Vykdydami kasinėjimus Klaternoje (Claternae), senovės Romos laikų vietovėje Italijoje, dar vadinamoje „Šiaurės Pompėja“, archeologai aptiko įspūdingą lobį – 3 000 monetų ir 50 brangakmenių.
Senovės Roma
8 straipsnių
Senovės Roma vadinama senovės civilizacija, išsivysčiusi iš mažos žemdirbių bendruomenės, įsikūrusios Apeninų pusiasalyje X amžiuje pr. m. e. Išsidėsčiusi palei Viduržemio jūrą, Senovės Roma tapo viena iš didžiausių senovės pasaulio imperijų.
Mokslininkai Italijoje atrado vieną ilgiausių ir mažiausiai ištyrinėtų akvedukų per visą istoriją. Netoli Neapolio esančiose kalvose įrengti tuneliai – tai senovės Romos laikų vandentiekio infrastruktūra.
Lietuviškose socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose platinamas atvaizdas neva paaiškinantis JAV simboliu tapusios Laisvės statulos kilmę. Jame rusų kalba nurodoma esą statula buvo pagaminta pagal Senovės graikų deivės Hekatės, siejamos su tamsa, raganystėmis ir košmarais, atvaizdą. „Melo detektorius...
Pirmojoje Italijos sostinėje – šalies šiaurėje įsikūrusiame Turine – galima rasti apie 40 įvairių muziejų. Žinote, kuris iš jų yra pats lankomiausias? Egipto muziejus. Kaip ir kodėl didžiausias Egipto muziejus už paties Egipto ribų įsikūrė būtent Italijoje? Apsilankiusi muziejuje, radau atsakymus į ...
Prie Italijos krantų narai aptiko prieš 2000 metų nuskendusius Romos laikų vyno ąsočius: jų viduje – mokslininkus nustebinęs turinys (1)
Tirėnų jūros dugne, Italijoje, netoli San Felice Circeo uosto prieplaukos, narai aptiko tris vyno ąsočius – senovines molines amforas, kuriose buvo laikomas vynas. Šioms amforoms – daugiau nei 2000 metų, tačiau mokslininkus labiausiai sudomino ne ąsočiai, bet tai, kas buvo likę jų viduje.
Legendinės gladiatorių kovos pabrėžia ganėtinai sadistinius tuometės Romos visuomenės pomėgius. Pralietas svetimas kraujas senovės romėnams raudavo stogą ir buvo kone didžiausia pramoga. Kovotojai negyvi krisdavo ant smėlio nuo mirtino priešo kirčio arba laukinių žvėrių iltinių dantų, tačiau ne vien...
Net sunku patikėti, kam senovės romėnai naudojo šlapimą – patys iš to juokėsi, bet matė, kad veikia (40)
Šiais laikais žmonės tualeto reikalais nesižavi. Mes apie tai nesikalbame ir patys apie tai negalvojame. Tačiau Senovės Romos gyventojai į tai žiūrėjo kitaip. Tualetai buvo atvira susitikimų ir bendravimo vieta, o ir atliekas buvo galima kam nors panaudoti. Štai šlapimas buvo pakankamai naudingas at...
„Visada mėgau istoriją, o makiažo istoriją – dar labiau. Taigi, pagalvojau, o kodėl man nepasidalijus su jumis įdomiais faktais? Todėl, dovanokite, šįkart straipsnis primins enciklopediją“, – tinklaraštyje „StiliuSOS“ rašo vizažistė Alina Silivanova.