sociologija

9 straipsnių

Sociologija (iš lot. socius – kompanionas ir iš graik. λόγος – mokslas) – socialinis mokslas, tiriantis ir aprašantis visuomenės struktūrines ir funkcines sąsajas. Tai yra socialinis mokslas, tiriantis ne specifines temas (kaip, pvz., politikos mokslas arba ekonomika), bet siekiantis naudojant sociologinius metodus ištirti socialinį bendruomenių ir visuomenės gyvenimą. Sociologai domisi ir atskirais socialiniais junginiais (pvz., socialinės sistemos, institucijos, grupės ir organizacijos).

Lietuva patyrė itin agresyvią kapitalizmo formą ir dabar kenčia nuo vienos didžiausių pajamų nelygybės Europoje. Kaip šeimos irimas griauna giluminę visuomenės struktūrą ir kokius krizės sprendimo būdus ketina pasiūlyti Lietuvos sociologai – laidoje "Mokslo ekspresas".

Agnė Kairiūnaitė, LRT Klasikos laida „Manasis aš“

Benamių buvo ir bus, ir jų mūsų visuomenei netgi reikia, teigia benamių gyvenimo būdą tyrinėjusi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų daktarė Rasa Indriliūnaitė. Anot jos, derėtų keisti stereotipą, kas yra benamis, ir išmokti tolerancijos.