Paradoksalu, bet būna ir taip, kad geri dalykai Lietuvoje neteikia jokio gėrio visuomenei. Vienas pavyzdžių – „Sodros“ rezervo fondas.
Sodros rezervas
10 straipsnių
Sodros rezervas – siekiant ilgalaikėje perspektyvoje valdyti atitinkamą riziką buvo pradėtas formuoti Sodros rezervas. Rezervinis fondas privalomai sudaromas kiekvienais biudžetiniais metais pervedant į jį valstybinio socialinio draudimo fondo įplaukų dalį, viršijančią tais metais priskaičiuotas išlaidas.
Sodros rezervo tikslas – užtikrinti valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto stabilumą ir kaupti piniginius išteklius, reikalingus teisės aktuose nurodytoms valstybinio socialinio draudimo išmokoms finansuoti, kai nepakanka tam tikros rūšies pajamų. Sprendimą dėl rezervo naudojimo priima Vyriausybė.
Sodros rezervas gali būti naudojamas tik Sodros išmokoms finansuoti, t.y. kai įvertinus ekonominę padėtį socialinio draudimo išmokoms finansuoti nepakanka fondo pajamų.
Atitinkamas rezervų kaupimas vykdomas ir kitose šalyse, tokiose, kaip Belgija, Prancūzija, Airija, Ispanija, Lenkija, Portugalija, Švedija ir kt.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtame Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) 2025 metų biudžeto projekte numatoma, kad pajamos sieks beveik 3,94 mlrd. eurų, t. y. 13,8 proc. daugiau nei 2024 m. biudžete (3,46 mlrd. eurų). Beveik 3,74 mlrd. eurų pajamų numatomos iš privalomojo sveikat...
Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) tarp savo rekomendacijų Lietuvai pateikus siūlymą apmokestinti pensijas, tiek Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė, tiek prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius mano, kad tai antrinio svarbumo ir iš konteksto ištraukta idėja.
Ketvirtadienį Seimas pritarė Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo nustatyta galimybė 2024 m. išmokėti dalį pensijų priemokų naudojant Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) pajamų perviršį.
Į „Sodros“ rezervą metų pabaigoje mokesčių mokėtojai jau bus sumokėję 3 milijardus eurų. Tuos pinigus „Sodra“ kaupia juodai dienai, tačiau tai yra tik pusė to, kokio rezervo reikalauja įstatymas. Ekonomistai skaičiuoja, kad su tiek pinigų Lietuva gilios krizės neatlaikytų bei tikina, kad 1 proc. met...
Antradienį Seime pateiktas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo norima nustatyti galimybę 2024 m. išmokėti dalį pensijų priemokų naudojant Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) pajamų perviršį.
Paskutiniu metu nemažai šalies politikų, užimančių įvairias pareigas ir kandidatuojančių į įvairias politines pozicijas, pasidalijo Lietuvos ateities pensijų matymu ir vizijomis. Nešališkai vertinant jų ir jiems pavaldžių institucijų ketinimus, galima konstatuoti, kad visos pateiktos pensijų vizijos...
Visą praėjusią savaitę viešoji erdvė gaudė nuo optimistinių valdančiųjų džiūgavimų apie tai, kad iki šiol pensijos augo, auga ir toliau augs rekordiškai. Tokį džiūgavimą šią kadenciją jau įpratome girdėti kasmet, bet šiemet jis ypač entuziastingas ir garsus.
Vilniuje mitinguojantys dėl pensijų ir antros pakopos sistemos skanduoja: Vyriausybe Lietuvos, norim pensijos orios (42)
Trečiadienį Vilniuje Nacionalinės bočių bendrijų asociacijos ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija surengė mitingą šalia Seimo dėl nepasitenkinimo antra pensijų pakopa bei per mažomis pensijomis. Mitinge pasirodė ir Prezidentūros atstovas, toliau planuojamos eitynės Gedimino prospektu.
„Sodros“ rezerve – milijardai, tačiau šių pinigų nenaudojame: kam ir kokiu atveju juos galima išleisti? (29)
Šių metų gale į „Sodros“ rezervą iš viso bus nugulę kiek daugiau nei 3 mlrd. Eur, tačiau atsakingų institucijų atstovai tikina, kad minėtas lėšas galima naudoti tik išskirtiniais atvejais. Dalis ekonomistų pirštu beda į mažas senjorų pensijas ir sako, kad dalis sukaupiamų pinigų turėtų būti skirti ...