Praėjusio amžiaus ketvirto dešimtmečio pradžioje sovietų gydytojai susidūrė su nežinoma liga. Žmonės masiškai sirgo, mirštamumas buvo 80 procentų. Buvo įvestas griežtas karantinas, budėjo tuometinės milicijos pareigūnai. Geriausi gydytojai epidemiologai iš Maskvos ir Leningrado išvyko į nukentėjusiu...
rugiai
25 straipsnių
Rugys (lot. Secale) – miglinių (Poaceae) šeimos augalų gentis.
Seime kelią stumiasi įstatymo projektas, pagal kurį jau šį rudenį ūkininkai galėtų varyti naminę degtinę, praneša LNK žinios.
Duona yra kone neatskiriama lietuvių kasdienio maisto raciono dalis. Visgi, mitybos ekspertai sako, kad ir šiame visiems gerai pažįstamame produkte gali slypėti įvairūs priedai ir konservantai, kurių vertėtų vengti. Specialistai atskleidžia ne tik, į kokius ingredientus reikėtų atkreipti dėmesį, bet...
Ukrainos agrarinės politikos ministerija pranešė apie rekordiškai gausų ankstyvųjų grūdinių kultūrų derlių.
Kamal Zulfijev, kartu su šeima Šalčininkų rajone dirbantis tūkstantį hektarų žemės mėgina atkurti senųjų lietuviškų rugių veislę.
Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje šių metų balandžio pabaigoje didėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“.
Šilutės rajono ūkininkai šiųmetį pavasarį pasitinka palyginus džiugiomis nuotaikomis – žiemkenčių kviečių, rugių ir rapsų daigai jų laukuose žaliuoja nepatyrę didelių nuostolių.
Lietuvoje lapkričio pradžioje padidėjo rugių supirkimo kaina, nurodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.
Artėjant rugpjūčiui, į laukus jau keliauja kombainai. Šiemet, priešingai negu keletą ankstesnių metų – pirmieji iš maistinių grūdų į supirkimo punktus keliauja rugiai.
Vienas iš produktų Berlyne vykstančioje „Žaliojoje savaitėje“, kurį siūlo vokiečiams lietuviai tai tradicinė ruginė duona, iškepta „teisingai“, pagal senovinę receptūrą.
Panevėžio rajone, Vėžiškių kaime, vyras nupjovė įmonės auginamus rugius, nuotolis 30 tūkst. eurų.
Kartais mūsų protėvių kepta duona tapdavo pavojinga: sukeldavo stiprias haliucinacijas ir net mirtį (5)
Viduramžiai mūsų mintyse asocijuojasi su purvu, ligomis, smurtu ir užgniaužtu mokslu. Dažnai tai tėra mitai. Tačiau kai kurios tų laikų gyvenimo detalės iš tiesų kelia šiurpą. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad vasarą valstiečių valgyta duona galėjo svaiginti?
Karščio bangos nėra kažin koks unikalus reiškinys. Apie anomalius karščius įvairiose pasaulio vietose kalbėjome kone kasmet – 2010, 2011, 2013, 2015, 2017 m. Sinoptikai juos fiksuoja reguliariai, tačiau pasikartojimo intervalai, ilgėjantys laikotarpiai, kiek jie trunka, rodo, kad jie ištinka pasaulį...
Kviečių ir kvietrugių supirkimo kainos birželio pradžioje pakilo, o pašarinių miežių ir rapsų – krito, nurodoma Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro leidinyje „AgroRinka“.
Tarp sodo augalų kur kas dažniau vyrauja tarpusavio pagalba nei nesantaika grįsti santykiai, tačiau būna ir išimčių.
Žemės ūkio produktų supirkimo kainos Lietuvoje gruodžio mėnesį, palyginti su 2016-ųjų gruodžiu, padidėjo 4 procentais.
Celiakijos požymius nesunku sumaišyti su kitais negalavimais. O dažnai liga gali neturėti jokių požymių, bet kelti didelę grėsmę sveikatai. Rizikuoti neverta, nes pasitikrinti galima visai nesudėtingai.
Kviečius auginantys ūkininkai sako, kad nepaisant sausrų, šiais metais derlius buvo daug geresnis. Kviečiai šiais metais puikiai peržiemojo ir nenušalo, todėl karšta vasara nesukliudė kviečių augimui. Dėl vasaros sausros nukentėjo tik maistinių augalų kokybė.
Celiakija, arba kitaip – gliuteno netoleravimas, yra kelių šimtų metų senumo liga, bet tik 1954 metais buvo nustatyti jos sukėlėjai, sako gydytojas, vaikų gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas.
Kinija pasirašė sandorį dėl 3 mln. hektarų žemės apdirbimo Ukrainoje 50-čiai metų. Rytų Europos valstybė perleidžia Kinijai 5 proc. savo visos žemės, arba 9 proc. ariamos žemės.