, kuris saugo mus nuo likusios radia...
Policijos departamentas informavo, kad Kaune buvo pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis.
Avarija Černobylyje buvo tik siaubo pradžia: žmonių elgesys po katastrofos jiems patiems tapo nuosprendžiu (207)
1986 m. balandžio 26 d. 01:23 vietiniu laiku įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. Sprogus reaktoriui ir kilus gaisrui į aplinką pateko radioaktyvios medžiagos. Oficialiai žuvo 56 žmonės, avarijos metu iš miesto ir apylinkių buvo evakuota apie 130 t...
Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas neseniai išreiškė susirūpinimą, kad dešimtmečių senumo branduolinis „karstas“ gali į Ramųjį vandenyną nutekinti radioaktyvias nuosėdas, tačiau likęs pasaulis tai visiškai ignoravo, rašo iflscience.com.
Stebėti skilinėjančius ir tirpstančius ledynus yra tas pats, kas klausyti, kaip tiksi bomba virš kažkur giliai palaidotos branduolinės medžiagos. Tokį palyginimą tikrai pavyktų pagrįsti vieno neseniai atlikto tyrimo išvadomis.
Silicio dioksidas, dar vadinamas silikageliu, yra cheminė medžiaga, kurią galima rasti daugelyje naujų perkamų daiktų – batuose, rankinėse, kuprinėse, daugelyje pakavimui skirtų dėžių.
Iš britų naftos gavybos platformos Šiaurės jūroje buvo evakuota dešimtys darbininkų, kai platformos link ėmė dreifuoti užsidegęs laivas su radioaktyviomis atliekomis, trečiadienį pranešė pareigūnai.