Nuo kavalerijos šalmų iki ožkenos, naudotos kareiviškoms palapinėms statyti – šią savaitę Londono Britų muziejaus lankytojams atveria duris nauja paroda, skirta romėnų kareivių gyvenimui.
Romėnai
25 straipsnių
Kęsdami šaltį ir vėją, Serbijos archeologai tyrinėja vietą, kurioje stūksojo III a. datuojama senovės romėnų triumfo arka – viena iš nedaugelio tokio tipo statinių visuose Balkanuose.
Tai – Edmundo Jakilaičio pokalbis apie karybą su Vilniaus universiteto karo istoriku, buvusiu Lietuvos Kariuomenės specialiųjų pajėgų ir žvalgybos padalinių kariu, dalyvavusiu pirmosiose Lietuvos misijose Irake ir Afganistane, dr. Kęstučiu Kilinsku. Šįkart – apie karo transformacijas nuo Antikos lai...
Pribloškiantis radinys Didžiojoje Britanijoje: namą statę darbininkai atkasė geležine grandine surakintą žmogaus skeletą (58)
Didžiojoje Britanijoje rastas skeletas, kuris ties čiurnomis buvo surakintas geležine grandine, gali būti šioje šalyje klestėjusios romėnų vergijos įrodymas, sako ekspertai.
Moteris sode rastą akmenį naudojo kaip laiptelį: paaiškėjo, kad tai – tūkstančius eurų kainuojantis retas radinys (29)
Iš pirmo žvilgsnio visiškai įprasta marmurinė plokštė, kuri dešimtmetį naudota kaip laiptelis sode, iš tikrųjų yra reta senovės romėnų graviūra, parodė naujas tyrimas.
Už eglutę senesnis Kalėdų simbolis: kodėl šis net senovės Romoje naudotas augalas toks svarbus? (13)
Šio augalo lapus ir raudonas uogas tikrai esate matę – jų atvaizdai puošia Kalėdinius atvirukus, vainikus ir kitas dekoracijas. Bet kas tai? Ir kodėl šis augalas tapo vienu iš Kalėdų simbolių?
Galbūt lankydami Graikijos ir Italijos muziejus pastebėjote, jog Antikos laikų skulptūros įprastai yra labai detalios ir gražios. Tačiau kai kurios iš jų atrodo kiek keistai. Pavyzdžiui, hermomis vadinamos skulptūros iš esmės turi tik galvą ir vyriškus lytinius organus ant paprasto marmurinio bloko.
Dabartinės Libijos pakrantėje, maždaug 201 X 56 km dydžio teritorijoje kadaise augo keistas augalas, vadintas silfiu. Dabar manoma, kad tai buvo salierinių šeimos augalas, tačiau niekas tiksliai nežino, koks. Romėnai jį naudojo gamindami maistą, tačiau silfis taip pat buvo ir stebėtinai svarbus meil...
Epyro karalius Pyras laikomas vienu iš pačių rimčiausių romėnų priešininkų ir yra lyginamas net su Hanibalu. Pastarasis, remiantis Plutarchu, vadino Pyrą žymiausiu karvedžiu, sau skirdamas tik trečią vietą po Scipiono. Per Pyro karą (280–275 m. pr. Kr.) įvyko keletas mūšių tarp Pyro vadovaujamų pulk...
Net sunku patikėti, kam senovės romėnai naudojo šlapimą – patys iš to juokėsi, bet matė, kad veikia (40)
Šiais laikais žmonės tualeto reikalais nesižavi. Mes apie tai nesikalbame ir patys apie tai negalvojame. Tačiau Senovės Romos gyventojai į tai žiūrėjo kitaip. Tualetai buvo atvira susitikimų ir bendravimo vieta, o ir atliekas buvo galima kam nors panaudoti. Štai šlapimas buvo pakankamai naudingas at...
Kodėl žmonės bučiuojasi? Kartais tai meilės ženklas, kartais – pasisveikinimas, tačiau visais atvejais – svarbus apsikeitimas emocijomis. Pirmos žinios apie bučinius pasiekė mus iš sanskrito tekstų, parašytų daugiau kaip prieš 4000 metų.
„Skęstantis karalius“ – tai skaitytojų pamėgto romano „Kleopatros šešėliai“ („Sofoklis“, 2016) tęsinys, kuris gali būti skaitomas ir kaip savarankiškas kūrinys. Jame senovės civilizacijas išmananti Emily Holleman, remdamasi tikrais faktais, pasakoja kitokią senovės Egipto žlugimo istoriją.
Ispanijos šiaurėje į dangų stiebiasi aukso spalvos viršukalnės, kurios... atrodo lyg apgraužtos. Jas suformavo romėnai, norėję iš kalnų papėdės pasiimti aukso. Prieš porą tūkstančių metų jie jau gebėjo pasitelkti vandens jėgą ir, tiesiogine žodžio prasme, – vertė kalnus.
Afrodiziakas – tai, kas sukelia aistrą mylėti. Afrodiziakais gali būti kvepalai, jūros gėrybės, daržovės, vaisiai, vynas – visa, kas gali pažadinti aistrą. Vieni seniausių žmonėms žinomų afrodiziakų – prieskoniai.
Šių metų rugsėjo 27 d. Paryžiuje buvo paskelbta pirmoji diena be automobilių. Siekiant paryžiečiams ir miesto svečiams suteikti galimybę patirti, ką reiškia vaikščioti miesto gatvėmis ir nejausti automobilių išmetamų dujų, keliuose Paryžiaus centriniuose rajonuose buvo uždraustas automobilių eismas,...
Ar gali būti geresnė vieta šviesos instaliacijai už senovės romėnų vežimų lenktynių taką Didžiajame cirke, ir vienas prancūzų menininkų kolektyvas trečiadienio vakarą pasinaudojo šia unikalia vieta.
Visi, gimę iki 1980 metų, pažymėti baisios ligos ženklu. DELFI domėjosi, kodėl būtent ant kairės rankos.
Italijos policija paviešino vaizdo įrašą, kuriame nufilmuotos Romos imperijos laikų laivo nuolaužos, neseniai aptiktos šalia Sardinijos krantų.
Koso saloje temperatūra pradeda kilti gegužės mėn, o šilčiausiais mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – gyvsidabrio stulpelis retai nukrenta žemiau 30 (laipsnių) ribos. Lietingi debesys yra retenybė, o nuo pavasario iki spalio mėn. per dieną galite tikėtis apie 13 saulėtų valandų.
Jėzaus nukryžiavimą galima laikyti politine, o ne religine žmogžudyste. Jėzus buvo apkaltintas vykdžius „antivyriausybinę veiklą“, o ne už religinio pobūdžio nusikaltimą tokį kaip „piktžodžiavimas“, įsitikinę kai kurie ekspertai.